Darkroom 2 - jeszcze większe możliwości obróbki zdjęć na iPhonie

0
Maciej Luśtyk
17 Sierpień 2015
Artykuł na: 4-5 minut
W lutym na rynku ukazała się aplikacja Darkroom, która umożliwia stosunkowo zaawansowaną obróbkę zdjęć na iPhonie, włącznie z tworzeniem własnych filtrów i edycją krzywych. Wersja 2.0 wprowadza jeszcze więcej funkcji i zamierza powalczyć o tytuł najlepszej aplikacji fotograficznej na rynku.
O aplikacji Darkroom po raz pierwszy pisaliśmy na początku lutego. Aplikacja wprowadziła szereg ciekawych rozwiązań, jak na przykład brak konieczności importowania zdjęć, kompleksową edycję krzywych czy możliwość tworzenia i zapisywania własnych filtrów artystycznych. Oprócz tego, dostawaliśmy też pakiet narzędzi umożliwiający szybką i wygodną obróbkę zdjęć na iPhonie. Zaprezentowana ostatnio wersja 2.0 wprowadza jeszcze większą funkcjonalność, a celem jej twórcy jest sprawienie by użytkownicy zastępowali nią standardową aplikację Photos.
Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Nowa wersja aplikacji działa bardzo szybko, pozwalając w mgnieniu oka wczytać podgląd zdjęcia u dokonywać obróbki. Wprowadzono nowe narzędzia obróbki w postaci edycji tonów i tinty, usprawniono system katalogowania i dodano możliwość sterowania wyrazistością dostępnych filtrów. Za poszczególne procesy obróbki odpowiadają też usprawnione algorytmy, które oferować mają dużo lepsze wyniki niż miało to miejsce w poprzedniej wersji. Jedną z najciekawszych rzeczy jest jednak możliwość udostępniania użytkownikom stworzonych przez siebie filtrów artystycznych. W tym celu na zdjęciu zostanie zapisany kod QR, za pomocą którego inni użytkownicy aplikacji będą mogli pobrać filtr na swoje telefony. Dodatkowo dzięki udostępnianiu filtrów będziemy mogli promować nasze dokonania w serwisie Instagram - każdej osobie korzystającej z naszych filtrów aplikacja będzie proponowała odwiedzenie naszego profilu.Darkroom 2.0 jest dostępny do pobrania za darmo, jednak za bardziej zaawansowane funkcje i dodatkowe paczki z filtrami będziemy musieli zapłacić po $3,99. Aplikacja dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store na telefony i tablety Apple działające pod systemem iOS 8.0 lub wyższym.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
2
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
97
10
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Zhiyun Smooth Q2 - najmniejszy zaawansowany gimbal do smartfonów na rynku
Po zaprezentowanym w sierpniu DJI Osmo Mobile 3 myśleliśmy, że w kwestii gimbali do smartfonów nic nas już nie zaskoczy. Tymczasem Zhiyun pokazuje model o zbliżonych...
0
0
Powiązane artykuły