Quadralite Atlas 400 Pro TTL - plener to jej drugie imię

Quadralite Atlas 400 Pro TTL - plener to jej drugie imię

Ofertę marki Quadralite poszerza wyposażona w akumulator lampa Atlas 400 Pro TTL, która będąc bardziej poręczną wersją modelu Atlas 600 ma jeszcze lepiej sprawdzić się we wszelkiego rodzaju sesjach plenerowych.

“Atlas 400 Pro TTL jest mniejszą wersją modelu Atlas 600 Pro TTL, który zachowuje wszystkie cechy swojego silniejszego brata, przy jednoczesnym zachowaniu małych rozmiarów i niskiej masy oraz sporej mocy błysku. Dzięki temu model ten jest jeszcze bardziej kompaktowy i łatwy nie tylko do transportowania, ale też do pracy w plenerze.” - czytamy w informacji prasowej producenta.

Wyjątkiem jest oczywiście nieco mniejsza moc 400 Ws (liczba przewodnia 72 m przy ISO 100), jednak i tak możliwości lampy powinny być wystarczająco do większości zastosowań na świeżym powietrzu. Poza tym, tak samo jak w modelu Atlas 600, otrzymujemy wsparcie pomiaru TTL, 8-stopniową regulację błysku, 1-sekundowy czas ładowania czy tryb HSS z synchronizacją do 1/8000 s i najkrótszym czasem błysku 1/12340 s.

 

Do tego duży ekran LCD, tryb priorytetu koloru (wahania temperatury barwowej w przedziale 5600K +/-75K), odbiornik radiowy systemu Navigator X oraz akumulator, który pozwoli na wykonanie do 390 błysków z pełną mocą. Nowością jest natomiast wyposażenie lampy w mocowanie modyfikatorów systemu Godox. Jeśli takowych nie posiadacie, nie ma jednak powodów do zmartwień. Wraz z lampą otrzymamy adapter do systemu Bowens.

Cena i dostępność

Nowe lampy są już dostępne w sprzedaży w cenie 2945 zł.

Więcej informacji i listę sklepów znajdziecie pod adresem quadralite.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8