Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC - szybkie czasy i funkcja stroboskopu, poza studiem

0

Autor: Maciej Luśtyk

4 Grudzień 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Fomei zaprezentowało nowe akcesoria wzbogacające ofertę produktów. Przede wszystkim są to lampy Digitalis PRO S400DC i S600DC, z których będziemy mogli z powodzeniem korzystać w studiu, a dzięki wbudowanemu akumulatorowi także poza nim. Poza tym w sprzedaży pojawił się system sterowania lampami TR-HSS w wersji dla aparatów Nikon.

Najnowsze lampy Fomei Digitalis PRO S400DC i S600DC wyróżnia sposób zasilania. Wyposażono jest we wbudowany, wymienny akumulator o pojemności 8800 mAh, który pozwoli na wyzwolenie 500 błysków z mocą 600 Ws, lub nawet 3600 błysków z mocą 200 WS. Można jednak z powodzeniem wykorzystywać je również jako lampy studyjne, używając standardowego zasilania. Lampy o mocy przewodniej 400 i 600 Ws pozwalają na regulację intensywności błysku w zakresie 6 EV, a ich czas ładowania, w zależności od używanej mocy waha się w zakresie 0,2-5 s. Dodatkowo lampy oferują synchronizację z ultra krótkimi czasami migawki, nawet do 1/2500 s.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Lampy oferują także funkcję stroboskopu, która pozwoli na mrożenie ruchu w sekwencjach po 5, 10 i 15 klatek. Producent zapewnia, że lampy charakteryzuje wysoka powtarzalność temperatury barwowej i energii błysku. Z kolei mocowanie akcesoriów typu Bowens pozwoli na skorzystanie z szerokiej gamy modyfikatorów światła. To na co stać lampy możecie zobaczyć na poniższym filmiku.

W ofercie producenta pojawił się także dedykowany, radiowy system sterowania lampami TR-HSS, w wersji dla aparatów Nikon, który pozwoli na współprace z krótkimi czasami naświetlania. Wyzwalacz obsługuje 16 kanałów i pozwala jednocześnie obsłużyć 6 jednostek. Jego zasięg to około 180 m.

Za lampy na polskim rynku zapłacimy 2644 zł (model S600DC) i 2152 zł (model S400DC). Za nadajnik TR-HSS zapłacimy z kolei 337 zł

Więcej informacji znajdziecie na stronie medikon.pl

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell - zamienniki akumulatorów do najnowszych aparatów Canon, Panasonic i kamer GoPro
Newell rozszerza ofertę o atrakcyjne cenowo zamienniki baterii do aparatów Canon EOS R5 i R6, Lumix S5 oraz kamery GoPro HERO9.
0
0
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Godox CL10 - niedrogie LED-owe oświetlenie tła dla vlogerów
Nowa lampa Godox CL10 pozwolić ma zbudowanie użytecznego oświetlenia domowego stanowiska do streamingów i nagrywania vlogów niedużym kosztem.
2
0
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Fujifilm wycofuje film Fujicolor Pro 400H. Smutny dzień dla fotografii analogowej
Film Pro 400H był jednym z najciekawszych materiałów, które pozostały w stale kurczącej się ofercie profesjonalnych kolorowych negatywów. Niestety 14 stycznia Fujifilm...
28
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)