Angelbird - karty do zadań specjalnych. Zobacz, czemu warto wybrać nośniki austriackiego producenta

Autor: Maciej Luśtyk

27 Wrzesień 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Angelbird to młoda marka, szybko jednak zdobyła uznanie wśród fotografów i filmujących, którym zależy na nośnikach danych najwyższej jakości. Oto, co wyróżnia karty pamięci europejskiego producenta.

Artykuł we współpracy z marką Angelbird

Wybór karty pamięci to proces, któremu warto poświęcić więcej uwagi. Problemem może okazać się nie tylko odkodowanie oznaczeń stosowanych przez producentów, ale także, a może przede wszystkim, jakość nośników, na które się decydujemy. Każdy z nas ma już chyba za sobą epizod związany z utratą danych, problemami z odczytem karty czy też fizycznymi uszkodzeniami, które uniemożliwiają dalszą pracę (wypadający przełącznik blokady zapisu w kartach SD to bodajże najczęstsze sprzętowe zmartwienie z jakim przychodzi się mierzyć fotografom i filmującym).

Co gorsza, logo znanej marki nie zawsze jest gwarancją bezpieczeństwa. Dość powszechnym problem są podróbki sprzedawane jako oryginały w serwisach aukcyjnych, ale nawet oryginalne karty nie są wolne od wad. Sami miewaliśmy np. problemy ze słabą jakością wykonania kart z profesjonalnych linii, których obudowy po dłuższym czasie zwyczajnie pękały.

Gdzie więc udać się, by znaleźć karty, które spełnią wszystkie nasze oczekiwania w zakresie jakości i wydajności? Odpowiedź na powszechne problemy rynku nośników pamięci od kilku lat oferuje Angelbird - austriacka marka, której nadrzędnym celem jest dostarczanie wyłącznie profesjonalnych produktów o najwyższej możliwej jakości wykonania i najlepszych parametrach transferu.

Od razu na wstępie warto zaznaczyć, że karty Angelbird nie należą do tanich, ale w ostatecznym rozrachunku mogą opłacić nam się bardziej, niż tańsze nośniki większych producentów. Zobaczmy więc czym produkty Angelbird wyróżniają się na tle innych kart pamięci.

Jakość wykonania i pełna kompatybilność

Austriacki producent chwali się, że jego marka jest synonimem jakości. I ma na to solidne argumenty. Angelbird stosuje szczegółowy system kontroli jakości i ściśle nadzoruje każdy etap procesu powstawania swoich nośników. Karty są projektowane, produkowane, składane i testowane w całości przez producenta, w fabryce w austriackim landzie Vorarlberg.

Karty Angelbird są projektowane tak, by wytrzymać trudy codziennej pracy foto-wideo. Wykonane z wysokiej jakości materiałów (m.in. aluminium klasy lotniczej), są odporne na upadki, kurz, wilgoć oraz takie zagrożenie dla danych, jak wyładowania elektrostatyczne, promieniowanie rentgenowskie i pole magnetyczne. Mogą pracować w temperaturach od -25 °C do 85 °C.

Co więcej, wszystkie nośniki Angelbird testowane są na etapie produkcji pod kątem wydajności i kompatybilności. Możemy mieć pewność, że pozwolą one wykorzystać pełnię możliwości posiadanego przez nas sprzętu i będą wzorowo współpracować z jego oprogramowaniem.

Pisząc o jakości, warto także wspomnieć, że obecnie Angelbird jest certyfikowanym producentem nośników dedykowanych do rozwiązań firm Arri, RED czy Atomos.

Szybkie transfery i stabilność zapisu

Karty Angelbird należą obecnie do najszybszych nośników na rynku, oferując transfery sięgające 1600 MB/s w zapisie i 1785 MB/s odczycie (modele CFexpress). Co więcej, dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii Stable Stream, prędkość ciągłego zapisu nigdy nie spadnie poniżej 1480 MB/s, 1300 MB/s lub 800 MB/s (w zależności od rodzaju karty), niezależnie od stopnia zapełnienia nośnika, gwarantując nam stabilny zapis bez obawy o ewentualną utratę klatek.

Do tego, dolna granica gwarantowanego zapisu i tak znajduje się wysoko powyżej zapotrzebowań współczesnych profesjonalnych kamer i aparatów. O wzorową współpracę z urządzeniami wideo zadba z kolei procesor Y1, zaprojektowany specjalnie pod kątem obsługi plików RAW i formatów wideo o dużej rozdzielczości.

Spójny i wygodny ekosystem peryferiów

Angelbird dba także o to, by cały proces zapisywania i eksportu plików przebiegał bez najmniejszych problemów. Dlatego producent oferuje też autorskie czytniki, które zapewnią stabilne połączenie i szybkość transferu danych.

Czytniki Angelbird wyposażone są we wzmocnione złącze Solid Connect, które chroni stabilność transferu danych i zabezpiecza kable przed uszkodzeniami. Dodatkowo każdy z modeli jest w stanie wykorzystać pełne prędkości odczytu kart z oferty producenta (do 1785 MB/s w przypadku kart CFexpress i do 300 MB/s w przypadku kard SDXC), pozwalając nam na błyskawicznie zgrywanie materiału.

Złącze Solid Connect zabezpiecza końcówkę kabla przed wyłamaniem

Aktualnie w ofercie producenta znajdują się czytniki dedykowany kartom CFexpress typu A i B oraz podwójny czytnik kart SD, pozwalający na jednoczesne zgrywanie materiału z obydwu nośników.

