Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

World Photographic Cup 2020 - Polacy w gronie najlepszych drużyn na świecie

WPC to konkurs fotograficzny odmienny od tego, do czego przywykliśmy. Zamiast pojedynczych zgłoszeń, rywalizują w nich drużyny profesjonalnych fotografów reprezentujących dane kraje. Drużyna z Polski bierze w nim udział dopiero drugi raz, ale już ma szansę na zwycięstwo w aż dwóch z sześciu kategorii.

1

Autor: Maciej Luśtyk

21 Styczeń 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Konkurs World Photographic Cup organizowany jest cyklicznie od 2013 roku jako wspólna inicjatywa europejskiego i amerykańskiego stowarzyszenia profesjonalnych fotografów (Federation Of European Professional Photographers i Professional Photographers of America). Dodatkowo projekt wspierany jest także przez analogiczne organizacje z Azji i Australii.

World Photographic Cup - konkurs inny niż wszystkie

WPC funkcjonuje na nieco innych zasadach niż większość konkursów fotograficznych. Choć zdjęcia rywalizują ze sobą w dość oczywistych kategoriach (Portrait, Wedding, Commercial, Illustrative/Digital Art, Photojournalism i Nature), do konkursu nie może zgłosić się każdy zainteresowany. Zamiast tego, rywalizują w nim zespoły profesjonalnych fotografów reprezentujących dany kraj.

Zdjęcia polskiej reprezentacji:

Zobacz wszystkie zdjęcia (13)
 

W tegorocznej, 7. edycji konkursu udział wzięło 40 drużyn z 5 kontynentów, które nadesłały łącznie ponad 2000 zdjęć. Polska wzięła udział w konkursie po raz drugi z drużyną w składzie: Dawid Galińśki (kapitan), Paulina Duczman, Bartłomiej Jurecki, Jacek Kołodziejski, Marcin Dobas, Marcin Łabędzki, Piotr Książek, Przemysław Koch, Michał Karcz, który wspierał Adam Polański.

Paulina Duczman i Michał Karcz powalczą o złoto

fot. Paulina Duczman, nominacja w kategorii Portrait

fot. Michał Karcz, nominacja w kategorii Illustrative/Digital Art

Miło nam poinformować, że Polska znalazła się gronie finalistów w dwóch z sześciu kategorii konkursowych. O zwycięstwo w rundzie finałowej będą walczyć fotografie Pauliny Duczman (kategoria Portrait) oraz Michała Karcza (kategoria Illustrative/Digital Art). Z kolei najlepszym fotografem z polskiej reprezentacji uznany został Jacek Kołodziejski, którego zdjęcia walczyły w kategorii Commercial.

fot. Jacek Kołodziejski, Best of Nation Award 2020

Oficjalne wyniki konkursu poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się 23 marca 2020 w Rzymie. Trzymamy kciuki!

Więcej informacji o konkursie i finalistach znajdziecie pod adresem worldphotographiccup.org.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Galerie
ND Awards 2020 - Polacy na podium
ND Awards 2020 - Polacy na podium
Za nami kolejna edycja konkursu Neutral Density Photography Awards. Główną nagrodę zdobywa Natalie Lennard ze swoją naturalistyczną serią dotyczącą macierzyństwa. Na...
96
1
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat  - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Leżały w szufladzie kilkadziesiąt lat - powojenna Polska na zdjęciach Wojciecha Tuszko
Swoją pierwszą wystawę miał w wieku… 94 lat. Kuratorem był wnuk, z pomocą którego w tym roku Wojciech Tuszko wydał swój pierwszy album.
559
1
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
International Landscape Photographer of the Year 2020 - najlepsze zdjęcia krajobrazowe roku
Oto najlepsze fotografie krajobrazu z tegorocznej odsłony konkursu ILPOTY. Wśród wyróżnionych znalazł się także Polak, Marek Biegalski.
18
0
Powiązane artykuły