Quantuum Move i Pulse

0
Marcin Falana
10 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Oferta firmy Quantuum wzbogaciła się o dwie nowe lampy błyskowe. Seria lamp Move dedykowana jest dla amatorów, natomiast seria Pulse została stworzona z myślą o profesjonalistach. Ceny zaczynają się już od niespełna 400 zł za lampę Move 200 Ws.
Quantuum Move to nowa seria kompaktowych lamp błyskowych dedykowanych dla amatorów i pasjonatów. Seria obejmuje trzy modele, które dają maksymalną moc błysku 200, 300 lub 400 Ws z regulacją w zakresie pięciu przysłon z dokładnością 1/6 EV. Lapmy oferują wyświetlacze LED i światło pilotujące o mocy 150 W (halogen), którego moc możemy zmieniać niezależnie od mocy błysku. Lampy umożliwiają także bezprzewodowe sterowanie za pomocą opcjonalnego wyzwalacza radiowego Quantuum Navigator. Dzięki niemu można zdalnie wyzwalać lampę, regulować siłę błysku, włączać i wyłączać światło modelujące oraz sygnalizację akustyczną. Lamy oferują mocowanie akcesoriów typu Bowens.


Seria Pulse obejmuje lampy studyjne o energii 300 i 600 Ws, przeznaczone dla półprofesjonalistów i profesjonalistów. Zastosowano w nich podobne rozwiązania techniczne jak w serii Move, m.in. regulację mocy błysku w zakresie pięciu przysłon z dokładnością do 1/6 EV. Natężenie światła pilotującego (halogen 150 W) może być regulowane w sposób płynny i niezależny. Kolejną cechą wspólną lamp Pulse i Move jest funkcja sterowania i wyzwalania bezprzewodowego, dostępna dzięki osobnemu zestawowi radiowemu Quantuum Navigator.
lampa Quantuum Move

Lampy serii Pulse charakteryzują się lekką i wytrzymałą konstrukcję aluminiową. Zaopatrzone są w wygodną rączkę, która ułatwia operowanie lampą, jej przenoszenie i montaż. W porównaniu do mobilnej i lżejszej serii Move, uchwyt przeznaczony do regulacji nachylenia lampy został wzmocniony. Pozwala swobodnie nią operować przy zastosowaniu większych i cięższych softboksów. Użytkownik może zmienić położenie uchwytu na obudowie, aby podeprzeć lampę z softboksem w ich środku ciężkości.

Lampy objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta.
Ceny detaliczne z VAT:
Move 200 - 395 zł
Move 300 - 449 zł
Move 400 - 545 zł
Pulse 300 - 599 zł
Pulse 600 - 939 zł

Quantuum Navigator
Lampy obu serii posiadają wbudowany port radiowy przeznaczony do podłączenia bezprzewodowego systemu sterowania Quantuum Navigator. Jest to system składający się z nadajnika i odbiornika. Pozwala operować jedną lub kilkoma lampami jednocześnie, na odległość kilkudziesięciu metrów. Quantuum Navigator zamocowany na sankach aparatu zapewnia synchronizację błysku do czasu 1/250 sekundy. Umożliwia dzielenie lamp na grupy (maksymalnie 16) i sterowanie każdą z osobna lub wszystkimi jednocześnie. Zapewnia możliwość zdalnej regulacji mocy błysku, włączanie i wyłączanie świała pilotującego, wyzwalanie błysku testowego oraz włączanie sygnalizacji akustycznej. Wyposażony jest w podświetlany ekran LCD informujący o aktualnie nastawionych parametrach. Nadajnik zasilany jest dwiema bateriami AA 1.5V. Natomiast odbiornik czerpie energię bezpośrednio z portu radiowego w lampie.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
14
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0
Powiązane artykuły