World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie

WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów reprezentujących dane kraje. Drużyna z Polski bierze w nim udział dopiero drugi raz, ale już ma szansę na zwycięstwo w aż dwóch z sześciu kategorii.

Autor: Maciej Luśtyk

21 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs World Photographic Cup organizowany jest cyklicznie od 2013 roku jako wspólna inicjatywa europejskiego i amerykańskiego stowarzyszenia profesjonalnych fotografów (Federation Of European Professional Photographers i Professional Photographers of America). Dodatkowo projekt wspierany jest także przez analogiczne organizacje z Azji i Australii.

World Photographic Cup - konkurs inny niż wszystkie

WPC funkcjonuje na nieco innych zasadach niż większość konkursów fotograficznych. Choć zdjęcia rywalizują ze sobą w dość oczywistych kategoriach (Portrait, Wedding, Commercial, Illustrative/Digital Art, Photojournalism i Nature), do konkursu nie może zgłosić się każdy zainteresowany. Zamiast tego, rywalizują w nim zespoły profesjonalnych fotografów reprezentujących dany kraj.

Zdjęcia polskiej reprezentacji:

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)
 

W tegorocznej, 7. edycji konkursu udział wzięło 40 drużyn z 5 kontynentów, które nadesłały łącznie ponad 2000 zdjęć. Polska wzięła udział w konkursie po raz drugi z drużyną w składzie: Dawid Galińśki (kapitan), Paulina Duczman, Bartłomiej Jurecki, Jacek Kołodziejski, Marcin Dobas, Marcin Łabędzki, Piotr Książek, Przemysław Koch, Michał Karcz, który wspierał Adam Polański.

Paulina Duczman i Michał Karcz powalczą o złoto

fot. Paulina Duczman, nominacja w kategorii Portrait

fot. Michał Karcz, nominacja w kategorii Illustrative/Digital Art

Miło nam poinformować, że Polska znalazła się gronie finalistów w dwóch z sześciu kategorii konkursowych. O zwycięstwo w rundzie finałowej będą walczyć fotografie Pauliny Duczman (kategoria Portrait) oraz Michała Karcza (kategoria Illustrative/Digital Art). Z kolei najlepszym fotografem z polskiej reprezentacji uznany został Jacek Kołodziejski, którego zdjęcia walczyły w kategorii Commercial.

fot. Jacek Kołodziejski, Best of Nation Award 2020

Oficjalne wyniki konkursu poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 23 marca 2020 w Rzymie. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji o konkursie i finalistach znajdziecie pod adresem worldphotographiccup.org.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w kategorii reklamowej
Polscy fotografowie nagrodzeni w konkursie PX3 2021 - Mikołaj Krawczunas fotografem roku w...
Poznaliśmy wyniki prestiżowego konkursu PX3 Prix de la Photographie, Paris. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazło się kilkunastu Polaków, z czego jeden wygrał główną...
21
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Odkryj piękno nocnego nieba. Oto zwycięzcy Astronomy Photographer of the Year 2021
Poznaliśmy najlepsze kadry z tegorocznej edycji największego konkursu poświęconego astrofotografii. Te zdjęcia trzeba zobaczyć!
8
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Nikon’s Small World 2021 - fotografia mikroskopowa kolejny raz zachwyca
Lubicie fotografię makro? A gdyby tak pójść o krok dalej?. Oto zapierające dech w piersiach zdjęcia, wykonane przez zwycięzców 47. Edycji prestiżowego konkursu...
23
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)