“Trochę makro, trochę retro” - weekendowe warsztaty z Grzegorzem Michałowskim

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2015
Artykuł na: 6-9 minut

Firma Next77 i sklep FotoABC zapraszają do Rzepiszewa na weekendowe, plenerowe warsztaty fotograficzne z gościem specjalnym, Grzegorzem Michałowskim. Zajęcia odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2015 roku.

Warsztaty “Trochę makro, trochę retro” prowadzone są na zasadzie pleneru fotograficznego i obejmują szeroki przekrój zagadnień, od fotografii makro, poprzez krajobrazy, portret, fotografię studyjną, aż do fotografii sportowej. Zajęcia poprowadzi Grzegorz Michałowski - wieloletni reporter łodzkiego Expressu Ilustrowanego. obecnie fotograf Polskiej Agencji Prasowej. Podczas warsztatów będzie można przetestować pełną gamę obiektywów z oferty marki Tokina, a podczas ćwiczeń praktycznych uczestnicy będą mogli korzystać ze sprzętu oświetleniowego marek Quantuum i Genesis, oraz statywów Triopo.

Plener odbędzie się w zabytkowym dworze pod Łodzią. Jak piszą organizatorzy, - en klasycystyczny dworek wybudowano w 1840 roku. Urok dziewiętnastowiecznej budowli na pewno przypadnie do gustu miłośnikom fotografii architektury i pełnej detalu fotografii makro. Piękna przyroda zachęci z kolei do robienia zdjęć szerokim kątem i fotografii pejzażowej


Poniżej prezentujemy pełny harmonogram zajęć:

05.06.2015, Piątek:
17.00 – 18.00 – Przyjazd, zakwaterowanie
18.30 – Czas, przysłona, czułość, ogniskowa
19.30 – Kolacja w formie przekąsek
20.00 – Cd. czas, przysłona, czułość, ogniskowa. Czemu warto wstać rano – kilka słów o fotografii przyrodniczej, makrofotografii, specyfice oświetlenia o wschodzie słońca.

06.06.2015, Sobota:
05.00 – 07.30 – Małe jest piękne – makrofotografia przyrodnicza, krajobraz o świcie. Zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
09.00 – Śniadanie
09.30 – 13.30 Ćwiczenia w plenerze (do dyspozycji 4 hektary łąki przy dworku, okoliczne pola, drogi, dwie rzeczki, staw, urocza alejka z drzew i co tylko do głowy wpadnie)
13.30 – Co dziś na obiad...? Fotografia kulinarna
14.00 – Obiad
15.00 – Lampy studyjne – wprowadzenie
16.30 – Portret z wykorzystaniem lamp studyjnych
17.30 – Fotografia wnętrz z wykorzystaniem lamp studyjnych, zdjęcia detali architektonicznych, fotografia produktowa
19.30 – Kolacja
20.00 – 22.00 – Adobe Lightroom i inne programy do edycji zdjęć. Tajniki postprodukcji – czyli jak wyciągnąć ze zdjęcia to co najlepsze.

07.06.2015, Niedziela:
08.00 – Śniadanie
09.00 – Lampy błyskowe - czy tylko do studia? Ćwiczenia - dobieramy proporcje udziału światła błyskowego i zastanego w zdjęciach plenerowych
10.30 – 14.00 – Fotografowanie ruchu – triki fotografów sportowych
14:00 – 17.00 – Omówienie efektów pracy, podsumowanie warsztatów, zakończenie

Warsztaty odbędą się w weekend 5-7 czerwca 2015 roku, w Dworze Rzepiszew w Rzepiszewie pod Łodzią. Koszt uczestnictwa wynosi 300 zł. Zapisy przyjmowane są pod adresem foto@fotoabc.com.
Więcej informacji o warsztatach znajdziemy na stronie tokinalens.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Fotografia kulinarna. Jak robić zdjęcia ze smakiem? - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Fotografia kulinarna. Jak robić zdjęcia ze smakiem? - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Jak sprawić, by zdjęcia kulinarne podsycały apetyt oglądających? Z pomocą przyjdą nam praktyczne akcesoria, wygodne oświetlenie, a także… aktualne trendy.
63
1
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Sesja portretowa w domowym studiu - poradnik Jakuba Kaźmierczyka
Czy w domowym studiu jesteśmy w stanie zrealizować profesjonalną sesję portretową? Jakub Kaźmierczyk przekonuje, że wystarczy tylko trochę akcesoriów, pomysłowość i...
170
0
Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo
Joanna Kustra udostępnia godzinny kurs color gradingu za darmo
Korekta barwna to jeden z kluczowych procesów w profesjonalnej post produkcji filmów i fotografii. O tym, jak robić to dobrze opowie wam polska fotografka Joanna...
104
1