Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

48 godzin, 48 miast - dookoła świata ze smartfonami Sony

0

Autor: Maciej Luśtyk

12 Czerwiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
W najbliższą sobotę, 13 czerwca 2015 roku Sony Mobile rusza z ciekawym projektem “48 godzin, 48 miast”, w ramach którego 48 fotografów z Instagrama, pochodzących 48 aglomeracji na świecie będzie miało za zadanie pokazać swoje miasto z jak najciekawszej strony. Wśród wytypowanych miast znalazły się Warszawa i Trójmiasto.

W ramach projektu organizowanego przez Sony Mobile wybrana grupa 48 fotografów z 48 miast na świecie, wraz ze swoimi fanami będzie miało za zadanie pokazać i podzielić się niezwykłymi chwilami, uchwyconymi podczas weekendu za pomocą smartfonów Xperia. Zdjęcia będą opisywane hashtagami #Xperia i #ICan. Zdjęcia mogą zamieszczać również fani, którzy chcą przyłączyć się do projektu. Projekt potrwa 48 godzin, co nawiązuje do baterii smartfona Xperia Z3, która według producenta tyle właśnie czasu może wytrzymać na jednym ładowaniu.

W wydarzeniu biorą udział dwa polskie miasta: Warszawa i Trójmiasto. Wybranymi fotografami z tych miast są Krzysztof Adamek i Mateusz Jaszak. Oboje są studentami, którzy dużo czasu poświęcają fotografii, a Krzystof Jaszak od kilku lat zajmuję się nią zawodowo. Ich profile na Instagramie śledzi kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dodatkowo w polskiej części projektu pojawił się jeszcze jeden smaczek. Zdjęcia wykonane przez fanów i opisane hashtagami #Xperia, #ICan, #IgerSonyWawa i #IgerSony3Miasto będą ze sobą rywalizować o ilość polubień. Mieszkańcy miasta, pod którego zdjęciami z 48 godzin znajdzie się większa liczba polubień, będą mogli podczas kolejnego weekendu zakupić produkty Sony Mobile po atrakcyjnych cenach. Warunkiem będzie pokazanie zdjęcia umieszczonego na Instagramie.

Co więcej organizator przewidział nagrody dla autorów najlepszych fotografii. Główną nagrodą jest wyjazd nad wodospad Niagara. Dodatkowo czworo uczestników zabawy z Trójmiasta i Warszawy, których prace zostaną wyróżnione przez jury pod przewodnictwem fotografa Roberta Wolańskiego, otrzyma w nagrodę smartfon Sony Xperia Z3 lub Sony Xperia Z3 Compact.

Z najciekawszych prac stworzonych podczas 48-godzinnej akcji powstanie film.

Jak mówią organizatorzy, ” Ambitny projekt Sony Mobile ma na celu podkreślenie, jak wiele osób na całym świecie może doświadczać niezwykłych wrażeń z Xperią. Dzięki ISO 12800, którego poziom pozwala wykonywać zdjęcia nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych ‒ w dzień i w nocy. Z licznymi aplikacjami, które poszerzają pole kreatywności. Z imponującym trybem STAMINA, który pozwala w inteligentny sposób zarządzać baterią, projekt 48H jest absolutnie realny: bardzo łatwo można wydłużyć czas czuwania smartfonu i martwić się wyłącznie o to, jak wykonać kolejne idealne zdjęcie.”

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na oficjalnym blogu Sony Mobile. Wyniki eksperymentu będzie można oglądać za pośrednictwem aplikacji facebookowej Sony Xperia, na której od 13 czerwca będzie można zobaczyć wszystkie zdjęcia

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
35
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
21
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)