Fomei Terronic Basic 150RF, 30 RF i Hobby LED 48/48 - zestawy oświetleniowe dla początkujących

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Czerwiec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Fomei rozbudowuje linię budżetowych lamp Terronic o nowe przystępne cenowo pozycje dla amatorów, pracujących ze światłem ciągłym i błyskiem.

Informacja prasowa

Marka Fomei Terronic to propozycja dla osób rozpoczynających przygodę ze światłem zarówno błyskowym jak i ciągłym. Tym razem pojawiły się nowości zarówno w jednej jak i drugiej grupie.

Rodzina Terronic jest odpowiedzią na zapotrzebowanie na sprzęt dla mniej wymagających, którzy cenią sobie dobry stosunek jakości do ceny. System ten zyskał wielkie uznanie wśród fotografów hobbystów, którzy nie mają miejsca na stacjonarne studio. Lampy Basic dzięki małym gabarytom i torbom transportowym są idealnym rozwiązaniem dla ambitnych amatorów fotografii.

Zestaw studyjnych lamp błyskowych Fomei Basic 150RF i 300RF

Możliwie przystępna

O nowej generacji lamp z serii Basic możemy mówić jako o lampach, które zapewniają wysokiej jakości rezultaty za rozsądną cenę. Te ulepszone lampy błyskowe mają świeży wygląd, a także nowe funkcje. Główną różnicą jest wbudowany odbiornik sygnału radiowego oraz możliwość zdalnego sterowania lampami przy użyciu wyzwalacza RF-16T. Lampy oferowane są w dwóch wariantach energii maksymalnej - 150Ws i 300Ws. Oba te warianty posiadają halogenową żarówkę pilotującą o mocy 75W.

Ulepszona technicznie

Istotną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji jest wbudowany odbiornik, który umożliwia nie tylko wyzwalanie, ale w połączeniu z wyzwalaczem RF-16T, zdalne sterowanie energią błysku czterech różnych grup. Jednocześnie posiada złącze synchronizacyjne 3,5 mm, umożliwiające podłączenie do innych lamp studyjnych. Lampy Terronic objęte są dwuletnią gwarancją nawet dla użytkowników biznesowych.

Co znajdziecie w zestawie?

W zestawie są dwie lampy błyskowe, dwa statywy, dwa softboxy 50x70 cm oraz dwa kable zasilające. Całość zapakowana jest w wysokiej jakości torbę transportową. W prezencie otrzymasz wyzwalacz radiowy RF-16Te - odbiorniki są wbudowane w lampy błyskowe, dzięki czemu możesz od razu zacząć błyskać.

Zestaw lamp LED-owych Basic Hobby LED 48/48

Zestaw oświetleniowy Terronic Basic jest świetny, ponieważ wystarczy go rozpakować i od razu zacząć go używać. Nie musisz kupować żadnych akcesoriów, wszystko, czego potrzebujesz, znajduje się już w podstawowym pakiecie. Ten zestaw jest szczególnie odpowiedni do nagrywania filmów, wywiadów i transmisji na żywo. Korzystając z dołączonych softboxów, z łatwością uzyskasz przyjemne, miękkie światło. Po umieszczeniu lampy na statywie wystarczy ustawić odpowiednią ekspozycję w aparacie/kamerze i można rozpocząć tworzenie treści. W porównaniu z poprzednią generacją, nowe światła mogą być zasilane standardowymi bateriami NP-F. Teraz możesz uwolnić swoje kreatywne pomysły w dowolnym miejscu, niezależnie od dostępności energii elektrycznej.

Dokładne odwzorowanie kolorów

Nawet przy podstawowym oświetleniu dokładność kolorów jest bardzo istotna. Terronic LED 48 oferuje CRI 94 i zmienną temperaturę barwową 3200K - 5600K. Podobnie jak w przypadku profesjonalnych lamp Fomei, Terronic jest gotowy zapewnić oświetlenie przy wyższym FPS (testowane przy 240 FPS). Nie musisz więc się martwić o jakiekolwiek migotanie.

Łatwość użytkowania

Sterowanie oświetleniem zostało zaprojektowane z maksymalnym naciskiem na prostotę - jedno pokrętło i przycisk włącznika. Nie musisz więc martwić się skomplikowanymi ustawieniami, jednym pokrętłem możesz regulować zarówno intensywność (1-100%), jak i temperaturę barwową (3200K - 5600K).

Co zawiera zestaw?

W tekstylnej torbie transportowej otrzymujesz: dwie lampy (każda o maksymalnej mocy 48W), dwa statywy, dwa softboxy oraz dwa zasilacze. Jako akcesorium opcjonalne można zamówić akumulatory NP-F i ich ładowarkę.

Cena i dostępność

Zestawy lamp Fomei Terronic kupimy w cenach 1799 zł (z lampami 150 RF) i 1999 zł (z lampami 300RF. Zestaw lamp Hobby LED 48/48 kosztuje zaś 1099 zł.

Wszystkie lampy, zarówno błyskowe jak i światła ciągłego można kupić osobno, poza zestawami.

Więcej informacji znajdziecie na stronie fomei.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox R200 - zamień lampę AD200 w ring flash
Godox prezentuje nowe akcesorium, które zamieni lampy AD200 i AD200 Pro w lampę typu ring flash. To lżejsza alternatywa dla samodzielnej lampy AR400.
4
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
BenQ PD2705U i PD3205U - nowe monitory graficzne 4K z 99% pokryciem sRGB i certyfikatem Pantone
Nowe monitory BenQ oferują rozdzielczość 4K na dużych 27- i 32-calowych matrycach, zachowując przystępną cenę i oferując szereg funkcji dodatkowych.
4
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
Profoto Connect Pro - nowy, rozbudowany wyzwalacza lamp systemu AirX
„Profoto Connect Pro to więcej niż pilot. To centralny układ nerwowy każdej sesji gdyż to przez niego wszystko przepływa” - pisze producent o nowym, wielofunkcyjnym...
3
Powiązane artykuły