Verbatim Fingerprint Secure - dysk twardy, który stawia na bezpieczeństwo

0

Autor: Michał Chrzanowski

12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli poszukujecie dysku przenośnego, który poza pojemnością zagwarantuje także optymalne zabezpieczenie przechowywanych danych, to Verbatim Fingerprint Secure powinien spełnić Wasze oczekiwania.

Oferta firmy Verbatim powiększyła się o ciekawy dysk twardy, który może zainteresować osoby stawiające na pojemność oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nowy dysk Fingerprint Secure wykorzystuje połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej, oferując bezpieczeństwo danych w czasie rzeczywistym oraz ich ochronę przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Twoje dane będą bezpieczne

- Bezpieczeństwo i ochrona danych w podróży to jedno z największych wyzwań nie tylko z perspektywy firm, ale także zwykłych użytkowników - zaznaczył Chris Chalder, menedżer ds. rozwoju biznesowego w Verbatim Europe. - Dysk twardy Verbatim Fingerprint Secure zapewnia spokój ducha i pozwala uniknąć problemów związanych z nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu upoważnionym użytkownikom i jednemu administratorowi. Po skonfigurowaniu odcisków palca na komputerze z systemem Windows dysk Verbatim Fingerprint Secure może być używany w połączeniu z komputerami PC i Mac.Po zarejestrowaniu odcisku palca dysk można również podłączyć do telewizora, co jest niemożliwe w przypadku dysków z normalnym szyfrowaniem. Urządzenie jest wyposażone w port USB 3.1 GEN 1 ze złączem USB-C w celu zapewnienia bardzo dużych szybkości transmisji danych.

Cena i dostępność

Sugerowana cena dysku Fingerprint Secure to około 750 zł w przypadku modelu 2 TB i niespełna 570 zł za model o pojemności 1 TB. Zestaw zawiera przewód USB-C do USB-A, jak również adapter USB-C umożliwiający podłączenie do wielu różnych urządzeń. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa z dyskiem dostarczane jest także oprogramowanie Nero Backup, za pomocą którego można łatwo i w dowolnym momencie wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i napędów znajdujących się w komputerze lub laptopie. Oprogramowanie to pozwala także zaplanować regularne wykonywanie kopii zapasowych w danym dniu i o określonej godzinie.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje łączności
Huawei MateView - monitor 4K HDR do pracy z filmem, fotografią i grafiką. Ma ciekawe funkcje...
Huawei zaprezentował pierwsze monitory klasy premium. W śród nich model MateView, który oprócz niezłej specyfikacji oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami i...
0
2