Quantuum Quadralite Rx400 Ringflash

0
Maciej Luśtyk
8 Styczeń 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Dystrybutor marki Quantuum poinformował o wzbogaceniu katalogu produktów o nową lampę pierścieniową Quadralite Rx400 Ringflash. Lampa znajdzie swoje zastosowanie w fotografii modowej i reklamowej.
Lampa Quadralite Rx400 Ringflash oferuje maksymalną moc 400Ws (GN 36, ISO 100), możliwość regulacji siły błysku w zakresie 7EV w skokach co 1/3EV, funkcję błysku stroboskopowego oraz tryb High-Speed umożliwiający zsynchronizowanie błysku z krótkimi czasami ekspozycji. Ponadto lampa oferuje stabilną temperaturę barwową 5600K, od której odchylenia, według producenta, nie powinny przekorczyć 200K. Za pracę lampy odpowiada akumulator o pojemności 4500mAh, który powinien wystarczyć na wykonanie około 450 zdjęć przy pełnej mocy lampy.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Lampa może być wyzwalana drogą kablową, poprzez fotocelę lub drogą radiową. Urządzenie został wyposażony w światło pilotujące LED, regulowany uchwyt aparatu i odpinany dyfuzor światła. Sugerowana cena detaliczna lampy to 1899 zł.

Więcej informacji znajdziemy na stronie www.quantuum.pl

Informacja prasowa:
Kraków, 8 stycznia 2015 r. Wyłączny dystrybutor produktów marki Quantuum w Polsce, firma Next77, informuje o rozszerzeniu oferty o profesjonalną lampę pierścieniową Quadralite Rx400 Ringflash. Ta lampa to idealny wybór dla fotografów zajmujących się portretem, modą i reklamą. Dzięki kompaktowej budowie i zasilaniu akumulatorowym lampa może z powodzeniem służyć jako flesz pierścieniowy w studio i poza nim.
Quadralite Rx400 to produkt unikalny pod kilkoma względami. Jest to pierwsza tego rodzaju lampa na rynku łącząca w sobie duży palnik błyskowy o kształcie pierścienia, 400Ws maksymalnej mocy błysku z zasilaniem akumulatorowym. Niska waga lampy i jej kompaktowa budowa sprawiają, że to sprzęt łatwy nie tylko w przechowywaniu i transporcie, ale – co najważniejsze – wygodny w użyciu. Lampę można wykorzystywać w studiu fotograficznym i poza nim bez konieczności stosowania dodatkowych generatorów błysku, inwerterów lub innych przenośnych źródeł prądu elektrycznego.
Lampa pierścieniowa Quadralite Rx400 Ringflash jest narzędziem idealnym dla wszystkich fotografów zajmujących się modą i szeroko pojmowaną fotografią portretową. Szczególny kształt palnika lampy pierścieniowej pozwala uzyskać światło o wyjątkowych właściwościach. Fotografowane obiekty przy użyciu Quadralite Rx400 Ringflash wychodzą na zdjęciach miękko, niemal „bezcieniowo”.

Zakres regulacji mocy błysku obejmujący aż 7 stopni przysłony. Kto preferuje wykonywanie zdjęć z płytką głębią ostrości i z małej odległości, doceni możliwość obniżenia mocy błysku do minimalnego poziomu zaledwie 3Ws. Energia błysku może być regulowana z dokładnością do 1/3 EV, co pozwala na precyzyjne dobranie intensywności oświetlenia. Lampa ma odpinany, wykonany z tworzywa sztucznego, mlecznobiały dyfuzor zmiękczający i rozpraszający światło padające z palnika na fotografowany obiekt.
Istotną cechą lampy jest tryb pracy HS (High-Speed). Można dzięki niemu zsynchronizować błysk z migawką pracującą na czasie krótszym od X-sync. Ta funkcja przyda się szczególnie w studiu i w warunkach silnego oświetlenia, gdzie może okazać się potrzebne zrównoważenie lub przygaszenie światła słonecznego światłem błyskowym.
Fotografia portretowa to nie jedyny poligon, na którym doskonale się sprawdzi. Jej właściwości można z powodzeniem wykorzystać również w fotografii reklamowej, gdzie ultrakrótki czas błysku pozwala „zamrozić” krople wody czy inne szybko poruszające się obiekty. Przy minimalnej mocy błysku lampa pozwala uzyskać czas naświetlania do 1/10000s (t0.5). Tak krótki błysk daje możliwość uchwycenia scen trwających ułamek sekundy i niemożliwych do zarejestrowania wzrokiem. Warto też wspomnieć, że lampa po wyzwoleniu tak krótkiego błysku jest gotowa do pracy już po 0.05s. Ponadto Quadralite Rx400 Ringflash ma tryb błysku stroboskopowego (Multi), co daje niebywałe możliwości fotografowania dynamicznych ujęć.
Kolejna ważna cecha Quadralite Rx400 Ringflash to energooszczędne ledowe światło pilotujące. Można je regulować w trzech stopniach intensywności świecenia, co pozwala na wygodną pracę, zwłaszcza w studiu. Ten rodzaj oświetlenia daje dobre efekty przy pracy z obiektywami o manualnym ustawianiu ostrości.

