Sony Sky HDR – aplikacja, która ma zastąpić filtry ND

0
Michał Chrzanowski
18 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kto choć raz fotografował krajobraz bez użycia odpowiedniego filtra ten wie, jak trudno jest uzyskać zamierzony efekt – zwłaszcza, gdy chcemy mieć dużo szczegółów w jasnych, jak i ciemnych partiach zdjęcia. Ciekawe rozwiązanie w tym temacie zaprezentowało Sony. Ich aplikacja Sky HDR ma skutecznie radzić sobie z tym problemem.
Sony zaprezentowało najnowszą aplikację Sky HDR przeznaczoną do aparatów producenta. Jak podkreślają projektanci, jej zadaniem jest pomóc fotografom przy odpowiednim ustawieniu ekspozycji – tak jasnego nieba w tle, jak i ciemnych detali (na przykład krajobrazu) pierwszego planu. W tym celu aplikacja posiada kilka funkcjonalnych rozwiązań: Blue Sky (podkreślanie błękitu nieba), Sunset (akcentowanie ciepłych kolorów zachodzącego słońca) i Gratuated ND (wykonywanie zdjęć przy użyciu różnych parametrów ekspozycji). Ponadto, swoje ulubione ustawienia będziemy w stanie zapisać w dziale Custom.

Poszczególne funkcje oraz działanie aplikacji Sony Sky HDR dobrze obrazuje poniższy film.Jak możemy zauważyć, aplikacja Sony Sky HDR wygląda na bardzo funkcjonalną. Wyświetlane linie, możemy ustawić pod odpowiednim kątem na dowolnym polu planu fotograficznego – niekoniecznie musi to być horyzont. Ponadto, będziemy w stanie ustawić oddzielnie miedzy innymi balans bieli, czas naświetlania czy wartość przysłony dla wydzielonych części kadru. Po wprowadzeniu ustawień aparat wykona dwa zdjęcie i połączy je w jedną fotografię HDR. Aplikacja umożliwia także poprawę poszczególnych parametrów ekspozycji już po zapisaniu obrazu.

Aplikacja Sony Sky HDR jest oczywiście kierowana wyłącznie do użytkowników aparatów Sony. Można ją pobrać z platformy PlayMemories w cenie około 10 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie playmemoriesonline.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Luminar 4: Zobacz, jak działa w praktyce inteligentny system podmiany nieba na zdjęciach
Nowa wersja programu Luminar pojawi się już jesienią. Jedną z głównych nowości będzie rewolucyjny system Sky Replacement Tool, oparty o układ AI. Wiemy już jak będzie...
20
0
Lightroom jest za wolny? Nowa aktualizacja wprowadza funkcję pełnego przyspieszenia sprzętowego
Lightroom jest za wolny? Nowa aktualizacja wprowadza funkcję pełnego przyspieszenia sprzętowego
Wydaje się Wam, że wraz z każdą kolejną aktualizacją Lightroom staje się wolniejszy? Nie jesteście sami. Najnowsze uaktualnienie aplikacji ma jednak oferować w tym...
36
3
Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność
Corel PaintShop Pro 2020 - nowe funkcje, lepsza wydajność
Dwa nowe narzędzia SmartClone i Refine Brush, a także wydajniejsza praca i poprawa szybkości działania - to tylko kilka nowości, które pojawiły się w zaprezentowanym...
4
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)