Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

Aplikacje mobilne to dla wielu producentów wciąż trudny temat. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, która pozwala na wygodną, zdalną kontrolę wielu aparatów. Wersja 2.0 wprowadza między innymi wsparcie dla ponad 50 aparatów.

Program Cascable jest już na rynku od pewnego czasu i dla niektórych fotografów stał się rmedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne producentów fotografów. Do tej pory jednak jej użyteczność była dość ograniczona, ze względu na niewielką liczbę aparatów, z którymi mogła współpracować. Aktualizacja do wersji 2.0 wprowadza kilka nowych funkcji, ale przede wszystkim wsparcie dla ponad 50 aparatów, w tym wszystkich modeli Sony, Canon, Nikon i Olympus, wyposażonych w moduły Wi-Fi.

Aplikacja pozwala na pełne manualne sterowanie ustawieniami aparatów, wygodny podgląd zdjęć i tryb interwału, umożliwiający zdalne wyzwalanie sekwencji poklatkowych. Nowa wersja upraszcza interfejs i usprawnia działanie trybu podglądu, pozwalając na podejrzenie zdjęć w pełnych rozmiarach z histogramem i metadanymi oraz na obsługę i bezprzewodowe przesyłanie plików RAW. Otrzymujemy tez możliwość sterowania funkcjami aparatów z poziomu smartwatchów.

 

Do tego otrzymujemy tryb nocny, focus peaking i kalkulator ułatwiający pracę z filtrami szarymi. Aplikacja oferowana jest za darmo za pośrednictwem sklepu Apple App Store, jednak za niektóre z funkcji będziemy musieli zapłacić - łącznie $25. Trochę drogo, ale dla osoby korzystającej z kilku aparatów może okazać się bardzo przydatnym narzędziem.

Więcej informacji i pełną listę wspieranych aparatów znajdziecie pod adresem cascable.se.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1