Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

0
Maciej Luśtyk
16 Sierpień 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Aplikacje mobilne to dla wielu producentów wciąż trudny temat. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, która pozwala na wygodną, zdalną kontrolę wielu aparatów. Wersja 2.0 wprowadza między innymi wsparcie dla ponad 50 aparatów.

Program Cascable jest już na rynku od pewnego czasu i dla niektórych fotografów stał się rmedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne producentów fotografów. Do tej pory jednak jej użyteczność była dość ograniczona, ze względu na niewielką liczbę aparatów, z którymi mogła współpracować. Aktualizacja do wersji 2.0 wprowadza kilka nowych funkcji, ale przede wszystkim wsparcie dla ponad 50 aparatów, w tym wszystkich modeli Sony, Canon, Nikon i Olympus, wyposażonych w moduły Wi-Fi.

Aplikacja pozwala na pełne manualne sterowanie ustawieniami aparatów, wygodny podgląd zdjęć i tryb interwału, umożliwiający zdalne wyzwalanie sekwencji poklatkowych. Nowa wersja upraszcza interfejs i usprawnia działanie trybu podglądu, pozwalając na podejrzenie zdjęć w pełnych rozmiarach z histogramem i metadanymi oraz na obsługę i bezprzewodowe przesyłanie plików RAW. Otrzymujemy tez możliwość sterowania funkcjami aparatów z poziomu smartwatchów.

 

Do tego otrzymujemy tryb nocny, focus peaking i kalkulator ułatwiający pracę z filtrami szarymi. Aplikacja oferowana jest za darmo za pośrednictwem sklepu Apple App Store, jednak za niektóre z funkcji będziemy musieli zapłacić - łącznie $25. Trochę drogo, ale dla osoby korzystającej z kilku aparatów może okazać się bardzo przydatnym narzędziem.

Więcej informacji i pełną listę wspieranych aparatów znajdziecie pod adresem cascable.se.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
108 megapikseli, duża matryca i 5 obiektywów - Xiaomi chce zrewolucjonizować fotografię mobilną
Smartfony chińskiej marki przez długi czas kusiły klientów raczej ceną niż dobrą jakością zdjęć, współpraca z Samsungiem i nowa, przełomowa matryca mają to zmienić. DxO Mark już dał się...
33
15
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Google Pixel 4 - tak dobry, że używa go Annie Leibovitz
Wytarty frazes, mówiący o tym że najlepszy jest aparat, który mamy przy sobie, Google stara się przekuć w rzeczywistość, po raz kolejny przenosząc software'ową magię na nowy poziom.
0
3
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
iPhone 11 kontra średnioformatowy Fujifilm GFX 100. Czy potrafisz wskazać różnicę?
Co robi lepsze zdjęcia? Najnowszy smartfon czy aparat za 50 tys. złotych? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta, jak myślisz.
99
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)