Sony Sky HDR – aplikacja, która ma zastąpić filtry ND

Autor: Michał Chrzanowski

18 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Kto choć raz fotografował krajobraz bez użycia odpowiedniego filtra ten wie, jak trudno jest uzyskać zamierzony efekt – zwłaszcza, gdy chcemy mieć dużo szczegółów w jasnych, jak i ciemnych partiach zdjęcia. Ciekawe rozwiązanie w tym temacie zaprezentowało Sony. Ich aplikacja Sky HDR ma skutecznie radzić sobie z tym problemem.

Sony zaprezentowało najnowszą aplikację Sky HDR przeznaczoną do aparatów producenta. Jak podkreślają projektanci, jej zadaniem jest pomóc fotografom przy odpowiednim ustawieniu ekspozycji – tak jasnego nieba w tle, jak i ciemnych detali (na przykład krajobrazu) pierwszego planu. W tym celu aplikacja posiada kilka funkcjonalnych rozwiązań: Blue Sky (podkreślanie błękitu nieba), Sunset (akcentowanie ciepłych kolorów zachodzącego słońca) i Gratuated ND (wykonywanie zdjęć przy użyciu różnych parametrów ekspozycji). Ponadto, swoje ulubione ustawienia będziemy w stanie zapisać w dziale Custom.

Poszczególne funkcje oraz działanie aplikacji Sony Sky HDR dobrze obrazuje poniższy film.

Jak możemy zauważyć, aplikacja Sony Sky HDR wygląda na bardzo funkcjonalną. Wyświetlane linie, możemy ustawić pod odpowiednim kątem na dowolnym polu planu fotograficznego – niekoniecznie musi to być horyzont. Ponadto, będziemy w stanie ustawić oddzielnie miedzy innymi balans bieli, czas naświetlania czy wartość przysłony dla wydzielonych części kadru. Po wprowadzeniu ustawień aparat wykona dwa zdjęcie i połączy je w jedną fotografię HDR. Aplikacja umożliwia także poprawę poszczególnych parametrów ekspozycji już po zapisaniu obrazu.

Aplikacja Sony Sky HDR jest oczywiście kierowana wyłącznie do użytkowników aparatów Sony. Można ją pobrać z platformy PlayMemories w cenie około 10 dolarów. Więcej informacji znajdziecie na stronie playmemoriesonline.com.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Nie wiesz jaką kartę wybrać? Pomoże ci ta wyszukiwarka
Wybór właściwej karty pamięci do aparatu, kamery lub drona to konieczność sprawdzenia wielu parametrów. Aby ułatwić ten proces, Lexar przygotował wygodną wyszukiwarkę, która zrobi to...
17
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Luminar NEO wprowadza generatywną AI do swoich funkcji. Limitem w edycji będzie już tylko wyobraźnia
Twórcy programu Luminar informują o wprowadzeniu nowej funkcji o nazwie GenSwap. Tym samym program dołącza do rosnącego grona aplikacji, które w procesie edycji wykorzystują możliwości...
7
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon Multi-Camera Control - produkcje wielokamerowe na wyciągnięcie palca
Canon przedstawia nową bezpłatną aplikację na smartfony, która znacznie ułatwić ma pracę w środowisku wielokamerowym. Pozwala obsłużyć do 4 kamer jednocześnie, umożliwiając na szeroką...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)