Quantuum R+300 Digital HS

Autor: Michal Grzegorczyk

19 Maj 2011
Artykuł na: 4-5 minut
W ofercie firmy Quantuum pojawiła się nowa lampa błyskowa Quantuum R+300 Digital HS. Urządzenie oferuje moc 300 Ws z płynną regulacją od 1/1 do 1/32. Lampa ma wbudowany wyzwalacz elektroniczny.

Quantuum R+300 Digital HS to nowa lampa błyskowa o mocy 300 Ws z płynną regulacją od pełnej mocy do 1/32. Urządzenie zostało wyposażone w nowo zaprojektowany układ elektroniczny, który jest odpowiedzialny za realizację szeregu zaawansowanych funkcji, takich jak: programowalny błysk stroboskopowy, seryjne wyzwalanie błysku, czy wsparcie dla aparatów i lamp systemowych obsługujących tryb FP-HighSpeed. Dodatkowo lampa została wyposażona we wbudowany odbiornik współpracujący z ośmio-kanałowym wyzwalaczem radiowym. Dużą zaletą nowych lamp Quantuum jest cena - niecałe 1100 złotych.

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w informacji prasowej:

Profesjonalna wielofunkcyjna lampa studyjna Quantuum R+300 Digital HS

Kraków, 19 maja 2011 r. Firma Q Media -
właściciel marki Quantuum wprowadza do sprzedaży nową wielofunkcyjną lampę błyskową Quantuum R+300 Digital HS, przeznaczoną do profesjonalnej fotografii reklamowej.

Quantuum R+300 Digital HS to nowoczesna i zaawansowana technicznie lampa błyskowa, posiadająca szeroki wachlarz funkcji przydatnych w fotografii reklamowej. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości podzespołów oraz przemyślanych rozwiązań posiada parametry i funkcje, które dotychczas oferowane były jedynie w droższych lampach systemowych lub profesjonalnych lampach studyjnych zasilanych generatorem. Nowa lampa Quantuum R+300 Digital HS jest obecnie najbardziej uniwersalną i funkcjonalnie rozbudowaną lampą studyjną dostępną w cenie poniżej 1100 złotych!

Sercem lampy Quantuum R+300 Digital HS jest nowo zaprojektowany układ elektroniczny, odpowiedzialny za realizację szeregu zaawansowanych funkcji, takich jak: programowalny błysk stroboskopowy, seryjne wyzwalanie błysku, czy wsparcie dla aparatów i lamp systemowych obsługujących tryb FP-HighSpeed. Dodatkowo lampa została wyposażona we wbudowany odbiornik współpracujący z ośmio-kanałowym wyzwalaczem radiowym.

Błysk stroboskopowy

Jeszcze do niedawna fotografowanie z błyskiem stroboskopowym było możliwe wyłącznie przy pomocy systemowych lamp błyskowych albo drogich lamp studyjnych zasilanych generatorem. Od teraz funkcja błysku stroboskopowego dostępna jest również w najnowszym modelu Quantuum R+300 Digital HS, który w standardzie posiada możliwość zaprogramowania liczby błysków (od 2 do 20), a także odstępu czasowego między nimi w zakresie od 0,05 do 0,3s ze skokiem co 0,025 sekundy.

Tryb zdjęć seryjnych

Quantuum R+300 Digital HS wyposażona została w wyjątkowo szybki i wydajny system sterowania błyskiem, który zdolny jest dostarczyć energię niezbędną do wykonywania zdjęć seryjnych. Przy ustawieniu maksymalnej mocy, lampa umożliwia fotografowanie z szybkością 1 klatki na sekundę. Wystarczy jednak delikatnie zmniejszyć moc lampy o jeden stopień (z 6.0 na 5.0), aby szybkość wykonywania zdjęć seryjnych z błyskiem wzrosła aż trzykrotnie. Po zredukowaniu mocy o kolejne pół stopnia, częstość wyzwalania błysku wyniesie 4 klatki na sekundę, a dalsze obniżenie mocy do poziomu 4.0 pozwoli wykonywać zdjęcia z prędkością 5 klatek na sekundę. Ograniczenie mocy błysku do poziomu 3.5 umożliwi wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością nawet 7 klatek na sekundę!

Ultrakrótki czas błysku

Profesjonalna lampa studyjna przeznaczona do fotografii reklamowej powinna charakteryzować się możliwie najkrótszym czasem trwania błysku, który umożliwia "zamrażanie" ruchu. Tak jest również w przypadku lampy Quantuum R+300 Digital HS, która już przy 1/3 mocy potrafi wygenerować błysk o czasie trwania zaledwie 1/10000 części sekundy! Taka wartość w zupełności wystarcza, aby wykonać nieporuszone zdjęcie spadających kropli wody lub uchwycić najdrobniejsze detale skrzydeł lecącego kolibra!]

Funkcja FP-HighSpeed

Lampa Quantuum R+300 Digital HS wyposażona została w użyteczną funkcję, która wspomaga fotografowanie z czasami migawki krótszymi od czasu synchronizacji X-Sync. Jej uruchomienie powoduje wydłużenie czasu trwania błysku i pozwala swobodnie korzystać z dostępnych czasów otwarcia migawki w aparacie nawet do wartości 1/8000s. Aby skorzystać z tej funkcji konieczne jest posiadanie aparatu i lampy systemowej wspomagających tryb wyzwalania błysku FP-HighSpeed.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Pierwsze na świecie przeciwwiatrowe parasolki fotograficzne
Czy kiedykolwiek wiatr przewrócił Wam sprzęt fotograficzny podczas błyskania w plenerze? Nowe parasolki Glow mają być odporne na ten problem.
4
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy
Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.
9
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Mikrofony Mirfak i gimbale Moza w promocyjnych cenach. Zestawy do vlogowania już za 160 zł
Dystrybutor marek Moza i Mirfak informuje o kolejnych dużych promocjach na swój sprzęt. Tym razem to atrakcyjne zestawy, które pozwolą wam łatwo skompletować zestaw do...
34
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)