Quadralite Atlas 400 Pro TTL - plener to jej drugie imię

0
Maciej Luśtyk
26 Październik 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Ofertę marki Quadralite poszerza wyposażona w akumulator lampa Atlas 400 Pro TTL, która będąc bardziej poręczną wersją modelu Atlas 600 ma jeszcze lepiej sprawdzić się we wszelkiego rodzaju sesjach plenerowych.

“Atlas 400 Pro TTL jest mniejszą wersją modelu Atlas 600 Pro TTL, który zachowuje wszystkie cechy swojego silniejszego brata, przy jednoczesnym zachowaniu małych rozmiarów i niskiej masy oraz sporej mocy błysku. Dzięki temu model ten jest jeszcze bardziej kompaktowy i łatwy nie tylko do transportowania, ale też do pracy w plenerze.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Wyjątkiem jest oczywiście nieco mniejsza moc 400 Ws (liczba przewodnia 72 m przy ISO 100), jednak i tak możliwości lampy powinny być wystarczająco do większości zastosowań na świeżym powietrzu. Poza tym, tak samo jak w modelu Atlas 600, otrzymujemy wsparcie pomiaru TTL, 8-stopniową regulację błysku, 1-sekundowy czas ładowania czy tryb HSS z synchronizacją do 1/8000 s i najkrótszym czasem błysku 1/12340 s.

 

Do tego duży ekran LCD, tryb priorytetu koloru (wahania temperatury barwowej w przedziale 5600K +/-75K), odbiornik radiowy systemu Navigator X oraz akumulator, który pozwoli na wykonanie do 390 błysków z pełną mocą. Nowością jest natomiast wyposażenie lampy w mocowanie modyfikatorów systemu Godox. Jeśli takowych nie posiadacie, nie ma jednak powodów do zmartwień. Wraz z lampą otrzymamy adapter do systemu Bowens.

Cena i dostępność

Nowe lampy są już dostępne w sprzedaży w cenie 2945 zł.

Więcej informacji i listę sklepów znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
26
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
56
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)