Czysty sygnał HDMI 4:2:2, filmy w zwolnionym tempie i focus peaking w aparacie Olympus E-M5?

0

Autor: Maciej Luśtyk

7 Styczeń 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Zagraniczny serwis poświęcony bezlusterkowcom zamieścił list od anonimowego hakera sugerujący, że ingerując w oprogramowanie aparatu Olympus OM-D E-M5 można odblokować kilka zaawansowanych funkcji.

Według informacji zamieszczonych w liście do redakcji serwisu 43rumors.com, aby odblokować ukryte przez producenta funkcje, potrzebny jest firmware aparatu w wersji Bin i oprogramowanie Olympus Studio. Dzięki tej wersji firmware’u możliwe ma być uruchomienie aparatu Olympus OM-D E-M5 w trybie debugowania i odblokowanie takich funkcji, jak nagrywanie filmów w jakości Full HD 1080p z prędkością 120kl/s, focus peaking, czy możliwość wypuszczenia czystego sygnału HDMI z próbkowaniem 4:2:2.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Na razie ciężko zweryfikować to, co możemy przeczytać w liście, jeśli jednak informacje okażą się prawdą to w niedalekiej przyszłości zapewne ukaże się instrukcja opisująca proces odblokowania krok po kroku. Użytkownicy Olympusa E-M5 z pewnością będą zachwyceni. Będziemy na bieżąco informować was o postępach w temacie.

Więcej informacji i wspomniany wyżej list możemy znaleźć na stronie 43rumors.com

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
DJI Pocket 2 - kieszonkowy trzyosiowy gimbal jeszcze wydajniejszy
Większa matryca, szerszy obiektyw i sporo innych udoskonaleń. DJI zaprezentowało drugą generację kieszonkowego gimbala z wbudowaną kamerą.
4
0
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm X-S10 - wszystko, co najlepsze w kompaktowym, prostym body
Fujifilm postanowiło zrobić aparat dla mas. Na pokładzie znajdziemy najlepszą matrycę, najszybszy system AF, stabilizację, wydajną baterię i rozbudowany tryb filmowy,...
48
20
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Canon Powershot Zoom - koncepcyjny aparat dla fana sportu, przyrody i… podglądacza
Po dwóch latach od prezentacji prototypów, na rynek trafia w końcu oryginalny aparat Canona, pełniący rolę cyfrowej lunety. Pod względem jakości zapewne nie zaoferuje...
16
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)