Fomei - nowe głowice i panele LED na polskim rynku

Autor: Redakcja Fotopolis

3 Październik 2022
Artykuł na: 6-9 minut

Na polskim rynku debiutują nowe LED-owe lampy Fomei. To między innymi oświetlacze nowej generacji, głowice z mocowaniem Bowens i kompaktowe oświetlenie dla vlogerów.

Informacja prasowa

Fomei LED-100D DeSal Lite+ I LED-150D DeSal Lite+ - nowa odsłona wysokiej jakości paneli

Fomei LED-100D DeSal Lite+ i LED-150D DeSal Lite+ to panele nowej generacji, wyposażone w wyższej jakości diody LED i szereg funkcji specjalnych. Zapewniają uniwersalne światło, które można wykorzystać przy niemal każdym projekcie fotograficznym lub wideo. Doskonale spiszą się jako źródła światła podczas robienia portretu, wywiadu, streamu lub podczas tzw. kluczowania tła. Duża ilość równomiernie rozmieszczonych diod LED pozwala na równomiernie oświetloną przestrzeń, a zawarte w zestawie wrota pozwalają ograniczać i odpowiednio dozować wiązkę światła.

Bezprzewodowe sterowanie

Jedną z opcji, która odróżnia lampy z nowej serii od poprzedników jest intuicyjna aplikacja Desal Lite+, działająca na zasadzie sieci Bluetooth która dostępna jest zarówno na Androida jak i na iOS pozwala na wygodą kontrolę zdalną urządzeń. Oczywiście producent nie zrezygnował z klasycznej możliwości sterowania z poziomu urządzenia. Lampy wyposażone są także w protokół DMX, który umożliwia podłączenie do programowalnej sieci i wykorzystanie ich w skomplikowanych scenach.

Efekty specjalne

Efekt płonącej świecy, światła telewizora, czy burzy to tylko nieliczne z wielu gotowych efektów o które specyfikację nowych paneli poszerzył producent. Zarówno zdalnie jak i z użyciem panelu sterowania na lampie można kontrolować ich natężenie i intensywność.

Co w zestawie?

W cenie kompletu znajduje się lampa, przewód zasilający AC i instrukcja obsługi. Dla pracujących w terenie ciekawym dodatkiem będzie bateria V-Mount (brak w zestawie), która z uwagi na niewielką wagę i rozmiary nie powinna przeszkadzać w transporcie

Fomei Led DMX 150B - uniwersalna głowica ze sterowaniem DMX

FOMEI Led DMX 150B to oświetlenie o uniwersalnym zastosowaniu, idealnie nada się do fotografii jak i wideo. Dzięki bagnetowi Bowens możesz skorzystać z szerokiej gamy popularnych modyfikatorów, które pozwolą Ci na wyciśnięcie z lampy maximum możliwości.

Nowa generacja - wzrost wydajności

Lampa ma stabilną temperaturę barwową 5600K, co pozwoliło uzyskać bardzo wysoki wzrost wydajności urządzania w porównaniu z poprzedniczką-LED WiFi 100B. Możliwość regulacji barwowej niestety często wiąże się z mniejszą efektywnością sprzętu. Poza tym, parametry opisujące intensywność świecenia są ponad dwukrotnie wyższe niż lampach poprzedniej generacji. Tutaj osiągamy aż 109000 lx/0,5 m. Dla porównania lampa Led 100B oświetla wybraną płaszczyznę z mocą o połowę niższą - 45900l x/0,5 m.

Parametr lx/m określa intensywność oraz moc z jaką lampa oświetla daną płaszczyznę w określonej odległości (wyrażonej w metrach). Oczywiście zakres regulacji natężenia jest pełny, czyli 0-100%, natomiast, w przypadku pojawienia się potrzeby modyfikacji temperatury barwowej należy skorzystać z filtrów konwersyjnych.

DMX512 - niezawodna kontrola

Zastosowanie protokołu DMX512 (złącze mini XLR) pozwala na łatwą obsługę urządzenia w profesjonalnym studiu, natomiast dla fanów mobilnych aplikacji dostępny jest program DeSal Lite+, który z łatwością zainstalujecie zarówno w telefonach z androidem jak i iOS. Apka działa na zasadzie sieci Bluetooth Smartmesh.

Efekty specjalne - 9 trybów scen

Z tą lampą jednym przyciskiem stworzysz w swoim filmie ciekawe efekty specjalne. Do wyboru masz dziewięć trybów: TV, błyskawica 1, błyskawica 2, stroboskop, światła samochodu, flash, światło świecy, częstotliwość uderzeń serca, światło ostrzegawcze. Wszystkie tryby możesz kontrolować-zarówno prędkość jak i intensywność, przy pomocy wygodnego wyświetlacza LCD umieszczonego na samej lampie jak i w aplikacji mobilnej.

