Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019

Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze monochromatyczne zdjęcia z konkursu Monochrome Awards.

1

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs fotograficzny Monochrome Awards już od 6 lat nagradza najlepsze czarno-białe zdjęcia z całego świata, wykonane tak przez zawodowców, jak i amatorów. Fotografie rywalizują ze sobą w 13 kategoriach (Abstract, Architecture, Conceptual, Fashion/Beauty, Fine Art, Landscapes, Nature, Nude, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait oraz Wildlife), a główni zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości 3000 i 1000 dolarów.

Choć wokół przedsięwzięcia (i kilku innych) narosło przed kilkoma laty sporo kontrowersji związanych z ich organizatorem (wielu spośród wymienionych członków jury miało nie brać udziału w ocenianiu zdjęć) do dzisiaj cieszy się sporą popularnością i jest jednym z największych konkursów skoncentrowanych na fotografii monochromatycznej. Co roku też prezentuje wyjątkową galerię zdjęć finałowych.

Grand Prix

fot. Trevor Cole, 1. nagroda w konkursie Monochrome Awards 2019

Nie inaczej jest i tym razem. Główną nagrodę i tytuł Monochrome Photographer of the Year otrzymał brytyjski fotograf Trevor Cole, którego fotografia przedstawia pasterza z afrykańskiego plemienia Mundari w otoczeniu bydła, którego hodowlą zajmuje się plemię. Drugą nagrodę, przyznawaną najlepszemu fotografowi z sekcji amatorskiej otrzymał z kolei Huino Hou, który zwyciężył także w kategorii krajobrazowej.

fot. Huino Hou, 2. nagroda w konkursie Monochrome Awards 2019

Polacy wśród zwycięzców

Miło nam poinformować, że także i w tym roku wśród zwycięzców znalazło się wielu Polaków. Najwyżej dotarł Łukasz Rajs, który zdobył pierwszą nagrodę w profesjonalnej sekcji poświęconej fotomontażom. Zaraz za nim plasują się Arkadiusz Kikulski (2. miejsce w amatorskiej kategorii Photomanipulation) oraz Łukasz Kowalski (2. miejsce w amatorskiej kategorii Street).

fot. Łukasz Rajs, 1. nagroda w profesjonalnej kategorii Photomanipulation

fot. Arkadiusz Kikulski, 2. nagroda w amatorskiej kategorii Photomanipulation

fot. Łukasz Kowalski, 2. nagroda w amatorskiej kategorii Street

Oprócz nich szereg wyróżnień w różnych kategoriach konkursu zdobyli także: Krzysztof Jabłonowski, Krzysztof Stryj, Iwona Czerniak, Magdalena Topczewska, Jakub Pasierkiewicz, Marcin Bawiec, Arkadiusz Kikulski, Piotr Grochala, Tomasz Wykrota, Michał Konrad, Grzegorz Sikorski, Adrianna Sołtys, Robert Maleszyk, Katarzyna Długosz, Wojciech Zubala, Agnieszka Trzoch, Ewa Ćwikła, Mariusz Wróblewski, Janusz Jeziorski, Rafał Korban, Bartosz Niezgódka, Maciej Karpiński, Maciej Wójcik, Jan Sołtysik, Alicja Wiśniewska, Agnieszka Szymczyk, Przemek Marszal, Arkadiusz Akki Kulasik, Mariusz Wróblewski, Grzegorz Sikorski, Bogusław Nabożny, Witold Jankowski, Grzegorz Kuliński, Mariusz Guc, Przemek Wesołowski, Dominika Woźniak, Róża Sampolińska, Aga Mikłasiewicz, Paulina Duczman, Bernadeta Kupiec, Waldemar Stube, Lesław Skrzypczyk, Damian Cieśla, Agnieszka Pazdykiewicz, Iwona Aleksandrowicz, Michał Leja, Wiktor Baron, Andrzej Kubik, Wojciech Zubala, Ryszard Unton, Marcin Ciepielewski i Krzysztof Jabłonowski.

Zobacz wszystkie zdjęcia (59)

Prace wyróżnionych polaków możecie obejrzeć w powyższej galerii. Wszystkie nagrodzone prace w poszczególnych kategoriach można z kolei obejrzeć na stronie konkursu. Tam też znajdziecie możliwość zgłaszania prac do jego kolejnej edycji, która potrwa do 15 listopada 2020 roku.

Więcej informacji pod adresem monoawards.com.

Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2020
Oto zwycięzcy konkursu Sony World Photography Awards 2020
Poznaliśmy zwycięzców największego konkursu fotografii na świecie. Fotografem roku uznany został Urugwajczyk Pablo Albarenga, ukazujący związek industrializacji terenu...
208
0
Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020
Polacy nagrodzeni w konkursie Moscow International Foto Awards 2020
Kolejny rok z rzędu konkurs MIFA kończy się szeregiem wyróżnień dla polskich twórców. Choć tym razem żaden z rodaków nie zdobył tytułu Fotografa Roku, to zdjęcia...
28
0
Fotografia sportowa może zaskoczyć. Oto prace finalistów World Sports Photography Awards
Fotografia sportowa może zaskoczyć. Oto prace finalistów World Sports Photography Awards
Też uważacie, że fotografia sportowa jest zbyt mało eksponowana? Zmienić chce to nowy międzynarodowy konkurs World Sports Photography Awards. W finałowej galerii nie...
115
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)