Verbatim Fingerprint Secure - dysk twardy, który stawia na bezpieczeństwo

0
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli poszukujecie dysku przenośnego, który poza pojemnością zagwarantuje także optymalne zabezpieczenie przechowywanych danych, to Verbatim Fingerprint Secure powinien spełnić Wasze oczekiwania.

Oferta firmy Verbatim powiększyła się o ciekawy dysk twardy, który może zainteresować osoby stawiające na pojemność oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nowy dysk Fingerprint Secure wykorzystuje połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej, oferując bezpieczeństwo danych w czasie rzeczywistym oraz ich ochronę przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Twoje dane będą bezpieczne

- Bezpieczeństwo i ochrona danych w podróży to jedno z największych wyzwań nie tylko z perspektywy firm, ale także zwykłych użytkowników - zaznaczył Chris Chalder, menedżer ds. rozwoju biznesowego w Verbatim Europe. - Dysk twardy Verbatim Fingerprint Secure zapewnia spokój ducha i pozwala uniknąć problemów związanych z nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu upoważnionym użytkownikom i jednemu administratorowi. Po skonfigurowaniu odcisków palca na komputerze z systemem Windows dysk Verbatim Fingerprint Secure może być używany w połączeniu z komputerami PC i Mac.Po zarejestrowaniu odcisku palca dysk można również podłączyć do telewizora, co jest niemożliwe w przypadku dysków z normalnym szyfrowaniem. Urządzenie jest wyposażone w port USB 3.1 GEN 1 ze złączem USB-C w celu zapewnienia bardzo dużych szybkości transmisji danych.

Cena i dostępność

Sugerowana cena dysku Fingerprint Secure to około 750 zł w przypadku modelu 2 TB i niespełna 570 zł za model o pojemności 1 TB. Zestaw zawiera przewód USB-C do USB-A, jak również adapter USB-C umożliwiający podłączenie do wielu różnych urządzeń. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa z dyskiem dostarczane jest także oprogramowanie Nero Backup, za pomocą którego można łatwo i w dowolnym momencie wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i napędów znajdujących się w komputerze lub laptopie. Oprogramowanie to pozwala także zaplanować regularne wykonywanie kopii zapasowych w danym dniu i o określonej godzinie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Sony GP-VPT2BT - ten uchwyt ułatwi nagrywanie vlogów. I nie tylko…
Nazwa być może nie zachęca, ale jeśli używacie bezlusterkowców i kompaktów Sony, może okazać się niezwykle przydatnym narzędziem do filmowania i...
1
1
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC MultiSync PA311D - nowy flagowy monitor fotograficzny. 4K, 31 cali i 99% pokrycia Adobe RGB
NEC pokazał najnowszy monitor z kierowanej do profesjonalistów linii PA. Jak zawsze możemy spodziewać się wzorowej reprodukcji barw.
14
0
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Autel EVO II - 8K i 10-bitowy zapis wideo w konsumenckim dronie. DJI ma się czego obawiać
Na rynku próżno szukać realnej konkurencji dla oferty dronów DJI i długo wydawało się, że nic się w tej kwestii nie zmieni. Czy świetnie zapowiadające się drony z...
14
2