Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Amazon Snowball - ekstremalny backup

0

Autor: Maciej Luśtyk

21 Październik 2015
Artykuł na: 4-5 minut
Jeśli kiedykolwiek potrzebowaliście dokonać backupu gigantycznej ilości materiału w krótkim czasie, Amazon ma dla Was ciekawe rozwiązanie. Amazon Snowball to dysk, który pozwoli na przechowanie 50 terabajtów materiału, które w ciągu jednego dnia znajdą się w chmurze.

Mimo że Amazon Snowball tworzony był zapewne z myślą o przeznaczeniach przemysłowych, znajdzie on zastosowanie również w branży filmowej, fotograficznej i wszędzie tam gdzie potrzebny jest szybki backup lub przesłanie w jakieś miejsce bardzo dużych ilości materiału. Za jego pomocą filmowcy będą mogli na przykład wygodnie przesłać i zabezpieczyć cały nagrany materiał. Nowy dysk Amazona nie jest zbyt piękny, ale w tym wypadku chodzi przede wszystkim o funkcjonalność. Jeden, ważący 25 kg moduł pozwoli na przechowanie do 50 TB danych, które szybko prześlemy za pośrednictwem wbudowanego łącza o przepustowości 10 Gb. Dysk następnie będziemy musieli wysłać za pomocą kuriera do serwisu Amazon Web Services, a wgrane na niego pliki znajdą się na dysku w chmurze w ciągu 1 dnia.

Co więcej usługa działa także w drugą stronę i za jej pomocą w bardzo szybki sposób możemy znaleźć się w posiadaniu plików wgranych wcześniej na serwer producenta. W jednym i w drugim wypadku za usługę zapłacimy $200. Cena może wydawać się wygórowana, ale biorąc pod uwagę w jaki sposób usługa może upłynnić profesjonalną pracę, dla wielu może okazać się w pełni akceptowalna.

Zwłaszcza, że Amazon Snowball oferuje coś jeszcze. Nieprzypadkowo nowy dysk został ochrzczony mianem “kuli śnieżnej”. System dysków można rozbudowywać o kolejne moduły, które podłączone razem proporcjonalnie zwiększają prędkość transferu danych. Oznacza to, że w przypadku korzystania z 10 dysków Amazon Snowball będziemy pracować z łączem 100-gigabitowym. Warto też nadmienić, ze dysk jest odporny na działanie warunków atmosferycznych, wstrząsy i wytrzyma przeciążenia o sile 6G.

Więcej informacji o nowej usłudze znajdziecie na stronie amazon.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Nowe statywy i oświetlenie dla vlogerów w ofercie Fotopro
Alien Pod, vlogger Mini, zestaw L3 i statyw Trident - na polskim rynku pojawiły się nowe akcesoria Fotopro, stworzone z myślą o vlogerach. Wśród nich znajdziemy m.in....
0
0
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Godox UL150 - bezgłośna lampa o dużej mocy wchodzi na rynek
Cisza na planie! Godox wprowadza na polski rynek bezgłośną lampę światła ciągłego LED UL150 o mocy 150 W.
3
0
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Newell S6M - mikrofon krawatowy z odsłuchem na żywo
Na rynku pojawił się nowy mikrofon krawatowy Newell S6M. Jest dyskretny, z funkcją odsłuchu i z możliwością zasilania podczas nagrywania filmów lub tworzenia relacji na Instagram.
1
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)