Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty druku i zarządzania barwą

0
Michal Grzegorczyk
10 Październik 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Firma Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty druku fotograficznego i zarządzania barwą w ramach "Szkoły Druku Medikon". Zajęcia odbędą się 18 października w Warszawie.
Firma Medikon Polska zaprasza na bezpłatne warsztaty druku fotograficznego i zarządzania barwą w ramach "Szkoły Druku Medikon" połączone z pokazem najnowszych drukarek atramentowych Epson. Zajęcia odbędą się 18 października w Warszawie. Program zajęć:
  • Przygotowanie cyfrowej ciemni – drukarki, monitora, papieru i oprogramowania – do pracy umożliwiającej edycję i drukowanie zdjęć cyfrowych zgodnie z zasadami zarządzania barwą.
  • Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce, mając do dyspozycji zaawansowaną atramentową drukarkę fotograficzną, papier fotograficzny, monitor graficzny i urządzenia do kalibracji, przygotować stanowisko pracy z fotografią cyfrową umożliwiające przepływ pracy zgodny z zasadami zarządzania barwą i poprawnie przygotować do druku oraz wydrukować zdjęcie z użyciem profili ICC.
Podczas spotkania omawiane będą następujące zagadnienia:
  • Zarządzanie barwą w środowisku pracy fotografa – zasada działania.
  • Różnice między urządzeniami w procesie tworzenia obrazu cyfrowego. Podstawowe modele i przestrzenie barwne w fotografii – RGB czy CMYK?
  • Profile ICC – czym są i dlaczego są takie ważne?
  • Zarządzanie barwą w programie Adobe Photoshop.
  • Fotograficzne drukarki atramentowe Epson – prezentacja rozwiązań i możliwości.
  • Przygotowanie i drukowanie fotografii z użyciem profili ICC.
  • Wpływ otoczenia na odwzorowanie barw na monitorze i wydrukach.
  • Papiery do druku atramentowego – przegląd szerokiej gamy podłoży do drukarek atramentowych FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i Epson Signature Worthy – od podstawowych powlekanych papierów błyszczących po ekskluzywne podłoża matowe, artystyczne (Fine Art, Canvas) i archiwalne (Baryta, Fibre Base, 100% Cotton).
Warsztatom towarzyszyć będzie praktyczny pokaz możliwości pełnej gamy zaawansowanych drukarek i urządzeń Epson dedykowanych do przygotowania i druku fotografii.

Warsztaty są bezpłatne. Odbędą się w 18 października 2014 (sobota), w godzinach 10:00 - 14:00 (rejestracja uczestników od godziny 9:30) w Studio Medikon w Warszawie (ul. Cyklamenów 7). Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Zapisywać się można do 15 października 2014 pod adresem: http://bit.ly/szkola-druku-medikon-2014-10-18-zapisy

Organizator: Organizatorem warsztatów jest firma Medikon Polska Sp. z o.o. - dostawca najwyższej jakości rozwiązań do druku atramentowego, proofingu i zarządzania barwą, wyłączny przedstawiciel marki FOMEI w Polsce, dystrybutor mediów fotograficznych do druku atramentowego FOMEI Collection, FomeiJet, SIHL MASTERCLASS, HARMAN by Hahnemühle i EPSON Signature Worthy, rozwiązań do druku termosublimacyjnego DNP, oprogramowania do druku wielkoformatowego Mirage i ONYX, autoryzowany dealer systemu do tworzenia i certyfikacji artystycznych wydruków kolekcjonerskich Digigraphie® by Epson oraz partner graficzny firm Epson, Canon, Eizo i X-Rite. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i unikalnemu rozwiązaniu jakim jest profesjonalny system druku Studio Inkjet Printing, Medikon jest liderem na polskim rynku druku fotograficznego i fotorealistycznego, ciesząc się zaufaniem najbardziej wymagających profesjonalistów. Zaawansowane systemy wielkoformatowe wzbogaca szeroka oferta podłoży oraz urządzeń atramentowych i termosublimacyjnych do druku w małym formacie.

Prowadzący: Szymon Aksienionek z firmy Medikon Polska, ekspert do spraw druku cyfrowego i zarządzania barwą. Doświadczony grafik, fotograf i retuszer, na co dzień w Medikonie zajmuje się wsparciem technicznym i merytorycznym oraz szkoleniami dla drukujących fotografów i grafików. Prowadzi szkolenia, wykłady, prezentacje i warsztaty w zakresie zagadnień związanych z drukiem atramentowym i zarządzaniem barwą dla studentów szkół oraz uczelni fotograficznych, graficznych i artystycznych, a także wszystkich pasjonatów i profesjonalistów zainteresowanych fotografią i drukiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
X-Rite i1Display Studio i i1Display Pro Plus - kalibratory dla wymagających
Do rodziny produktów X-Rite dołączają dwa nowe, udoskonalone technologicznie kalibratory, które zadowolić mają najbardziej wymagających, w tym także filmowców...
3
0
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski LaCie Rugged SSD - superszybkie, odporne, z czytnikiem kart
Nowe dyski SSD z kolekcji LaCie zaspokoić mają wymagania zarówno filmowców pracujących z rozdzielczościami 8K, jak i fotografów potrzebujących wygodnego rozwiązania do...
13
0
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One odpowiadają na zapotrzebowania najbardziej wymagających użytkowników
Asus w pogoni za branżą kreatywną. Monitor ProArt Display i komputer ProArt StudioBook One...
Asus już od kilku lat stara się przekonać do siebie profesjonalistów. Tym razem poszedł jednak na całego i prezentuje rozwiązania, które konkurować mają z najlepszymi...
3
3
Powiązane artykuły