Verbatim Fingerprint Secure - dysk twardy, który stawia na bezpieczeństwo

0
Michał Chrzanowski
12 Lipiec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeśli poszukujecie dysku przenośnego, który poza pojemnością zagwarantuje także optymalne zabezpieczenie przechowywanych danych, to Verbatim Fingerprint Secure powinien spełnić Wasze oczekiwania.

Oferta firmy Verbatim powiększyła się o ciekawy dysk twardy, który może zainteresować osoby stawiające na pojemność oraz bezpieczeństwo przechowywanych danych. Nowy dysk Fingerprint Secure wykorzystuje połączenie 256-bitowego szyfrowania sprzętowego AES i technologii biometrycznej, oferując bezpieczeństwo danych w czasie rzeczywistym oraz ich ochronę przed nieautoryzowanym dostępem w przypadku zgubienia lub kradzieży urządzenia.

Twoje dane będą bezpieczne

- Bezpieczeństwo i ochrona danych w podróży to jedno z największych wyzwań nie tylko z perspektywy firm, ale także zwykłych użytkowników - zaznaczył Chris Chalder, menedżer ds. rozwoju biznesowego w Verbatim Europe. - Dysk twardy Verbatim Fingerprint Secure zapewnia spokój ducha i pozwala uniknąć problemów związanych z nieautoryzowanym dostępem do poufnych danych w przypadku zgubienia lub kradzieży.

Wbudowany system rozpoznawania linii papilarnych umożliwia dostęp maksymalnie ośmiu upoważnionym użytkownikom i jednemu administratorowi. Po skonfigurowaniu odcisków palca na komputerze z systemem Windows dysk Verbatim Fingerprint Secure może być używany w połączeniu z komputerami PC i Mac.Po zarejestrowaniu odcisku palca dysk można również podłączyć do telewizora, co jest niemożliwe w przypadku dysków z normalnym szyfrowaniem. Urządzenie jest wyposażone w port USB 3.1 GEN 1 ze złączem USB-C w celu zapewnienia bardzo dużych szybkości transmisji danych.

Cena i dostępność

Sugerowana cena dysku Fingerprint Secure to około 750 zł w przypadku modelu 2 TB i niespełna 570 zł za model o pojemności 1 TB. Zestaw zawiera przewód USB-C do USB-A, jak również adapter USB-C umożliwiający podłączenie do wielu różnych urządzeń. W celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa z dyskiem dostarczane jest także oprogramowanie Nero Backup, za pomocą którego można łatwo i w dowolnym momencie wykonać kopię zapasową wszystkich plików, folderów i napędów znajdujących się w komputerze lub laptopie. Oprogramowanie to pozwala także zaplanować regularne wykonywanie kopii zapasowych w danym dniu i o określonej godzinie.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0