48 godzin, 48 miast - dookoła świata ze smartfonami Sony

Autor: Maciej Luśtyk

12 Czerwiec 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W najbliższą sobotę, 13 czerwca 2015 roku Sony Mobile rusza z ciekawym projektem “48 godzin, 48 miast”, w ramach którego 48 fotografów z Instagrama, pochodzących 48 aglomeracji na świecie będzie miało za zadanie pokazać swoje miasto z jak najciekawszej strony. Wśród wytypowanych miast znalazły się Warszawa i Trójmiasto.

W ramach projektu organizowanego przez Sony Mobile wybrana grupa 48 fotografów z 48 miast na świecie, wraz ze swoimi fanami będzie miało za zadanie pokazać i podzielić się niezwykłymi chwilami, uchwyconymi podczas weekendu za pomocą smartfonów Xperia. Zdjęcia będą opisywane hashtagami #Xperia i #ICan. Zdjęcia mogą zamieszczać również fani, którzy chcą przyłączyć się do projektu. Projekt potrwa 48 godzin, co nawiązuje do baterii smartfona Xperia Z3, która według producenta tyle właśnie czasu może wytrzymać na jednym ładowaniu.

W wydarzeniu biorą udział dwa polskie miasta: Warszawa i Trójmiasto. Wybranymi fotografami z tych miast są Krzysztof Adamek i Mateusz Jaszak. Oboje są studentami, którzy dużo czasu poświęcają fotografii, a Krzystof Jaszak od kilku lat zajmuję się nią zawodowo. Ich profile na Instagramie śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dodatkowo w polskiej części projektu pojawił się jeszcze jeden smaczek. Zdjęcia wykonane przez fanów i opisane hashtagami #Xperia, #ICan, #IgerSonyWawa i #IgerSony3Miasto będą ze sobą rywalizować o ilość polubień. Mieszkańcy miasta, pod którego zdjęciami z 48 godzin znajdzie się większa liczba polubień, będą mogli podczas kolejnego weekendu zakupić produkty Sony Mobile po atrakcyjnych cenach. Warunkiem będzie pokazanie zdjęcia umieszczonego na Instagramie.

Co więcej organizator przewidział nagrody dla autorów najlepszych fotografii. Główną nagrodą jest wyjazd nad wodospad Niagara. Dodatkowo czworo uczestników zabawy z Trójmiasta i Warszawy, których prace zostaną wyróżnione przez jury pod przewodnictwem fotografa Roberta Wolańskiego, otrzyma w nagrodę smartfon Sony Xperia Z3 lub Sony Xperia Z3 Compact.

Z najciekawszych prac stworzonych podczas 48-godzinnej akcji powstanie film.

Jak mówią organizatorzy, ” Ambitny projekt Sony Mobile ma na celu podkreślenie, jak wiele osób na całym świecie może doświadczać niezwykłych wrażeń z Xperią. Dzięki ISO 12800, którego poziom pozwala wykonywać zdjęcia nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych ‒ w dzień i w nocy. Z licznymi aplikacjami, które poszerzają pole kreatywności. Z imponującym trybem STAMINA, który pozwala w inteligentny sposób zarządzać baterią, projekt 48H jest absolutnie realny: bardzo łatwo można wydłużyć czas czuwania smartfonu i martwić się wyłącznie o to, jak wykonać kolejne idealne zdjęcie.”

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na oficjalnym blogu Sony Mobile. Wyniki eksperymentu będzie można oglądać za pośrednictwem aplikacji facebookowej Sony Xperia, na której od 13 czerwca będzie można zobaczyć wszystkie zdjęcia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
X-Summit 2024: oglądaj z nami na żywo prezentację nowych produktów Fujifilm
20 lutego rano w Tokio zostaną zaprezentowane nowości sprzętowe Fujifilm. Oficjalna prezentacja z cyklu X-Summit będzie transmitowana na żywo. Co ciekawego zobaczymy?
12
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Twórcy kina w obiektywie Piotra Jaxy - wystawa projektu "Cinematographers" w Warszawie
Piotr Jaxa od ponad 20 lat fotografuje operatorów filmowych z całego świata. Wybrane zdjęcia z projektu Cinematographers obejrzymy w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w...
4
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Albumy fotograficzne sprzed 100 lat na wystawie w Muzeum Warszawy
Pod koniec lutego w Muzeum Warszawy rusza wystawa poświęcona albumom fotograficznym z lat 1850-1950. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć ponad sto niezwykle rzadko pokazywanych obiektów...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)