Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

0
Maciej Luśtyk
16 Sierpień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Aplikacje mobilne to dla wielu producentów wciąż trudny temat. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, która pozwala na wygodną, zdalną kontrolę wielu aparatów. Wersja 2.0 wprowadza między innymi wsparcie dla ponad 50 aparatów.

Program Cascable jest już na rynku od pewnego czasu i dla niektórych fotografów stał się rmedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne producentów fotografów. Do tej pory jednak jej użyteczność była dość ograniczona, ze względu na niewielką liczbę aparatów, z którymi mogła współpracować. Aktualizacja do wersji 2.0 wprowadza kilka nowych funkcji, ale przede wszystkim wsparcie dla ponad 50 aparatów, w tym wszystkich modeli Sony, Canon, Nikon i Olympus, wyposażonych w moduły Wi-Fi.

Aplikacja pozwala na pełne manualne sterowanie ustawieniami aparatów, wygodny podgląd zdjęć i tryb interwału, umożliwiający zdalne wyzwalanie sekwencji poklatkowych. Nowa wersja upraszcza interfejs i usprawnia działanie trybu podglądu, pozwalając na podejrzenie zdjęć w pełnych rozmiarach z histogramem i metadanymi oraz na obsługę i bezprzewodowe przesyłanie plików RAW. Otrzymujemy tez możliwość sterowania funkcjami aparatów z poziomu smartwatchów.

 

Do tego otrzymujemy tryb nocny, focus peaking i kalkulator ułatwiający pracę z filtrami szarymi. Aplikacja oferowana jest za darmo za pośrednictwem sklepu Apple App Store, jednak za niektóre z funkcji będziemy musieli zapłacić - łącznie $25. Trochę drogo, ale dla osoby korzystającej z kilku aparatów może okazać się bardzo przydatnym narzędziem.

Więcej informacji i pełną listę wspieranych aparatów znajdziecie pod adresem cascable.se.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
iPhone 11, 11 Pro i 11 Pro Max - powrót na fotograficzny szczyt?
"Excitement" to słowo, które podczas tegorocznej konferencji Keynote przewinęło się setki razy. Czy jednak w obliczu tego, co ma do zaoferowania konkurencja nowe...
20
0
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - pierwszy na świecie smartfon z 64-megapikselowym aparatem
Matryca Samsunga, o której ostatnimi czasy zrobiło się głośno, znalazła wreszcie dla siebie ciało. Pierwszym aparatem, który skorzysta z dobrodziejstw 64-milionowego...
11
0
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
NeuralCam Night Photo - nocne zdjęcia z twojego iPhone’a jeszcze nigdy nie wyglądały tak dobrze
Czujecie się zawiedzeni, że wasz iPhone nie robi tak doskonałych zdjęć nocą jak flagowce Huawei czy Google? Niepotrzebnie. Zbliżone rezultaty obiecuje nowa aplikacja...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)