Lampy Quadralite VideoLED od teraz z nowymi, doskonalszymi diodami

0

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Popularne modele niedrogich lamp światła ciągłego Quadralite VideoLED 600 i VideoLED 1000 mogą pochwalić się nowymi, lepszymi parametrami.

"Chcąc zapewnić najwyższą jakość serii Quadralite VideoLED, udoskonaliliśmy nasze lampy stosując nowe moduły LED, dzięki którym możemy uzyskać jeszcze lepsze odwzorowanie kolorów. Dzięki tej zmianie współczynnik CRI dla obu lamp wynosi teraz 96." - informuje producent.

Co oznacza większe CRI?

CRI - inaczej wskaźnik oddawania barw, służy do pomiaru zdolności przedstawienia kolorów danego obiektu w jak najbardziej zbliżony sposób do oświetlenia naturalnego. Najwyższa wartość CRI wynosi 100Ra, w związku z tym, im większa wartość zbliżona do 100Ra, tym bardziej naturalne oddanie barw danego obiektu uzyskamy podczas doświetlania.

Czym jest seria VideoLED?

Seria Quadralite VideoLED to lampy łączące w sobie zalety oświetlenia bazującego na diodach LED oraz cechy lamp studyjnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteśmy w stanie wykorzystać szeroki wachlarz modyfikatorów światła, tworząc swój własny niepowtarzalny zestaw. Cechą wyróżniającą serię VideoLED jest duża moc światła ciągłego, dzięki czemu lampy mogą być stosowane nie tylko w fotografii, ale także do oświetlania niewielkich planów filmowych. Lampy występują w dwóch wersjach o mocy 60W oraz 100W.

Cena i dostępność

Lampy Quadralite VideoLED w najnowszej wersji są już dostępne w oficjalnym sklepie Quadralite oraz w sklepach partnerskich. Sugerowana przez producenta cena detaliczna poszczególnych lamp wynosi:

  • VideoLED 600 - 695 zł
  • VideoLED 1000 - 1050 zł

Pełną specyfikację lamp znajdziecie na stronie Quadralite.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
Irix Edge Traveller Filter Case - nowy, wygodny futerał do filtrów prostokątnych
W ofercie marki Irix pojawił się ciekawy futerał, który według producenta ma być najszybszym w obsłudze futerałem na filtry...
0
0
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne plecaki typu 50/50
Trzecia generacja serii Lowepro Fastpack i Slingshot - mniejsze, lżejsze i bardziej odporne...
Serie Lowepro Fastpack i Slingshot to świetnie propozycje na jednodniowy wypad w plener ze sprzętem fotograficznym. Teraz są jeszcze lżejsze i bardziej kompaktowe, a...
6
0
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i GFX
Fujifilm EF-60 i EF-W1 - nowa lampa błyskowa i radiowy system wyzwalania do aparatów systemów X i...
Aparaty Fujifilm X i GFX otrzymują nowy reporterski flash i bezprzewodowy system sterowania. Co ciekawe, wygląda na to, że w tym celu firma zawiązała współpracę z...
0
0
Powiązane artykuły