Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC - szybkie czasy i funkcja stroboskopu, poza studiem

Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC - szybkie czasy i funkcja stroboskopu, poza studiem
Fomei zaprezentowało nowe akcesoria wzbogacające ofertę produktów. Przede wszystkim są to lampy Digitalis PRO S400DC i S600DC, z których będziemy mogli z powodzeniem korzystać w studiu, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi także poza nim. Poza tym w sprzedaży pojawił się system sterowania lampami TR-HSS w wersji dla aparatów Nikon.
Najnowsze lampy Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC wyróżnia sposób zasilania. Wyposażono jest we wbudowany, wymienny akumulator o pojemności 8800 mAh, który pozwoli na wyzwolenie 500 błysków z mocą 600 Ws, lub nawet 3600 błysków z mocą 200 WS. Można jednak z powodzeniem wykorzystywać je również jako lampy studyjne, używając standardowego zasilania. Lampy o mocy przewodniej 400 i 600 Ws pozwalają na regulację intensywności błysku w zakresie 6 EV, a ich czas ładowania, w zależności od używanej mocy waha się w zakresie 0,2-5 s. Dodatkowo lampy oferują synchronizację z ultra krótkimi czasami migawki, nawet do 1/2500 s.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Lampy oferują także funkcję stroboskopu, która pozwoli na mrożenie ruchu w sekwencjach po 5, 10 i 15 klatek. Producent zapewnia, że lampy charakteryzuje wysoka powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku. Z kolei mocowanie akcesoriów typu Bowens pozwoli na skorzystanie z szerokiej gamy modyfikatorów światła. To na co stać lampy możecie zobaczyć na poniższym filmiku.W ofercie producenta pojawił się także dedykowany, radiowy system sterowania lampami TR-HSS, w wersji dla aparatów Nikon, który pozwoli na współprace z krótkimi czasami naświetlania. Wyzwalacz obsługuje 16 kanałów i pozwala jednocześnie obsłużyć 6 jednostek. Jego zasięg to około 180 m.
Wyzwalacz TR-HSS w wersji do aparatów NIkon
Za lampy na polskim rynku zapłacimy 2644 zł (model S600DC) i 2152 zł (model S400DC). Za nadajnik TR-HSS zapłacimy z kolei 337 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie medikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12