COB - nowa generacja chipa

Okrągła dioda zastosowana w najnowszej lampie (do tej pory stosowane były kwadratowe) w praktyce oznacza jeszcze bardziej równomierne rozproszenie światła. Oprócz tego, COB pozwala na uzyskanie precyzyjnej temperatury barwowej i, co ważne przy nagrywaniu, światło wolne od migotania. Dzięki temu może być używany przy wyższych FPS. Chip COB jest zgodny z naszym standardem: CRI 96+.

Dodatki, modyfikatory, akcesoria

Lampa wyposażona jest w mocowanie typu Bowens, które jest najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem, stosowanym w lampach i modyfikatorach światła, dzięki czemu z łatwością możesz sięgnąć po szeroką gamę akcesoriów. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór softboxów, reflektorów, parasolek i innych modyfikatorów dopasowanych do lampy.

FOMEI Led RGB 18C - praktyczne światło do domowego studia wideo

Po premierze lampy  FOMEI LED 150B przyszła kolej na najnowszą lampę światła ciągłego FOMEI Led RGB 18C. To gotowy set up oświetleniowy nie tylko dla Youtuberow, Tiktokerów czy Vlogerów, ale także dla każdego, kto zajmuje się filmem czy fotografią. Dzięki dużej powierzchni światło jest doskonale rozpraszane, przez co nie musisz martwić się o nieprzyjemne twarde cienie. Lampa może być alternatywą dla „ringa” ze względu na swój kształt, dlatego świetnie sprawdzi się również jako światło dla makijażystów czy wizażystów, ładnie rozświetlając twarz miękkim światłem dzięki wbudowanemu, mlecznemu dyfuzorowi.

Rozświetl każdy kąt

Wymiary wynoszące 355 x 348 x 40 mm zapewniają naprawdę dużą ilość światła: 0,5 m - 1370 lux; 1m - 34 lux; 2m - 92 lux. Uchwyt dołączony w zestawie pozwala na płynnie regulowanie kierunku lampy we wszystkich kierunkach. Okrągły panel może służyć jako główne światło, jak również uzupełniające. Dzięki nowoczesnemu designowi nie powstydzimy się umieścić naszej lampy jako tło w kadrze naszego filmu.

Panel może być zasilany z sieci lub dwóch popularnych baterii NP-F, co wpływa na jego mobilność. Baterie nie są jednak dołączone do zestawu, ale można je kupić w naszym sklepie. Czas świecenia zależy od pojemności baterii i ustawionego trybu oświetlenia. W przypadku dwóch akumulatorów NP-F750 czas działania baterii w trybie dwukolorowym z pełną mocą wynosi około godziny.

Niezawodna kontrola bezprzewodowa

Oprócz panelu sterowania z tyłu, lampę 18C można obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej Desal Lite+, dostępnej zarówno na iOS jak i Androida, która działa na zasadzie sieci Bluetooth Smartmesh. Wszystkimi funkcjami można sterować zdalnie, łącząc ze sobą dowolną liczbę lamp z możliwością grupowania. Aplikacja nie jest kompatybilna z poprzednią wersją Desal Lite.

Spektakularne tryby scen

Lampa 18C daje nam szeroką gamę zastosowań, dzięki posiadanym opcjom możemy nadać naszym filmom nowego wymiaru kreatywności, odkrywając funkcje jakich dotąd nie znaliśmy, a nasze filmy czy zdjęcia zyskają na wyglądzie. W okrągłym panelu ledowym mamy możliwość wyboru różnych kolorów, uzyskując bez przeszkód praktycznie każdą barwę przestrzeni RGB. To wszystko za sprawą kilku przycisków i jednego pokrętła z tyłu lampy. 18C ma wszelkie niezbędne tryby, jakie można znaleźć w nowoczesnych światłach LED.

  • Tryb dwukolorowy o zakresie 3000 K - 5600 K.
  • Tryb RGB z możliwością wyboru każdego koloru w zakresie 0-255.
  • HSI z ustawieniami odcienia, nasycenia i intensywności.  
  • Filtry ROSCO - 20 najczęściej używanych filtrów żelowych.
  • Filtry LEE - 20 najczęściej używanych filtrów żelowych.
  • Tryb 20 efektów specjalnych, między innymi takich jak radiowóz, świeca, stroboskop czy telewizja. W każdym trybie Istnieje możliwość regulacji częstotliwości trybów świecenia.

Więcej informacji o nowych lampach znajdziecie na stronie www.zeever.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)