Poznaliśmy wyniki konkursu Monochrome Awards 2015. Wśród laureatów są Polacy!

Luke Tscharke został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Monochrome Awards. Nie zabrakło jednak także polskiego akcentu. Trzecie miejsce w kategorii Fashion / Beauty zajął Łukasz Malczewski. Zaś wyróżnienia powędrowały w ręce Agaty Serge oraz Bartłomieja Jureckiego. Koniecznie zobaczcie galerię wszystkich laureatów!
0
Michał Chrzanowski
2 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Za nami druga edycja Monochrome Awards 2015 - międzynarodowego konkursu zrodzonego z pasji do fotografii czarno-białej. Pomimo tego, że była to dopiero druga odsłona wydarzenia, od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony profesjonalnych fotografów, jak i mniej zaawansowanych entuzjastów. Po raz kolejny jurorzy poszukiwali fotografa roku (kategoria profesjonalna) i odkrycia roku (kategoria amatorska). Zdjęcia do konkursu można było zgłaszać w następujących trzynastu dziedzinach: Abstract, Architecture, Conceptual, Fashion / Beauty, Fine Art, Landscapes, Nature, Nude, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait oraz Wildlife.

Spośród wszystkich nadesłanych prac najlepszym okazało się zdjęcie australijskiego fotografa, Luke Tscharke, które przedstawia krajobraz podczas burzy. To właśnie za tę fotografię otrzymał on Grand Prix oraz tytuł Monochrome Photographer of the Year 2015. Z kolei kontrastowa miejska przestrzeń uchwycona w obiektywie młodego niemieckiego fotografa Hansa Wichmanna najbardziej ujęła jurorów w kategorii amatorskiej. W związku z czym Wichmann został wybrany odkryciem roku - Monochrome Discovery of the Year 2015. Niemniej jednak nie zabrakło również polskiego akcentu. Trzecie miejsce w kategorii Fashion / Beauty Photography zajął, pochodzący z Łodzi, Łukasz Malczewski. Natomiast wyróżnienia powędrowały w ręce Agaty Serge (kategoria Portrait) oraz Bartłomieja Jureckiego (kategoria Photojournalism).
Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

Monochrome Awards to międzynarodowy konkurs, który premierę miał w 2014 roku. Jego celem jest ukazanie najlepszych czarno-białych fotografii wykonanych zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Więcej prac laureatów, jak i osób wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu możecie znaleźć na stornie monoawards.com. Tam też możecie nabyć elegancki album, w którym zebrano zdjęcia wszystkich nagrodzonych fotografów. Cena albumu to około 80 dolarów.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Maxim Korotchenko: “Zamykanie się w granicy jednego gatunku ogranicza kreatywność”
Fotografia Korotchenki to mieszanka streetu i dokumentu. Niektóre kadry są malarskie i symboliczne, inne pełne humoru. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu, gdy...
52
3
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Kalendarz Lavazza 2020 i David LaChapelle, czyli stylistyczny powrót do przeszłości
Nową odsłonę popularnego kalendarza przygotował nie kto inny jak David LaChapelle. Nasze oczy cieszą charakterystyczne dla fotografa rozbuchane stylizacje, a sam...
24
0
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej
Zobacz najlepsze polskie zdjęcia sportowe ostatniego roku. Wyniki VI edycji Polskiego Konkursu...
Dobiegła końca 6. edycja Polskiego Konkursu Fotografii Prasowej. Oto galeria...
184
0
Powiązane artykuły