Power Flash 200/400 - Wydajne, przenośne lampy błyskowe

0
Maciej Luśtyk
17 Listopad 2014
Artykuł na: 4-5 minut
Ostatnio Fomei wzbogacił swoją ofertę o 2 modele przenośnych lamp błyskowych z rodziny Terronic. Lampy czeskiego producenta łączą wysoką wydajnośc z małymi gabarytami.
Nowe lampy to PF200 ( liczba przewodnia 60/180 Ws) i PF 400 (liczba przewodnia 85/360 Ws) o obracanych głowicach. Oba modele zostały wyposażone w zewnętrzny generator akumulatorowy pozwalający na zasilanie 2 lamp. Oba posiadają też port radiowy, dzięki czemu po podłączeniu nadajnika będziemy w stanie bezprzewodowo sterować lampami i kontrolować parametry błysku. Nadajnik jednak będziemy musieli dokupić osobno.
Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Lampy umożliwiają regulację energii błysku do pełnej mocy w krokach co 1/3 EV i synchronizację do 1/128 sekundy. Charakteryzują się stałą temperaturą barwową 5600K w całym zakresie mocy, a według producenta ewentualne odchylenia nie powinny przekraczać 200K. Lampy oferują tryb błysku stroboskopowego, a także umożliwiają włączenie oświetlacza AF.

W zestawie z lampą znajdziemy etui, reflektor z dyfuzorem zmiękczającym, a także kolorowe filtry żelowe. Polska cena zestawów to około 1075 zł (PF 200) i 1389 zł (PF 400).

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Lomography Berlin Kino B&W 2019 - nowa, ulepszona formuła
Jak twierdzi producent, pokazy rok temu film monochromatyczny Berlin Kino B&W wyprzedał się na pniu. Dlatego Lomography postanowiło jeszcze go...
5
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)