Verbatim Fingerprint Secure - dysk twardy, który stawia na bezpieczeństwo

0
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli poszukujecie dysku przenośnego, który poza pojemnością zagwarantuje także optymalne zabezpieczenie przechowywanych danych, to Verbatim Fingerprint Secure powinien spełnić Wasze oczekiwania.

Oferta firmy Verbatim powiększyła się o ciekawy dysk twardy, który może zainteresować osoby stawiające na pojemność oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nowy dysk Fingerprint Secure wykorzystuje połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej, oferując bezpieczeństwo danych w czasie rzeczywistym oraz ich ochronę przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Twoje dane będą bezpieczne

- Bezpieczeństwo i ochrona danych w podróży to jedno z największych wyzwań nie tylko z perspektywy firm, ale także zwykłych użytkowników - zaznaczył Chris Chalder, menedżer ds. rozwoju biznesowego w Verbatim Europe. - Dysk twardy Verbatim Fingerprint Secure zapewnia spokój ducha i pozwala uniknąć problemów związanych z nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu upoważnionym użytkownikom i jednemu administratorowi. Po skonfigurowaniu odcisków palca na komputerze z systemem Windows dysk Verbatim Fingerprint Secure może być używany w połączeniu z komputerami PC i Mac.Po zarejestrowaniu odcisku palca dysk można również podłączyć do telewizora, co jest niemożliwe w przypadku dysków z normalnym szyfrowaniem. Urządzenie jest wyposażone w port USB 3.1 GEN 1 ze złączem USB-C w celu zapewnienia bardzo dużych szybkości transmisji danych.

Cena i dostępność

Sugerowana cena dysku Fingerprint Secure to około 750 zł w przypadku modelu 2 TB i niespełna 570 zł za model o pojemności 1 TB. Zestaw zawiera przewód USB-C do USB-A, jak również adapter USB-C umożliwiający podłączenie do wielu różnych urządzeń. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa z dyskiem dostarczane jest także oprogramowanie Nero Backup, za pomocą którego można łatwo i w dowolnym momencie wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i napędów znajdujących się w komputerze lub laptopie. Oprogramowanie to pozwala także zaplanować regularne wykonywanie kopii zapasowych w danym dniu i o określonej godzinie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
EIZO ColorEdge CS2740 - popularny monitor graficzny w nowej, doskonalszej odsłonie
Na rynku debiutuje nowy monitor EIZO reprezentujący bardziej przystępną cenowo linię CS. Najnowszy ColorEdge CS2740 w żadnym wypadku nie może być jednak nazwany...
14
0
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
4 niespodzianki Ilforda. Nowe filmy już pod koniec października
Ilford zapowiada pojawienie się nowych materiałów, które trafią do sprzedaży 24 października. Czego możemy się spodziewać?
15
0
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Zhiyun WEEBILL-S, czyli nowy i wyjątkowo kompaktowy gimbal o dużych możliwościach
Rynek stabilizatorów do aparatów rośnie w niesłabnącym tempie. Zhiyun odgryza poważny kawałek tego tortu, ale wciąż mu mało i dlatego wprowadza na rynek model rozszerzający innowacyjną rodzinę...
5
0