Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

Cascable 2.0 - jedna, by rządzić wszystkimi

Aplikacje mobilne to dla wielu producentów wciąż trudny temat. Dlatego też powstała aplikacja Cascable, która pozwala na wygodną, zdalną kontrolę wielu aparatów. Wersja 2.0 wprowadza między innymi wsparcie dla ponad 50 aparatów.

Program Cascable jest już na rynku od pewnego czasu i dla niektórych fotografów stał się rmedium na często niedoskonałe aplikacje mobilne producentów fotografów. Do tej pory jednak jej użyteczność była dość ograniczona, ze względu na niewielką liczbę aparatów, z którymi mogła współpracować. Aktualizacja do wersji 2.0 wprowadza kilka nowych funkcji, ale przede wszystkim wsparcie dla ponad 50 aparatów, w tym wszystkich modeli Sony, Canon, Nikon i Olympus, wyposażonych w moduły Wi-Fi.

Aplikacja pozwala na pełne manualne sterowanie ustawieniami aparatów, wygodny podgląd zdjęć i tryb interwału, umożliwiający zdalne wyzwalanie sekwencji poklatkowych. Nowa wersja upraszcza interfejs i usprawnia działanie trybu podglądu, pozwalając na podejrzenie zdjęć w pełnych rozmiarach z histogramem i metadanymi oraz na obsługę i bezprzewodowe przesyłanie plików RAW. Otrzymujemy tez możliwość sterowania funkcjami aparatów z poziomu smartwatchów.

 

Do tego otrzymujemy tryb nocny, focus peaking i kalkulator ułatwiający pracę z filtrami szarymi. Aplikacja oferowana jest za darmo za pośrednictwem sklepu Apple App Store, jednak za niektóre z funkcji będziemy musieli zapłacić - łącznie $25. Trochę drogo, ale dla osoby korzystającej z kilku aparatów może okazać się bardzo przydatnym narzędziem.

Więcej informacji i pełną listę wspieranych aparatów znajdziecie pod adresem cascable.se.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
3
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
4