slow motion

Wszystkie artykuły z tagiem: "slow motion" w serwisie fotopolis.pl:
Co powstanie z połączenia superszybkiego slidera i zwolnionego tempa?
Choć na rynku nie brakuje akcesoriów, czasem by uzyskać zamierzony efekt, odpowiednie narzędzia musimy zbudować sami. Tym tropem poszedł Daniel DeArco, którego “najszybszy slider świata”, pozwala mu tworzyć wyjątkowe ujęcia.
12 Paź 2017
Maciej Luśtyk
0
Filmy 1000 kl./s Full HD w smartfonie? Już niebawem dzięki nowej matrycy Sony
To może być prawdziwy przełom dla rynku amatorskich produkcji wideo. Sony właśnie pokazało matryce do smartfona, która pozwala na rejestrację filmów w ekstremalnie zwolnionym tempie, bez efektu rolling shutter.
8 Lut 2017
Maciej Luśtyk
0
Milion klatek na sekundę w wysokiej jakości? To już możliwe
Obecnie najszybsze kamery na rynku są wstanie zarejestrować obraz w wysokiej rozdzielczości (1 Mp) z prędkością 25 tys klatek na sekundę. Dużo? Japońscy naukowcy opracowali sensor CMOS pozwalający nagrywać filmy z prędkością 1 mln kl./s.
21 Gru 2016
Maciej Luśtyk
1
Chronos 1.4  - super zwolnione tempo na "każdą" kieszeń
Wszyscy uwielbiamy oglądać filmy w zwolnionym tempie. Niestety cena urządzeń służących rejestracji takich materiałów znacznie przekracza możliwości finansowe większości zwykłych fotografów i filmowców. Ten stan rzeczy ma zmienić Chronos 1.4.
24 Lis 2016
Maciej Luśtyk
2
Wysokiej jakości filmy w zwolnionym tempie z twojego smartfona? Już niedługo będzie to możliwe
Kalifornijski producent matryc do smartfonów i kamerek sportowych, Omnivision Technologies pokazał nowy sensor, który przenieść ma filmowanie smartfonem na wyższy poziom. Między innymi otrzymamy możliwość nagrywania wysokiej jakości filmów w zwolnionym tempie.
13 Lis 2015
Maciej Luśtyk
0
Sony pracuje nad niedrogimi matrycami, które pozwolą na rejestrację obrazu z prędkością 1000 kl./s
Japoński producent w ostatnim czasie wyrasta na monopolistę wśród producentów matryc. Dane z zeszłego roku mówią o 40-procentowym udziale w rynku, a firma z pewnością szykuje się na więcej. Być może za sprawą Sony będziemy świadkami kolejnej rewolucji w fotografii cyfrowej. Jak dowiadujemy się z artykułu w serwisie Bloomberg Business, producent pracuje nad niedrogimi matrycami pozwalającymi na rejestrację obrazu w superzwolnionym tempie.
14 Wrz 2015
Maciej Luśtyk
0
Activeon DX - wysoka jakość za rozsądną cenę
Rynek kamerek sportowych rozwija się w zastraszającym tempie i co kilka tygodni kolejne firmy prezentują światu swoje dokonania w tej dziedzinie. Tym razem jest to kamera Activeon DX. To co ją wyróżnia to ciekawy układ optyczny i dobry stosunek jakości do ceny.
28 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Czysty sygnał HDMI 4:2:2, filmy w zwolnionym tempie i focus peaking w aparacie Olympus E-M5?
Zagraniczny serwis poświęcony bezlusterkowcom zamieścił list od anonimowego hakera sugerujący, że ingerując w oprogramowanie aparatu Olympus OM-D E-M5 można odblokować kilka zaawansowanych funkcji.
7 Sty 2015
Maciej Luśtyk
0
Inna rzeczywistość "W klatce czasu" na Discovery Channel
Discovery Channel zapowiedział nowy cykl programów zatytułowany "W klatce czasu". Prowadzący zarejestrują mniej lub bardziej naturalne zjawiska w technice "slow motion" czyli w zwolnionym tempie. Do realizacji serii wykorzystano najnowocześniejszy sprzęt rejestrujący kilka tysięcy klatek na sekundę i zaawansowaną obróbkę obrazu.
6 Lut 2009
Michal Grzegorczyk
0
Casio Exilim EX-FS10 i EX-FC100 - szybkie i poręczne
CES 2009. Casio zabłysnął w ubiegłym roku wypuszczając niezwykle szybki kompakt EX-F1. Teraz korzysta z tamtej idei i proponuje niewiele wolniejsze, lecz znacznie mniejsze modele EX-FS10 i EX-FC100. Obydwa potrafią rejestować 30 kl/s i nagrywać filmy z prędkością 1000 kl/s.
8 Sty 2009
Michal Grzegorczyk
0