Polacy z wyróżnieniami w konkursie Monochrome Awards 2019

Wśród wyróżnionych fotografów w międzynarodowym konkursie fotografii czarno-białej kolejny raz znalazło się duże grono polskich twórców. Zobaczcie najlepsze monochromatyczne zdjęcia z konkursu Monochrome Awards.

Autor: Redakcja Fotopolis

13 Styczeń 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Konkurs fotograficzny Monochrome Awards już od 6 lat nagradza najlepsze czarno-białe zdjęcia z całego świata, wykonane tak przez zawodowców, jak i amatorów. Fotografie rywalizują ze sobą w 13 kategoriach (Abstract, Architecture, Conceptual, Fashion/Beauty, Fine Art, Landscapes, Nature, Nude, People, Photojournalism, Photomanipulation, Portrait oraz Wildlife), a główni zwycięzcy mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości 3000 i 1000 dolarów.

Choć wokół przedsięwzięcia (i kilku innych) narosło przed kilkoma laty sporo kontrowersji związanych z ich organizatorem (wielu spośród wymienionych członków jury miało nie brać udziału w ocenianiu zdjęć) do dzisiaj cieszy się sporą popularnością i jest jednym z największych konkursów skoncentrowanych na fotografii monochromatycznej. Co roku też prezentuje wyjątkową galerię zdjęć finałowych.

Grand Prix

fot. Trevor Cole, 1. nagroda w konkursie Monochrome Awards 2019

Nie inaczej jest i tym razem. Główną nagrodę i tytuł Monochrome Photographer of the Year otrzymał brytyjski fotograf Trevor Cole, którego fotografia przedstawia pasterza z afrykańskiego plemienia Mundari w otoczeniu bydła, którego hodowlą zajmuje się plemię. Drugą nagrodę, przyznawaną najlepszemu fotografowi z sekcji amatorskiej otrzymał z kolei Huino Hou, który zwyciężył także w kategorii krajobrazowej.

fot. Huino Hou, 2. nagroda w konkursie Monochrome Awards 2019

Polacy wśród zwycięzców

Miło nam poinformować, że także i w tym roku wśród zwycięzców znalazło się wielu Polaków. Najwyżej dotarł Łukasz Rajs, który zdobył pierwszą nagrodę w profesjonalnej sekcji poświęconej fotomontażom. Zaraz za nim plasują się Arkadiusz Kikulski (2. miejsce w amatorskiej kategorii Photomanipulation) oraz Łukasz Kowalski (2. miejsce w amatorskiej kategorii Street).

fot. Łukasz Rajs, 1. nagroda w profesjonalnej kategorii Photomanipulation

fot. Arkadiusz Kikulski, 2. nagroda w amatorskiej kategorii Photomanipulation

fot. Łukasz Kowalski, 2. nagroda w amatorskiej kategorii Street

Oprócz nich szereg wyróżnień w różnych kategoriach konkursu zdobyli także: Krzysztof Jabłonowski, Krzysztof Stryj, Iwona Czerniak, Magdalena Topczewska, Jakub Pasierkiewicz, Marcin Bawiec, Arkadiusz Kikulski, Piotr Grochala, Tomasz Wykrota, Michał Konrad, Grzegorz Sikorski, Adrianna Sołtys, Robert Maleszyk, Katarzyna Długosz, Wojciech Zubala, Agnieszka Trzoch, Ewa Ćwikła, Mariusz Wróblewski, Janusz Jeziorski, Rafał Korban, Bartosz Niezgódka, Maciej Karpiński, Maciej Wójcik, Jan Sołtysik, Alicja Wiśniewska, Agnieszka Szymczyk, Przemek Marszal, Arkadiusz Akki Kulasik, Mariusz Wróblewski, Grzegorz Sikorski, Bogusław Nabożny, Witold Jankowski, Grzegorz Kuliński, Mariusz Guc, Przemek Wesołowski, Dominika Woźniak, Róża Sampolińska, Aga Mikłasiewicz, Paulina Duczman, Bernadeta Kupiec, Waldemar Stube, Lesław Skrzypczyk, Damian Cieśla, Agnieszka Pazdykiewicz, Iwona Aleksandrowicz, Michał Leja, Wiktor Baron, Andrzej Kubik, Wojciech Zubala, Ryszard Unton, Marcin Ciepielewski i Krzysztof Jabłonowski.

Zobacz wszystkie zdjęcia (59)

Prace wyróżnionych polaków możecie obejrzeć w powyższej galerii. Wszystkie nagrodzone prace w poszczególnych kategoriach można z kolei obejrzeć na stronie konkursu. Tam też znajdziecie możliwość zgłaszania prac do jego kolejnej edycji, która potrwa do 15 listopada 2020 roku.

Więcej informacji pod adresem monoawards.com.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Najlepsze projekty z Leica Oskar Barnack Award 2021
Cieszący się dużym uznaniem konkurs fotograficzny Leica Oskar Barnack Award odbywa się po raz 41. Właśnie udostępniono shortlistę finalistów, z których zostaną wyłonieni zwycięzcy w kategorii...
21
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
iPhone Photography Awards 2021 - zobacz najlepsze zdjęcia wykonane smartfonem
14. Edycja konkursu iPhone Photography Awards udowadnia, że smartfony coraz bardziej są w stanie zastąpić zwykłe aparat. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z tegorocznej...
24
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Astronomy Photographer of the Year 2021 - Marcin Zając kolejny raz w finale
Zobaczcie zdjęcia finałowe nocnego nieba z tegorocznej odsłony konkursu astrofotgrafii APOTY. O główną nagrodę kolejny raz walczy Polak, Marcin Zając.
25
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)