Ponadto światło pilotujące pozwala szybko ocenić charakter światła jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki.
Lampa może być wyzwalana drogą kablową poprzez sztandarowe złącze PC-sync i fotocelę, która umożliwia zsynchronizowanie błysku z inną lampą, np. wbudowaną w aparat fotograficzny. Oprócz tych dwóch sposobów jest radiowy system Quantuum Navigator, trzeba tylko wcześniej podłączyć urządzenie do portu zdalnego sterowania (sterownik Quantuum Navigator jest sprzedawany oddzielnie). Wykorzystanie radiowego sterownika gwarantuje nie tylko największą wygodę pracy (brak kabli), ale także powtarzalność i precyzję każdego ujęcia. Quadralite Rx400 Ringflash może też być dowolnie zestawiana z innymi lampami marki Quantuum, takimi jak Pulse, Move i Up!, które też korzystają z radiowych sterowników Quantuum Navigator.
Quadralite Rx400 Ringflash zasilana jest przez wydajny akumulator litowo-jonowy Quadralite Rx-BP o pojemności 4500mAh, przez co nie wymaga dodatkowego, przewodowego źródła energii. W pełni naładowany akumulator pozwala na wyzwolenie do 450 błysków z pełną mocą, co gwarantuje komfort pracy, zwłaszcza przy dłuższych sesjach i w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci elektrycznej.
Lampa Quadralite Rx400 Ringflash wyposażona jest w metalowy uchwyt z regulacją położenia, przeznaczony do zamocowania aparatu. Jest on zaopatrzony w standardową śrubę statywową typu 1/4"-20, kompatybilną ze wszystkimi aparatami fotograficznymi. Średnica wewnętrzna pierścienia lampy wynosi 95mm, co pozwala na swobodne wykorzystywanie jej nawet z obiektywami średnioformatowymi.


Najważniejsze cechy lampy Quadralite Rx400 Ringflash:
- maksymalna moc błysku – 400Ws (GN 36, ISO 100),
- zasilanie z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 4500mAh zapewniającego do 450 błysków pełną
mocą i krótki czas ładowania (0,05 – 2,8s),
- szeroka regulacja energii błysku w zakresie 7 przysłon (7EV) w 22 krokach (1/1 – 1/128) co 1/3 EV,
- krótki czas błysku 1/10000s (t0.5, przy minimalnej mocy),
- stabilna temperatura barwowa (5600K±200K),
- funkcja błysku stroboskopowego i synchronizacji z krótkimi czasami ekspozycji (High-Speed Sync.),
- współpracuje ze sterownikami Quantuum Navigator,
- ciągłe światło pilotujące LED,
- w pełni regulowany uchwyt aparatu,
- odpinany mlecznobiały dyfuzor światła,
- dwa mocowania statywowe (w korpusie lampy i w uchwycie aparatu).

Lampa jest już dostępna w sklepach w sugerowanej cenie detalicznej 1899,- zł. Dodatkowy akumulator Quadralite Rx-BP znajdzie się w sklepach w przeciągu najbliższego miesiąca w sugerowanej cenie detalicznej 299,- zł.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)