Quantuum Fomex Dr Ray - wyzwalanie radiowe w przystępnej cenie

0
Michal Grzegorczyk
5 Listopad 2009
Artykuł na: 2-3 minuty
Quantuum Fomex Dr Ray - 2.4 GHz to system radiowego sterowania lampami błyskowymi o zasięgu 300 metrów. Odbiornik ma gorącą stopkę, więc można nim również wyzwalać lampy systemowe.

Quantuum Fomex Dr Ray - 2.4 GHz to system umożliwiający radiowe wyzwalanie lamp lamp błyskowych - studyjnych i systemowych, dzięki obecności gorącej stopki na odbiorniku. Zasięg działania wynosi 300 metrów. Dr Ray może pracować na 16 kanałach, a jeden nadajnik może działać z dowolną liczbą odbiorników. Urządzenie pozwala na synchronizację z czasami do 1/250 sekundy. Quantuum Fomex Dr Ray może też być użyty jako radiowy wężyk spustowy. Odbiornik podłącza się wtedy do gniazda wężyka spustowego kabelkiem (nie ma go w zestawie). Oto zawartość zestawu:

  • odbiornik
  • nadajnik
  • etui do przechowywania
  • kable do podłączenia
  • baterię
  • uchwyt mocujący do odbiornika
  • przejściówka jack 3,5->6,3mm

Zestaw Quantuum Fomex Dr Ray kosztuje 640 złotych, a każdy dodatkowy odbiornik wraz z osprzętem - 315 złotych.

Poniżej prezentujemy informację prasową:

{BIT|Kraków 5.11.2009

Zaawansowany system sterowania radiowego Quantuum Fomex Dr Ray - 2.4 GHz

Wczoraj mieliśmy zaszczyt zaprezentować nową, profesjonalną serię wyposażenia studyjnego Quantuum Fomex. Dziś kolejna nowość adresowana dla profesjonalistów. Zaawansowany system sterowania radiowego Quantuum Fomex Dr Ray - 2.4 GHz

System ten pozwala na bezprzewodowe wyzwalanie lamp błyskowych z odległości do 300 metrów. Dzięki zaawansowanej technologii, umożliwia on synchronizację z czasami do 1/250 sekundy. Zestaw może pracować na 16 wybranych kanałach, nadajnik zaś może współpracować z dowolną liczbą dodatkowych odbiorników. Każdy odbiornik posiada mocowanie typu "gorąca stopka" dzięki czemu zestaw może być również używany do wyzwalania standardowych lamp systemowych.

W komplecie znajduje się również specjalny uchwyt do zamocowania na lampie studyjnej, pozwalający na umieszczenie odbiornika w wygodnym miejscu. Kolejną przydatną funkcją jest możliwość wykorzystania systemu Quantuum Fomex Dr Ray jako radiowego wężyka spustowego do wyzwalania migawki aparatu. Należy jedynie dokupić i podłączyć odpowiedni kabel. Odbiornik podłącza się wówczas za jego pomocą do gniazda wężyka spustowego w aparacie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)