Samsung Pro Plus i Evo Plus - nowe, szybkie karty pamięci

0
Maciej Luśtyk
6 Maj 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Samsung zaprezentował dziś dwie nowe serie kart, wzbogacające ofertę nośników producenta. Karty charakteryzują się wysokimi prędkościami zapisu i oferowane będą w formatach SD i microSD, w wariantach o pojemności 32, 64 i 128 GB.
Karty Samsung PRO Plus zostały zaprojektowane z myślą o zapisie i przechowywaniu zdjęć i materiałów wideo w jakości 4K, zarejestrowanych za pomocą profesjonalnych aparatów fotograficznych, smartfonów, tabletów i nowoczesnych kamer sportowych. Karty obsługują standard UHS-I U3 i oferują prędkości transferu rzędu 95 MB/s (odczyt) i 90 MB/s (zapis), co pozwoli na błyskawiczny zapis długich serii zdjęć i materiału wideo w wysokiej jakości.

Karty SD i micro SD z serii PRO Plus będą oferowane w wersjach o pojemności 32 GB i 64 GB. Nośnik o pojemności 64 GB pozwoli na zapisanie około 110 minut materiału w standardzie 4K UHD i do 490 minut wideo w jakości FullHD.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Drugą z dzisiejszych nowości jest seria Samsung EVO Plus. Karty w standardzie UHS-I U1 umożliwiają zapis i odczyt danych z prędkością odpowiednio 80 MB/s i 20 MB/s. Karty EVO Plus mogą służyć do przechowywania i transferu treści wideo Full HD oraz aplikacji mobilnych. Są one ponadto idealnym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy często zapisują tego typu dane i przenoszą je między urządzeniami mobilnymi.

Nośniki z serii EVO Plus będą oferowane w formatach SD i microSD, w wariantach o pojemności 32 GB, 64 GB i 128 GB. Karta o najwyższej pojemności pozwoli na zapis około 10 940 zdjęć i 980 minut filmu w jakości FullHD.

Dodatkowo obydwie serie kart otrzymały udoskonalone zabezpieczenia przed wpływem wody, temperatury, promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego i wstrząsów. Karty mogą przetrwać 72 godziny w wodzie morskiej, wytrzymają temperatury w zakresie od ‑40°C do 85°C i są odporne na pole magnetyczne o sile 15 000 gausów, co odpowiada natężeniu pola w urządzeniu do rezonansu magnetycznego.

Nie znamy jeszcze ceny akcesoriów. Więcej informacji o kartach znajdziecie na stronie samsung.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Quadralite V1 - niedroga konkurencja dla okrągłych głowic Profoto
Nowa lampa Quadralite to nie tylko ciekawa i tania alternatywa dla modelu Profoto A1, ale także najlepszy Speedlite w ofercie producenta.
25
1
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
Fujifilm Acros 100 II dostępny w dwóch formatach już pod koniec listopada
W czerwcu usłyszeliśmy o powrocie popularnego materiału Acros w nowej odsłonie. Jego możliwości w formacie 120 i 135 będziemy mogli wypróbować już niebawem.
55
0
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
Nowy 16-calowy Macbook Pro. Czy Apple wreszcie wróciło na właściwe tory?
64 GB RAM-u, do 8 TB przestrzeni dyskowej, świetny ekran i usprawniona klawiatura. Najnowszy Macbook Pro to komputer, którego wreszcie znów będą mogli pokochać...
12
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)