Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Power Flash 200/400 - Wydajne, przenośne lampy błyskowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Listopad 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Ostatnio Fomei wzbogacił swoją ofertę o 2 modele przenośnych lamp błyskowych z rodziny Terronic. Lampy czeskiego producenta łączą wysoką wydajnośc z małymi gabarytami.

Nowe lampy to PF200 ( liczba przewodnia 60/180 Ws) i PF 400 (liczba przewodnia 85/360 Ws) o obracanych głowicach. Oba modele zostały wyposażone w zewnętrzny generator akumulatorowy pozwalający na zasilanie 2 lamp. Oba posiadają też port radiowy, dzięki czemu po podłączeniu nadajnika będziemy w stanie bezprzewodowo sterować lampami i kontrolować parametry błysku. Nadajnik jednak będziemy musieli dokupić osobno.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Lampy umożliwiają regulację energii błysku do pełnej mocy w krokach co 1/3 EV i synchronizację do 1/128 sekundy. Charakteryzują się stałą temperaturą barwową 5600K w całym zakresie mocy, a według producenta ewentualne odchylenia nie powinny przekraczać 200K. Lampy oferują tryb błysku stroboskopowego, a także umożliwiają włączenie oświetlacza AF.

W zestawie z lampą znajdziemy etui, reflektor z dyfuzorem zmiękczającym, a także kolorowe filtry żelowe. Polska cena zestawów to około 1075 zł (PF 200) i 1389 zł (PF 400)

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox LED1000 II - wysokiej jakości filmowe oświetlacze o dużej mocy
Godox wprowadza na polski rynek nowe wersje paneli LED 1000, wzbogacone m.in. o możliwość sterowania DMX. Dostępna jest wersja ze stałą temperaturą barwową 5600K...
0
0
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych
Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)