Quantuum Move i Pulse

Oferta firmy Quantuum wzbogaciła się o dwie nowe lampy błyskowe. Seria lamp Move dedykowana jest dla amatorów, natomiast seria Pulse została stworzona z myślą o profesjonalistach. Ceny zaczynają się już od niespełna 400 zł za lampę Move 200 Ws.
Quantuum Move to nowa seria kompaktowych lamp błyskowych dedykowanych dla amatorów i pasjonatów. Seria obejmuje trzy modele, które dają maksymalną moc błysku 200, 300 lub 400 Ws z regulacją w zakresie pięciu przysłon z dokładnością 1/6 EV. Lapmy oferują wyświetlacze LED i światło pilotujące o mocy 150 W (halogen), którego moc możemy zmieniać niezależnie od mocy błysku. Lampy umożliwiają także bezprzewodowe sterowanie za pomocą opcjonalnego wyzwalacza radiowego Quantuum Navigator. Dzięki niemu można zdalnie wyzwalać lampę, regulować siłę błysku, włączać i wyłączać światło modelujące oraz sygnalizację akustyczną. Lamy oferują mocowanie akcesoriów typu Bowens.


Seria Pulse obejmuje lampy studyjne o energii 300 i 600 Ws, przeznaczone dla półprofesjonalistów i profesjonalistów. Zastosowano w nich podobne rozwiązania techniczne jak w serii Move, m.in. regulację mocy błysku w zakresie pięciu przysłon z dokładnością do 1/6 EV. Natężenie światła pilotującego (halogen 150 W) może być regulowane w sposób płynny i niezależny. Kolejną cechą wspólną lamp Pulse i Move jest funkcja sterowania i wyzwalania bezprzewodowego, dostępna dzięki osobnemu zestawowi radiowemu Quantuum Navigator.
lampa Quantuum Move

Lampy serii Pulse charakteryzują się lekką i wytrzymałą konstrukcję aluminiową. Zaopatrzone są w wygodną rączkę, która ułatwia operowanie lampą, jej przenoszenie i montaż. W porównaniu do mobilnej i lżejszej serii Move, uchwyt przeznaczony do regulacji nachylenia lampy został wzmocniony. Pozwala swobodnie nią operować przy zastosowaniu większych i cięższych softboksów. Użytkownik może zmienić położenie uchwytu na obudowie, aby podeprzeć lampę z softboksem w ich środku ciężkości.

Lampy objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta.
Ceny detaliczne z VAT:
Move 200 - 395 zł
Move 300 - 449 zł
Move 400 - 545 zł
Pulse 300 - 599 zł
Pulse 600 - 939 zł

Quantuum Navigator
Lampy obu serii posiadają wbudowany port radiowy przeznaczony do podłączenia bezprzewodowego systemu sterowania Quantuum Navigator. Jest to system składający się z nadajnika i odbiornika. Pozwala operować jedną lub kilkoma lampami jednocześnie, na odległość kilkudziesięciu metrów. Quantuum Navigator zamocowany na sankach aparatu zapewnia synchronizację błysku do czasu 1/250 sekundy. Umożliwia dzielenie lamp na grupy (maksymalnie 16) i sterowanie każdą z osobna lub wszystkimi jednocześnie. Zapewnia możliwość zdalnej regulacji mocy błysku, włączanie i wyłączanie świała pilotującego, wyzwalanie błysku testowego oraz włączanie sygnalizacji akustycznej. Wyposażony jest w podświetlany ekran LCD informujący o aktualnie nastawionych parametrach. Nadajnik zasilany jest dwiema bateriami AA 1.5V. Natomiast odbiornik czerpie energię bezpośrednio z portu radiowego w lampie.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
11
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8