Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Poznaliśmy wyniki konkursu Monochrome Awards 2015. Wśród laureatów są Polacy!

Luke Tscharke został zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Monochrome Awards. Nie zabrakło jednak także polskiego akcentu. Trzecie miejsce w kategorii Fashion / Beauty zajął Łukasz Malczewski. Zaś wyróżnienia powędrowały w ręce Agaty Serge oraz Bartłomieja Jureckiego. Koniecznie zobaczcie galerię wszystkich laureatów!
0

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Za nami druga edycja Monochrome Awards 2015 - międzynarodowego konkursu zrodzonego z pasji do fotografii czarno-białej. Pomimo tego, że była to dopiero druga odsłona wydarzenia, od samego początku cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony profesjonalnych fotografów, jak i mniej zaawansowanych entuzjastów. Po raz kolejny jurorzy poszukiwali fotografa roku (kategoria profesjonalna) i odkrycia roku (kategoria amatorska). Zdjęcia do konkursu można było zgłaszać w następujących trzynastu dziedzinach: Abstract, Architecture, Conceptual, Fashion / Beauty, Fine Art, Landscapes, Nature, Nude, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait oraz Wildlife.

Spośród wszystkich nadesłanych prac najlepszym okazało się zdjęcie australijskiego fotografa, Luke Tscharke, które przedstawia krajobraz podczas burzy. To właśnie za tę fotografię otrzymał on Grand Prix oraz tytuł Monochrome Photographer of the Year 2015. Z kolei kontrastowa miejska przestrzeń uchwycona w obiektywie młodego niemieckiego fotografa Hansa Wichmanna najbardziej ujęła jurorów w kategorii amatorskiej. W związku z czym Wichmann został wybrany odkryciem roku - Monochrome Discovery of the Year 2015. Niemniej jednak nie zabrakło również polskiego akcentu. Trzecie miejsce w kategorii Fashion / Beauty Photography zajął, pochodzący z Łodzi, Łukasz Malczewski. Natomiast wyróżnienia powędrowały w ręce Agaty Serge (kategoria Portrait) oraz Bartłomieja Jureckiego (kategoria Photojournalism).

Zobacz wszystkie zdjęcia (17)

Monochrome Awards to międzynarodowy konkurs, który premierę miał w 2014 roku. Jego celem jest ukazanie najlepszych czarno-białych fotografii wykonanych zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów. Więcej prac laureatów, jak i osób wyróżnionych w tegorocznej edycji konkursu możecie znaleźć na stornie monoawards.com. Tam też możecie nabyć elegancki album, w którym zebrano zdjęcia wszystkich nagrodzonych fotografów. Cena albumu to około 80 dolarów.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Sony World Photography Awards 2021 - zdjęcia finalistów
Sony World Photography Awards 2021 - zdjęcia finalistów
Organizatorzy konkursu Sony World Photography Awards 2021 opublikowali listę finalistów oraz wyróżnionych w sekcji profesjonalnej. Głównego zwycięzce poznamy 15...
100
1
Luka Łukasiak wśród zwycięzców Portrait of Humanity 2021
Luka Łukasiak wśród zwycięzców Portrait of Humanity 2021
Poznaliśmy wyniki jednego z najciekawszych projektów portretowych i antropologicznych ostatnich lat. Wśród 30 zwycięzców zwycięzców tegorocznej edycji Portrait of...
29
2
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Monochrome Awards 2020 - Polacy na podium
Wśród nagrodzonych i wyróżnionych w tegorocznej edycji Monochrome Awards znalazło się wielu fotografów z Polski. Oto najlepsze czarno-białe zdjęcia Polaków.
77
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)