Tetenal powraca ze zdwojoną siłą. Firma otwiera nowy sklep dla klientów indywidualnych

3

Autor: Maciej Luśtyk

18 Wrzesień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Niemiecki producent chemii w 2018 roku stanął na progu niewypłacalności. Firmę wykupili pracownicy, którzy właśnie oficjalnie poinformowali o reaktywacji, otwierając nowy, nastawiony na klientów indywidualnych sklep wraz z nowymi produktami.

Gdy jesienią 2018 roku Tetenal poinformował o swojej niewypłacalności, nad światem fotografii analogowej zawisło widmo katastrofy. Niemiecka firma nie tylko produkuje bowiem popularną chemię fotograficzną, ale także produkuje specyficzne odczynniki na potrzeby takich producentów jak Koda czy Ilford. Ewentualne bankructwo firmy mogło więc spowodować potencjalne problemy z dostępnością chemii w całej branży.

Nowy sklep, nowe produkty

Firmę ostatecznie wykupili pracownicy, którzy pozyskali prawa do produktów oraz formuł producenta i w uszczuplonym składzie uruchomili nową firmę pod nazwą Tetenal 1847. Pod koniec zeszłego roku nowy Tetenal wypuścił swój pierwszy produkt - jednorazowe zestawy chemii na początek przygody z własnoręcznym wywoływaniem zdjęć, a teraz firma informuje o powrocie do pełnej gotowości operacyjnej, uruchamia nowy sklep i pokazuje kolejne nowe produkty.

Nowy Tetenal, oprócz dotychczasowej działalności B2B, będzie w większym stopniu skupiać się na rynku konsumenckim, oferując poszerzoną gamę produktów dla klientów indywidualnych z wysyłką możliwą do każdego zakątka świata.

Już niebawem także chemia w tabletkach

Wraz ze startem nowego sklepu firma oferuje także nowe zestawy „czarno-białej” chemii, a nawet emulsje do fotografii kolodionowej. Oprócz tego firma informuje o zaawansowanych pracach nad nową ofertą chemii do procesów E6 i E41 w tabletkach, które z racji mniejszej wagi i objętości będą mogły być tańsze od odczynników kupowanych w płynie, a dodatkowo będą miały dłuższą datę ważności.

Żeby prześledzić całą aktualną ofertę Tetenala najlepiej po prostu samemu odwiedzić nowy sklep. Do końca września z kodem tetenalpromo09 otrzymacie 5% zniżki na zakupy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tetenal.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
1
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły