Quadralite Atlas 600 Pro TTL - kompaktowa głowica z akumulatorem teraz jeszcze wydajniejsza

Autor: Maciej Luśtyk

21 Luty 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Znana i lubiana polska marka prezentuje nową głowicę, którą wykorzystamy zarówno w studio jak i w plenerze. Następca modelu Atlas 600 TTL oferuje między innymi krótszy czas przeładowania i większą stabilność temperatury dostarczanego światła.

Zaprezentowana w 2016 roku lampa Quadralite Atlas 600 TTL to jedna z najbardziej uniwersalnych głowic na rynku. Jej aktualizacja, model Atlas 600 Pro TLL wprowadza szereg usprawnień, które sprawić mają, że jeszcze lepiej sprawdzi się podczas oświetlania sesji studyjnych i plenerowych.

Lampę o mocy 600 Ws (liczba przewodnia 87, 8-stopniowa regulacja mocy) wyposażono w nowo zaprojektowany palnik, który dzięki większej szklanej osłonie lepiej chroniony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jej “mleczny” front przekładać ma się z kolenie na bardziej równomierne rozproszenie światła.

Szybkość i precyzja

 

Najważniejsze zmiany zaszły jednak na polu wydajności i stabilności lampy. Otrzymujemy nowy tryb priorytetu koloru, w którym lampa będzie utrzymywać stałą temperaturą błysku (5600K +/- 75K) w całym zakresie mocy. Dodatkowo możemy liczyć na znacznie krótszy czas przeładowania - poniżej 1 s w przypadku pełnej mocy błysku.

Na pokładzie znalazł się także nowy akumulator o mocy 2,6 Ah, który pozwoli na wykonanie do 370 błysków z maksymalną mocą, a także światło pilotujące LED o mocy 38 W, która pozwolić ma także na wygodną pracę w przypadku sesji plenerowych. Wśród nowości wymienić należy także nowe, wykonane w całości z metalu mocowanie statywowe, które bez problemu utrzyma lampę nawet z ciężkimi i dużymi modyfikatorami, oraz nowy rodzaj dołączanej do zestawu czaszy, która zapewnić ma szeroki strumień kontrastowego światła.

 

Oprócz tego, otrzymujemy tryb HSS (synchronizacja do 1/8000 s, najkrótszy czas błysku 1/10100 s), standardowe mocowanie typu Bowens, tryb TLL, gniazdo synchronizacji 3,5 mm, duży, czytelny ekran LCD i wygodny interfejs oraz wbudowany odbiornik radiowy systemu Navigator X, który pozwoli na zdalne sterowanie lampą i wyzwalanie błysku.

Głowica współpracuje z systemami Canon, Nikon, Sony, Fujifilm, Olympus i Panasonic. Jest też względnie kompaktowa, mierząc 205 x 155 x 130 mm przy wadze 2,5 kg i pozwala również na zasilanie z sieci. W tym celu jednak konieczne będzie dokupienia opcjonalnego adaptera.

Cena i dostępność

Lampa jest już dostępna w sprzedaży w cenie 3749 zł.

Więcej informacji o lampie znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Monopan 50 – pierwszy film 35 mm sygnowany logo Leica
Monopan 50 – pierwszy film 35 mm sygnowany logo Leica
Leica zaprezentowała Monopan 50 – swój pierwszy autorski film czarno-biały w formacie 35 mm. Został on stworzony z okazji setnej rocznicy powstania aparatu Leica I, który w 1925 roku...
14
Peak Design Pro, Pro Tall i Pro Lite - ta sama idea statywu, ale większe możliwości
Peak Design Pro, Pro Tall i Pro Lite - ta sama idea statywu, ale większe możliwości
Powstały na bazie wersji Travel, ale oferują dużo większą wydajność. Nowa seria trzech statywów Peak Design Pro to odpowiedź cenionego producenta na zróżnicowane potrzeby profesjonalistów.
5
Marumi EXUS Mark II - profesjonalna linia filtrów w jeszcze lepszym wydaniu
Marumi EXUS Mark II - profesjonalna linia filtrów w jeszcze lepszym wydaniu
K-Consult wprowadza na polski rynek drugą generację flagowych filtrów Marumi EXUS Mark II. Nowe modele ochronne, UV i polaryzacyjne oferują wyższą transmisję i lepsze odwzorowanie barw.
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (18)