Power Flash 200/400 - Wydajne, przenośne lampy błyskowe

0

Autor: Maciej Luśtyk

17 Listopad 2014
Artykuł na: 6-9 minut
Ostatnio Fomei wzbogacił swoją ofertę o 2 modele przenośnych lamp błyskowych z rodziny Terronic. Lampy czeskiego producenta łączą wysoką wydajnośc z małymi gabarytami.

Nowe lampy to PF200 ( liczba przewodnia 60/180 Ws) i PF 400 (liczba przewodnia 85/360 Ws) o obracanych głowicach. Oba modele zostały wyposażone w zewnętrzny generator akumulatorowy pozwalający na zasilanie 2 lamp. Oba posiadają też port radiowy, dzięki czemu po podłączeniu nadajnika będziemy w stanie bezprzewodowo sterować lampami i kontrolować parametry błysku. Nadajnik jednak będziemy musieli dokupić osobno.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Lampy umożliwiają regulację energii błysku do pełnej mocy w krokach co 1/3 EV i synchronizację do 1/128 sekundy. Charakteryzują się stałą temperaturą barwową 5600K w całym zakresie mocy, a według producenta ewentualne odchylenia nie powinny przekraczać 200K. Lampy oferują tryb błysku stroboskopowego, a także umożliwiają włączenie oświetlacza AF.

W zestawie z lampą znajdziemy etui, reflektor z dyfuzorem zmiękczającym, a także kolorowe filtry żelowe. Polska cena zestawów to około 1075 zł (PF 200) i 1389 zł (PF 400)

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)