Zaawansowany Bar RGB 25 i Ring 10W do smartfona - Fomei prezentuje nowe lampy LED

0

Autor: Redakcja Fotopolis

17 Maj 2021
Artykuł na: 4-5 minut

Fomei wprowadza do sprzedaży zaawansowaną, podłużną lampę LED Bar RGB 25, która jest sterowana bezprzewodowo, oraz budżetową lampę pierścieniową LED Ring 10W do rejestracji wideo w domu

Firma Fomei prezentuje na wiosnę nowe produkty dla fotografów i filmowców. Rozszerza ofertę teł kartonowych o nowe wymiary. Do standardowych szerokości 1.35 m i 2.72 m o długości 11 m dołączają: 2.72x25 m, 2.72x50 m, 3.55x15.2 m oraz 3.55x30 m. Prezentuje także dwie interesujące lampy LED - Bar RGB 25 i Ring 10W.

Fomei LED Bar RGB 25 - podłużna lampa zasilana akumulatorem i sterowana zdalnie

To uniwersalne światło o zmiennej temperaturze barwowej 2500 - 9999 K i regulacji mocy w zakresie 0-100%. Pozwala również świecić w całym spektrum RGB, tj. dowolnym z ponad 32 000 kolorów. Kolory można wybierać poprzez HSI, czyli dobór barwy, nasycenia i intensywności, a także poprzez tryb RGB, w którym każdy kolor przyjmuje wartość z zakresu 0-255. Jednocześnie w menu można wybrać jedną z 40 symulacji najczęściej używanych filtrów żelowych marek Rosco i Lee.

LED Bar RGB 25 doskonale nadaje się do pracy na zewnątrz. Nie tylko dzięki akumulatorowi, ale także szczelności IPX4, czyli odporności na zachlapanie. Jednocześnie na korpusie lampy znajdują się dwa silne magnesy, które pozwalają na przymocowanie jej do dowolnej metalowej powierzchni, np. ościeżnicy. Do mocowania na statywie służ mały gwint 1/4" po jednej stronie lampy i duży gwint 3/8" po drugiej stronie.

Lampą lub grupami lamp można sterować zdalnie przy użyciu konsolety DMX przez protokół DMX512. (moduł sterowania lampy ma gniazdo XLR) lub z poziomu smartfona i aplikacji Desal Lite, dostępnej zarówno na iOS, jak i na Androida, która działa przy pomocy sieci Bluetooth smart mesh.

Fomei LED Ring 10W - pierścieniowa lampa do smartfona

Lampa Fomei LED Ring 10W o średnicy 26 cm jest przeznaczona do domowej rejestracji wideo i fotografii. Sprawdzi się, jako oświetlenie podczas nagrywania vlogów, tworzenia materiałów na social media, a także do makijażu.

Regulowana temperatura barwowa światła pozwala bez problemu dostosować lampę do światła zastanego. Lampa pierścieniowa LED daje miękkie światło, a w oczach widoczne jest charakterystyczne odbicie. Istnieje możliwość zmiany intensywności światła (w 10-ciu krokach) oraz temperatury barwowej w zakresie 2900 - 6500 K.

Lampa zasilana jest kablem USB-B, który można podłączyć do gniazdka 230V poprzez adapter, a także do komputera lub zwykłego powerbanka. Zestaw zawiera statyw oraz uchwyt na telefon komórkowy.

Ile kosztują nowe lampy Fomei?

Nowe produkty Fomei są już dostępne w sprzedaży. LED Bar RGB 25 kosztuje 1383,75 zł, natomiast cena Fomei LED Ring 10W wynosi 129,15 zł.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje łączności
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje...
Huawei zaprezentował pierwsze monitory klasy premium. W śród nich model MateView, który oprócz niezłej specyfikacji oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami i...
0
2