A o dane może być spokojny. Producent oferuje do 3 lat gwarancji, a w razie awarii za darmo odzyska twoje materiały

Karty austriackiego producenta, to nie tylko solidna obudowa i duże prędkości. Producent zadbał o to, by zapis na kartach przebiegał bez problemu nawet w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń - autorska technologia SolidStack zabezpiecza nośniki przed nagłymi skokami temperatury i trudnymi warunkami atmosferycznymi, a także uchroni zapisane dane w przypadku nagłych skoków napięcia.

Aby podkreślić solidność wykonania swoich kart, producent oferuje możliwość wydłużenia standardowej gwarancji do 3 lat. Jeśli w tym okresie przydarzy nam się awaria, Angelbird zaoferuje nam skorzystanie z darmowego programu wsparcia, w ramach którego bezpłatnie odzyska dane z nośników dotkniętych problemem.

Poznaj karty Angelbird

Aktualnie w ofercie marki Angelbird znajdziemy nośniki SD, microSD oraz 4 serie nowoczesnych kart CFexpress. Oto czym wyróżnia się każda z nich.

Karty SD i microSD:

  • Angelbird AV PRO SD MK2 V90 - Do 300 MB/s w odczycie i do 280 MB/s w zapisie. Gwarantowany zapis na poziomie 260 MB/s pokrywa pełnię zapotrzebowań współczesnych aparatów i kamer 4K obsługujących tego typu nośniki. Oferowana w pojemnościach 64 GB, 128 GB, 256 GB i 512 GB.
  • Angelbird AV PRO SD MK2 V60 - Do 280 MB/s w odczycie i do 160 MB/s w zapisie. Zapis gwarantowany na poziomie 140 MB/s. Karta dedykowana fotografii i realizacjom wideo nie wymagającym specyfikacji kart V90. Oferowana w pojemnościach 64 GB, 128 GB, 256 GB, 512 GB i 1 TB.
  • Angelbird AV PRO Micro SD V60 - Do 280 MB/s w odczycie i do 160 MB/s w zapisie. Zapis gwarantowany na poziomie 140 MB/s. Karta dedykowana profesjonalnym dronom i kamerom sportowym lub sferycznym zapisującym wideo wysokiej rozdzielczości. Oferowana w pojemnościach 128 GB i 256 GB.
  • Angelbird AV PRO MicroSD V30 - Do 100 MB/s w odczynie i do 90 MB/s w zapisie. Gwarantowany zapis na poziomie 80 MB/s. Karta przeznaczona do współpracy ze smartfonami, konsolami, dronami i kamerami sportowymi przy realizacjach mniejszego kalibru. Oferowana w pojemnościach 128 GB, 256 GB i 512 GB

Karty CFexpress

  • Angelbird AV PRO Type B SE - Podstawowa seria szybkich kart do ogólnych zastosowań, pokrywająca zapotrzebowania większości filmujących aparatów. Oferowana w pojemnościach 512 GB i 1 TB, gwarantuje stałe prędkości zapisu kolejno 800 MB/s i 1300 MB/s (w zależności od modelu)
  • Angelbird AV PRO Type B SX - Bardzo szybka karta, dedykowana trybom 8K i zapisowi RAW w aparatach takich Canon EOS R5 czy Nikon Z9. Oferowana w pojemnościach 160 GB i 330 GB może pochwalić się stałą gwarantowaną prędkością zapisu na poziomie 1480 MB/s.
  • Angelbird AV PRO Type B MK2 - Profesjonalne karty CFexpress drugiej generacji, cechujące się znacznie zwiększoną pojemnością i wysokimi gwarantowanymi transferami. Podstawowy model Pro oferowany jest w pojemnościach 2 TB i 4TB, oferując stały zapis powyżej 1300 MB/s. Model Pro XT to z kolei pojemności 600 GB lub 1,3 TB i stały zapis powyżej 1480 MB/s.
  • Angelbird AV PRO Type A - Kompaktowy typ kart CFexpress, pomyślany jako zastępstwo dla nośników SD. Obecnie wykorzystywany jedynie przez aparaty i kamery systemu Sony E. Oferowana w pojemności 1 TB, oferuje odczyt na poziomie 820 MB/s i gwarantowany stały zapis w wysokości min. 650 MB/s, pozwalając na swobodny zapis 10-bitowych materiałów 4K 60 kl./s z próbkowaniem 4:2:2 w kodowaniu All-Intra.

Dowiedz się więcej o produktach na stronie angelbird.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Analizy
Nie czekaj na X100VI - oto 5 świetnych aparatów Fujifilm, które możesz mieć już dziś
Nie czekaj na X100VI - oto 5 świetnych aparatów Fujifilm, które możesz mieć już dziś
Fujifilm X100VI bije rekordy popularności jako najlepiej „przedsprzedany” aparat w historii. Zanim jednak damy się ponieść emocjom i złożymy preorder z niewiadomą datą dostawy, warto...
27
Jak ułatwić sobie życie? Nietypowe akcesoria fotograficzne Nitecore
Jak ułatwić sobie życie? Nietypowe akcesoria fotograficzne Nitecore
Marka Nitecore może być kojarzona z urządzeniami, z których korzystają służby wojskowe czy policja. W swojej ofercie ma jednak akcesoria, które doskonale sprawdzą się w rękach fotografów i...
8
Jaki plecak fotograficzny do 1000 zł? Przegląd rynku (2024)
Jaki plecak fotograficzny do 1000 zł? Przegląd rynku (2024)
Sprzęt fotograficzny jest drogi i często delikatny, należy więc o niego dbać także podczas transportu. Oto nasza selekcja najciekawszych i przystępnych cenowo modeli dostępnych na...
29
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)