Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Darkroom - edycja krzywych w iPhonie

0

Autor: Maciej Luśtyk

13 Luty 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Wśród setek aplikacji służących edycji zdjęć na smartfonach ciężko jest już spotkać coś oryginalnego. Twórcy aplikacji Darkroom stawiają na szybkość i funkcjonalność eliminując konieczność importu zdjęć oraz umożliwiając tworzenie własnych filtrów i edycję krzywych.

Pierwszą ciekawostką na jaką natkniemy się w aplikacji Darkroom jest brak konieczności importowania zdjęć do programu w celu edycji. Zamiast tego aplikacja umożliwia nam błyskawiczny dostęp do wszystkich zdjęć z galerii telefonu. To szybkie rozwiązanie, które dodatkowo zapobiega zapychaniu pamięci zdublowanymi galeriami. Najciekawszą jednak opcją dostępną w ramach aplikacji jest możliwość edycji zdjęć za pomocą krzywych. Funkcja umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi kanałami RGB. Jeśli efekty zabawy krzywymi przypadną nam do gustu, ustawienie możemy zapisać jako osobny filtr, który pojawi się w menu obok 12 filtrów podstawowych. Niestety za możliwość sterowania krzywymi będziemy musieli zapłacić 3 dolary.

Reszta opcji jest jednak darmowa, a wśród nich znajdziemy między innymi nieskończoną pamięć historii, dzięki której będziemy mogli odwrócić wszystkie naniesione na zdjęcia zmiany. Oprócz tego aplikacja oferuje standardowy zestaw suwaków do edycji znany z podobnych programów. Aplikacja dostępna jest do pobrania za pośrednictwem serwisu App Store na telefony i tablety Apple działające pod systemem iOS 8.0 lub wyższym.

Więcej informacji o aplikacji znajdziemy na stronie producenta

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły