Quantuum Fomex - dla profesjonalistów

Dotychczas prezentowaliśmy amatorski sprzęt firmy Quantuum. Dziś otrzymaliśmy informację o nowej serii Quantuum Fomex skierowanej do profesjonalistów. W jej skład wchodzą trzy lampy błyskowe różniące się mocą, dedykowane softboxy i czasze.

Quantuum Fomex to nowa seria lamp i akcesoriów skierowana do profesjonalnych fotografów. Jej podstawą są trzy lampy: Fomex HD 400, Fomex HD 600, Fomex HD 1000 o mocy odpowiednio 400, 600 i 1000 Ws. Wszystkie mają lekką aluminiową obudowę i mocowanie akcesoriów typu Bowens. Mocą lamp można płynnie sterować w zakresie od pełnego błysku do 1/64. Producent zwraca uwagę na zastosowanie 1000W żarówki modelującej Osram, co sprawia, że lampy z serii Fomex HD w pewnych warunkach mogą być wykorzystane jako źródło światła ciągłego.

W zestawie z lampą znajduje się:
 • palnik
 • żarówka modelująca 1000W Osram
 • kabel zasilający
 • kabel synchronizacyjny
 • polska instrukcja obsługi
A oto ich ceny:
 • Quantuum Fomex HD 400 Ws - 1249 zł
 • Quantuum Fomex HD 600 Ws - 1699 zł
 • Quantuum Fomex HD 1000 Ws - 2249 zł
Lampy objęte są 36-miesięczną gwarancją.

W skład serii Quantuum Fomex wchodzą również nowe softboxy o wymiarach:
 • 70x70 cm
 • 40x120 cm
 • 80x120 cm
 • 50x70 cm
 • okta 120cm
oraz czasze:
 • 18cm z mocowaniem parasola
 • 31cm z możliwością stosowania dodatkowego plastra miodu
 • szerokokątna 43cm


Poniżej prezentujemy informację prasową:

Kraków 4.11.2009

Nowa seria wyposażenia studyjnego dla profesjonalistów Quantuum Fomex


Z przyjemnością prezentujemy dziś zupełnie nową serię produktów Quantuum Fomex zaprojektowaną specjalnie dla profesjonalistów. Powstała ona dzięki współpracy ze znaną i cenioną koreańską firmą Fomex. Wszystkie elementy tej serii odznaczają się najwyższą jakością wykonania, posiadają 36 miesięcy gwarancji oraz objęte są programem Quantuum Assistance.

Podstawą tej profesjonalnej serii są lampy Quantuum Fomex HD.

Najważniejsze cechy lamp Quantuum Fomex HD:


- płynna regulacja mocy w zakresie 1/64 - 1/1
- stabilna temperatura barwowa światła 5500K
- najwyższa jakość użytych podzespołów i materiałów
- lekka aluminiowa obudowa
- żarówka modelująca 1000W
- wysoko wydajny system chłodzenia
- pozioma regulacja mocowania statywowego pozwalająca na wyważenie lampy
- mocowanie typu Bowens
- 36 miesięcy gwarancji
- możliwość stosowania ceramicznej osłony palnika z filtrem UV (opcja)

Lampy serii Quantuum Fomex HD zostały zaprojektowane i wykonane przy użyciu najwyższej jakości podzespołów. Ponad 90% układów elektronicznych oraz kondensatory będące sercem lampy produkowane są w Japonii. Obudowa lampy wykonana została ze wzmocnionego aluminium co zapewnia trwałość, poprawia chłodzenie lampy oraz redukuje jej wagę.

W lampach serii Quantuum Fomex HD zastosowany bardzo mocną - 1000W żarówkę modelującą firmy Osram. Dzięki takiemu rozwiązaniu lampy te mogą być używane również jako źródło światła ciągłego, co w niektórych sytuacjach zdjęciowych niebywale ułatwia pracę. Oczywiście cała konstrukcja lampy została przystosowana do pracy w wysokiej temperaturze jaką generuje tak mocna żarówka. Lampy wyposażone zostały w wysoko wydajny system wentylacji palnika. Ze względu na taką temperaturę pracy zdecydowanie zalecamy stosowanie z lampami Quantuum Fomex HD dedykowanych softboxów również serii Quantuum Fomex. Są one zaprojektowane i wykonane w sposób zapewniający im bezpieczną pracę przy wysokiej temperaturze. Wszystkie softboxy posiadają specjalny suwak ułatwiający składanie i rozkładanie. Wewnątrz znajduje się dodatkowy dyfuzor, który może być łatwo zdemontowany. Oczywiście osoby które nie chcą używać żarówek modelujących z duża mocą mogą z powodzeniem korzystać ze standardowych softboxów Quantuum.
Panel kontrolny lampy zaprojektowany został klasycznie co zwiększa komfort pracy. Dodatkowy potencjometr sterujący mocą żarówki modelującej pozwala na bardziej indywidualne jej ustawienie. Duża, wygodna rączka pozwala na łatwe manewrowanie położeniem lampy.

Mocowanie lampy do statywu lub pantografu zostało zaopatrzone w poziomą regulację co pozwala na łatwe wypoziomowanie lampy z nasadkami o różnej wadze. Duża i wygodna dźwignia uchwytu ułatwia zmianę pozycji lampy. Samo mocowanie bez problemu wytrzymuje ciężar lampy z nawet najcięższymi nasadkami również w pozycji odwróconej, co sprawia, że bez obaw można mocować lampy serii Quantuum Fomex HD na pantografach czy innych systemach sufitowych.

Lampy posiadają również możliwość zamocowania specjalnej, ceramicznej osłony palnika z filtrem UV. Osłona taka jest częścią wyposażenia opcjonalnego.

Lampy serii Quantuum Fomex HD są w pełni kompatybilne ze wszystkimi akcesoriami z dotychczasowej oferty marki Quantuum oraz innymi z mocowaniem typu Bowens.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1