Czysty sygnał HDMI 4:2:2, filmy w zwolnionym tempie i focus peaking w aparacie Olympus E-M5?

0
Maciej Luśtyk
7 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Zagraniczny serwis poświęcony bezlusterkowcom zamieścił list od anonimowego hakera sugerujący, że ingerując w oprogramowanie aparatu Olympus OM-D E-M5 można odblokować kilka zaawansowanych funkcji.
Według informacji zamieszczonych w liście do redakcji serwisu 43rumors.com, aby odblokować ukryte przez producenta funkcje, potrzebny jest firmware aparatu w wersji Bin i oprogramowanie Olympus Studio. Dzięki tej wersji firmware’u możliwe ma być uruchomienie aparatu Olympus OM-D E-M5 w trybie debugowania i odblokowanie takich funkcji, jak nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 120kl/s, focus peaking, czy możliwość wypuszczenia czystego sygnału HDMI z próbkowaniem 4:2:2.
Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Na razie ciężko zweryfikować to, co możemy przeczytać w liście, jeśli jednak informacje okażą się prawdą to w niedalekiej przyszłości zapewne ukaże się instrukcja opisująca proces odblokowania krok po kroku. Użytkownicy Olympusa E-M5 z pewnością będą zachwyceni. Będziemy na bieżąco informować was o postępach w temacie.

Więcej informacji i wspomniany wyżej list możemy znaleźć na stronie 43rumors.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
6
1
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Leica SL2 - udoskonalony symbol stylu dla profesjonalistów
Po czterech latach od debiutu modelu SL (typ 601), do walki w segmencie pełnoklatkowych bezlusterkowców i rozwijającym się systemie L-mount staje jego następca, który został przeprojektowany w...
22
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)