Angelbird wprowadza kartę CFExpress Type A o pojemności 1 TB

Autor: Maciej Luśtyk

19 Kwiecień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Kompaktowe karty CFExpress typu A doczekały się nośnika o największej dotychczasowej pojemności. Karta Angelbird AV Pro CFExpess Type A oferuje pojemność 1 TB i wysokie gwarantowane transfery, które uciągną wszystkie tryby rejestracji aparatów Sony.

Karty CFExpress typu A to kompaktowa alternatywa dla kart typu B i format, który w perspektywie czasu ma szansę wyprzeć karty SD. Niestety na chwilę obecną wspierają go jedynie bezlusterkowce Sony, a popularności nie przysparza mu też niewielka dostępność kart tego rodzaju na rynku i ich ograniczone (jak na zapotrzebowania filmujących) pojemności.

Jedna z tych rzeczy właśnie się zmienia. Na rynku zadebiutowała właśnie karta Angelbird AV Pro CFExpess Type A, która może pochwalić się największą dotychczasową pojemnością w tym segmencie - 1 TB.

Pojemna, szybka i wytrzymała

Karta oferuje maksymalne transfery na poziomie 820 MB/s w odczycie i 730 MB/s w zapisie, a dzięki technologii Stable Stream także gwarantowaną prędkość zapisu i odczytu (kolejno 650 MB/s i 750 MB/s) niezależnie od poziomu zapełnienia karty. Z takimi możliwościami nośnik ma być w stanie poradzić sobie ze wszelkimi trybami rejestracji 4K (także RAW), czyli będzie w stanie sprostać wszelkim wymaganiom stawianym przez kamery i aparaty takie jak Sony A7 IV, A7S III, FX3 i FX6.

Karta ponadto ma monolityczną budową, cechuje się zwiększoną odpornością na uderzenia i wstrząsy, a także może pracować w zakresie temperatur -10°C - 70°C. Wraz z nową karta debiutuje także dedykowany czytnik.

Cena i dostępność

Jak można się było spodziewać, karta o takich możliwościach nie należy do tanich. Za nośnik Angelbird AV Pro CFExpess Type A 1 TB na polskim rynku zapłacimy 2999 zł. Koszt czytnika to z kolei 479 zł.

Więcej informacji o nowej karcie znajdziecie na stronie angelbird.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
„Skanery" Valoi trafiają na polski rynek - łatwy sposób na digitalizację negatywów
Już w sierpniu w ofercie Focus Nordic pojawią się adaptery do digitalizacji negatywów fińskiej marki Valoi. To urządzenia, które pozwolą na wygodniejszą i szybszą digitalizację od...
9
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox Litemons RGB - głowice LED z pełnym spektrum barw
Godox wprowadza nową serię lamp Litemons RGB, które łączą dużą moc z możliwością wykorzystania pełnego spektrum barw RGB, oferując jeszcze większą wszechstronność pracy na planie.
1
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
LomoChrome Color ’92 Sun-kissed - nowy film w wakacyjnym klimacie
Lomography prezentuje najnowszy analogowy film kolorowy ze swojej oferty. Materiał LomoChrome Color ’92 Sun-kissed zapewniać ma ciepłą kolorystykę i vintage’owy charakter zdjęć.
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)