Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC - szybkie czasy i funkcja stroboskopu, poza studiem

Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC - szybkie czasy i funkcja stroboskopu, poza studiem
Fomei zaprezentowało nowe akcesoria wzbogacające ofertę produktów. Przede wszystkim są to lampy Digitalis PRO S400DC i S600DC, z których będziemy mogli z powodzeniem korzystać w studiu, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi także poza nim. Poza tym w sprzedaży pojawił się system sterowania lampami TR-HSS w wersji dla aparatów Nikon.
Najnowsze lampy Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC wyróżnia sposób zasilania. Wyposażono jest we wbudowany, wymienny akumulator o pojemności 8800 mAh, który pozwoli na wyzwolenie 500 błysków z mocą 600 Ws, lub nawet 3600 błysków z mocą 200 WS. Można jednak z powodzeniem wykorzystywać je również jako lampy studyjne, używając standardowego zasilania. Lampy o mocy przewodniej 400 i 600 Ws pozwalają na regulację intensywności błysku w zakresie 6 EV, a ich czas ładowania, w zależności od używanej mocy waha się w zakresie 0,2-5 s. Dodatkowo lampy oferują synchronizację z ultra krótkimi czasami migawki, nawet do 1/2500 s.
Zobacz wszystkie zdjęcia (4)
Lampy oferują także funkcję stroboskopu, która pozwoli na mrożenie ruchu w sekwencjach po 5, 10 i 15 klatek. Producent zapewnia, że lampy charakteryzuje wysoka powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku. Z kolei mocowanie akcesoriów typu Bowens pozwoli na skorzystanie z szerokiej gamy modyfikatorów światła. To na co stać lampy możecie zobaczyć na poniższym filmiku.W ofercie producenta pojawił się także dedykowany, radiowy system sterowania lampami TR-HSS, w wersji dla aparatów Nikon, który pozwoli na współprace z krótkimi czasami naświetlania. Wyzwalacz obsługuje 16 kanałów i pozwala jednocześnie obsłużyć 6 jednostek. Jego zasięg to około 180 m.
Wyzwalacz TR-HSS w wersji do aparatów NIkon
Za lampy na polskim rynku zapłacimy 2644 zł (model S600DC) i 2152 zł (model S400DC). Za nadajnik TR-HSS zapłacimy z kolei 337 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie medikon.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - zdjęcia przykładowe
1 Lip 2019
Ciekawi jak w praktyce wypada Canon RF 85 mm f/1.2L USM? Zobaczcie zdjęcia przykładowe i oceńcie, czy ten obiektyw może być jednym z powodów do przesiadki na bezlusterkowy system producenta.
6
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
2