Quantuum Quadralite 800 Powerpack - wydajny zasilacz plenerowy

Autor: Maciej Luśtyk

29 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W ofercie dystrybutora firmy Quantuum pojawił się nowy zasilacz akumulatorowy przeznaczony do zasilania lamp studyjnych w miejscach gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Zasilacz współpracuje zarówno z lampami błyskowymi jak i lampami światła ciągłego, a także umożliwia zasilanie innych urządzeń elektrycznych.

Zasilacz Quantuum Quadralite 800 Powerpack wyposażone jest w akumulator Li-FePO4 o pojemności 12000mAh, który pozwoli na zasilenie lamp o łącznej mocy błysku 5000Ws. W pełni naładowany akumulator pozwoli na wykonanie około 150 błysków przy podłączeniu lamp o łącznej mocy 2000 Ws i około 500 błysków korzystając z lampy o mocy 600Ws. Prędkość ładowania lamp wynosi od 1 sekundy, w przypadku lamp o mocy 1500Ws, do 5 sekund w przypadku lampy 5000Ws. Moduł zasilany jest prądem przemiennym o pełnej, sinusoidalnej charakterystyce napięcia i wyposażony został w 3 gniazda wyjściowe AC 220-240V/50Hz oraz 3 gniazda USB, za pomocą których będzie można zasilić inne urządzenia elektryczne. Za pomocą akumulatora zasilimy również lampy światła ciągłego. Przykładowo, w pełni naładowany akumulator pozwoli na zasilenie lampy o mocy 100W przez około 80 minut.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Dodatkowo urządzenie można podłączyć pod zewnętrzne źródło zasilania, co pozwoli na przedłużenie jego działania. Czas ładowania akumulatora do pełna wynosi około 3 godzin. Zasilacz wyposażony jest w zewnętrzny system chłodzenia przeciwdziałający przegrzaniu.

Razem z zasilaczem otrzymamy również specjalny pokrowiec do transportu urządzenia. Sugerowana cena detaliczna zasilacza Quantuum Quadralite 800 Powerpack wynosi 2875 zł.

Więcej informacji znajdziemy na stronie producenta.

Informacja prasowa:

Kraków, 29 stycznia 2015 r. Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, informuje o rozszerzeniu oferty o Quadralite 800 Powerpack. Jest to zasilacz akumulatorowy o wysokich parametrach technicznych, ergonomiczny i o dużej pojemności. Jest idealnym do zasilania lamp studyjnych poza studiem, wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej. Quantuum Quadralite 800 zapewnia stabilny dopływ energii elektrycznej do lamp i spełnia wysokie wymagania, jakim musi sprostać współpracując z nowoczesnymi lampami błyskowymi. Może zasilać lampy światła ciągłego i inne urządzenia elektryczne.

Quantuum Quadralite 800 Powerpack to urządzenie mogące zasilić jednocześnie kilka lamp błyskowych w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Dzięki temu można swobodnie planować sesje w najróżniejszych, ciekawych sceneriach stanowiących tło dla zdjęć. Akumulator jest na tyle wydajny, że nawet po podłączeniu lamp o łącznej mocy 2000Ws wystarczy energii na wykonanie około 150 błysków pełną mocą. Tak duży zapas mocy i wysoka wydajność urządzenia sprawiają, że prędkość ładowania lamp tylko nieznacznie spada w porównaniu do zasilania prądem z sieci elektrycznej. Gwarantuje to pełny komfort pracy. Quadralite 800 Powerpack pozwala obsłużyć lampy błyskowe o łącznej maksymalnej mocy błysku 5000Ws.

Zasilacz wyposażony jest w szeroki i poręczny uchwyt oraz standardowy pokrowiec, dzięki któremu można go wygodnie transportować. Urządzenie składa się z dwóch modułów: inwertera i akumulatora, co daje możliwość szybkiej podmiany wyczerpanego akumulatora na nowy. Oprócz tego, w razie potrzeby, urządzenie może korzystać z zewnętrznego akumulatora, np. samochodowego.

Quadralite 800 Powerpack zapewnia zasilanie prądem przemiennym o pełnej, sinusoidalnej charakterystyce napięcia. Ma to znaczenie podczas pracy z lampami błyskowymi i może być z powodzeniem używany do zasilania komputerów, monitorów i innych urządzeń elektronicznych przydatnych w pracy fotografa i filmowca. Moduł inwertera ma trzy gniazda wyjściowe AC 220-240V/50Hz i trzy porty USB, które mogą być wykorzystane do zasilania np. telefonu lub ładowarki aparatów fotograficznych, a także lamp światła ciągłego. Przykładowo, urządzenie jest w stanie skutecznie zasilić jedną lampę o mocy 100W przez ok. 80 minut.

Quadralite 800 Powerpack ma zestaw zabezpieczeń gwarantujących bezpieczne użytkowanie urządzenia w tym także chroniących przed rozładowaniem akumulatora zewnętrznego, co jest szczególnie ważne podczas korzystania z zewnętrznego akumulatora. Moduł inwertera jest aktywnie chłodzony wentylatorem i dodatkowo zaopatrzony w zabezpieczenie przeciwdziałające przegrzaniu.

Najważniejsze cechy Quadralite 800 Powerpack:

  • zapewnia stabilne zasilanie prądem przemiennym o pełnej, sinusoidalnej charakterystyce napięcia o parametrach: 220-240V/50Hz
  • może skutecznie zasilić urządzenia do łącznego, ciągłego poziomu poboru mocy wynoszącego 750W
  • oferuje dwa tryby pracy: do zasilania lamp błyskowych „Flash” oraz innych urządzeń „Normal"
  • wyposażony jest w wymienny moduł akumulatora Li-FePO4 o pojemności 12000mAh
  • pozwala wykonać nawet do 500 błysków z pełną mocą lampą błyskową o mocy 600Ws
  • ma trzy gniazda wyjściowe AC220-240V/50Hz i trzy porty USB do zasilania telefonów komórkowych, tabletów, kamer, aparatów fotograficznych itp
  • urządzenie może być podłączone do zewnętrznego źródła zasilania, np. akumulatora samochodowego, co pozwala przedłużyć czas jego działania
  • poziom rozładowania modułu akumulatora sygnalizowany jest za pomocą diod LED
  • wyposażony jest w aktywny system chłodzenia,dostarczany wraz z poręcznym pokrowcem ochronnym

Zasilacz Quadralite 800 Powerpack jest już dostępny w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 2875,- zł. Aktualna lista sklepów oferujących sprzęt marki Quantuum jest dostępna na stronie: http://www.quantuum.pl/dystrybutorzy-sklepy-polska.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
7
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (10)