Activeon DX - wysoka jakość za rozsądną cenę

Autor: Maciej Luśtyk

28 Styczeń 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Rynek kamerek sportowych rozwija się w zastraszającym tempie i co kilka tygodni kolejne firmy prezentują światu swoje dokonania w tej dziedzinie. Tym razem jest to kamera Activeon DX. To co ją wyróżnia to ciekawy układ optyczny i dobry stosunek jakości do ceny.

Wygląd kamery Activeon DX na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl znane kamerki GoPro. Kamera została wyposażona w matrycę CMOS i umożliwia rejestrację materiału w jakości Full HD 1080p (1920x1080), z prędkością 60 kl/s oraz wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 12 Mp. Możliwe jest również nagrywanie filmów z zwolnionym tempie w jakości 720p, z prędkościa 120 kl/s oraz time-lapsów. Urządzenie wyróżnia unikalny układ optyczny o świetle f/2.4, w którym zastosowano 8 soczewek asferycznych, co według producenta ma gwarantować lepszą jakość obrazu względem konkurencyjnych kamerek. Kąt widzenia obiektywu to 152°.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Kamera Activeon DX posiada 2-calowy wyświetlacz LCD, wyjścia USB i HDMI, a materiał zapisywany jest na karcie MicroSD. Bateria o pojemności 1200 mAh pozwala na około 120 minut ciągłej pracy. Kamerkę wyposażono w moduł Wi-fi co umożliwi sterowanie urządzeniem za pomocą opcjonalnego pilota. Razem z kamerą otrzymujemy podwodną obudowę. Wszystko to za 300 dolarów. Dodatkowo do kamery możemy dokupić szereg akcesoriów, w tym uchwytów i uprzęży. Producent przygotował też specjalny, cotygodniowy konkurs na najlepszy film nagrany kamerą Activeon, w którym nagrodą jest 2000$. Wygląda to bardzo obiecująco, niestety nie posiadamy żadnych informacji o dostępności urządzenia na polskim rynku.

Poniżej prezentujemy filmik porównujący kamerę Activeon DX z kamerą GoPro Black:

Więcej informacji o urządzeniu znajdziemy na stronie www.activeon.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Czy taka będzie przyszłość aparatów? Sony żąda 150 dolarów za dodanie customowych siatek kadrowania
Sony zapowiada aktualizację firmware’u A7 IV, która wprowadzi możliwość ładowania własnych siatek kadrowania. Usługa ta będzie kosztować blisko 600 zł. Czy to zapowiedź nadchodzących...
7
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Aparaty i obiektywy Panasonic Lumix taniej do 4500 zł - promocje Black Friday trwają do 4 grudnia
Z okazji Black Friday, Panasonic przygotował fantastyczną ofertą na aparaty i obiektywy Lumix S. Do 4 grudnia kupicie je taniej nawet do 4500 zł.
4
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż zakładano
Pamiętacie jeszcze kamerę Kodak Super 8? W końcu trafia na rynek i kosztuje 10 razy więcej niż...
Po 7 latach od pierwszych zapowiedzi współczesna kamera Super 8 trafia w końcu na rynek. Ale chyba nie tego oczekiwali amatorzy analogowego klimatu...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)