Zobacz, jak wytrzymałe są nowe filtry Sigmy ze szkła mineralnego

Autor: Maciej Luśtyk

25 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod koniec grudnia producent zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych filtrów ochronnych, które dzięki wykorzystania szkła mineralnego miały stać się najwytrzymalszymi filtrami na rynku. Czy rzeczywiście są tak mocne? Aby Was przekonać producent przeprowadził testy.

Filtry ochronne mogą wydawać się zbędne, ale jedynie do momentu gdy pierwszy raz uratują nasze obiektywy przed awarią. Mimo wszystko nawet filtry utwardzane filtry ochronne nie uratują naszego sprzętu przed mocniejszym uderzeniem. Rewolucję w tym temacie zapowiedziała w grudniu Sigma, przedstawiając nowe filtry WB Ceramic Protector, wykonane ze szkła mineralnego, które mają być do dziesięciu razy wytrzymalsze niż standardowe filtry ochronne, oraz do trzech razy mocniejsze niż filtry utwardzane chemicznie. Szkło zostało dodatkowo pokryte powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi, co sprawia, że na jego powierzchni nie będą zatrzymywać się krople wody ani tłuste zabrudzenia.

Jeśli mieliście wątpliwości co do tego na ile obietnice producenta znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, firma przygotowała dla Was specjalny filmik, w którym przeprowadza testy wytrzymałościowe, porównując nowy produkt z filtrami konkurencji. Na filtry z wysokości 127 cm zostaje spuszczona metalowa kulka o wadze 49 g. Jak nietrudno się domyśleć, jedynym filtrem, który pozytywnie przeszedł test jest filtr Sigmy, mimo wszystko jego wytrzymałość budzi wrażenie.Jesteśmy ciekawi jak wytrzymałość nowych filtrów Sigmy prezentuje się na tle zaprezentowanej w sierpniu serii Hoya HD3. W tamtym wypadku również słyszeliśmy o najmocniejszych filtrach na rynku.O tym będziemy mogli przekonać się już niebawem. Filtry właśnie wprowadzane są na rynek. Dostępne będą w wersjach o średnicy od 67 do 105 mm, a ich cena, w zależności od rozmiaru będzie wahać się między $130 a $440.Więcej informacji znajdziecie na stronie sigmaphoto.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Peak Design Camera Cube V2 - nowa linia insertów do plecaków i toreb fotograficznych
Wkłady Camera Cube to jedne z najpopularniejszych i najlepiej ocenianych produktów Peak Design. Teraz powstała ich nowa, ulepszona wersja, czyli Camera Cube V2!
5
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix wprowadza na rynek adapter filtrowy Irix Edge dla obiektywu 21 mm f/1.4
Irix opracował adapter filtrowy do obiektywu 21 mm f/1.4, który umożliwi korzystanie z wkręcanych filtrów 105 mm. Będzie oferowany za darmo.
2
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)