Zobacz, jak wytrzymałe są nowe filtry Sigmy ze szkła mineralnego

0
Maciej Luśtyk
25 Styczeń 2016
Artykuł na: 2-3 minuty
Pod koniec grudnia producent zapowiedział wprowadzenie na rynek nowych filtrów ochronnych, które dzięki wykorzystania szkła mineralnego miały stać się najwytrzymalszymi filtrami na rynku. Czy rzeczywiście są tak mocne? Aby Was przekonać producent przeprowadził testy.

Filtry ochronne mogą wydawać się zbędne, ale jedynie do momentu gdy pierwszy raz uratują nasze obiektywy przed awarią. Mimo wszystko nawet filtry utwardzane filtry ochronne nie uratują naszego sprzętu przed mocniejszym uderzeniem. Rewolucję w tym temacie zapowiedziała w grudniu Sigma, przedstawiając nowe filtry WB Ceramic Protector, wykonane ze szkła mineralnego, które mają być do dziesięciu razy wytrzymalsze niż standardowe filtry ochronne, oraz do trzech razy mocniejsze niż filtry utwardzane chemicznie. Szkło zostało dodatkowo pokryte powłokami hydrofobowymi i oleofobowymi, co sprawia, że na jego powierzchni nie będą zatrzymywać się krople wody ani tłuste zabrudzenia.

Jeśli mieliście wątpliwości co do tego na ile obietnice producenta znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, firma przygotowała dla Was specjalny filmik, w którym przeprowadza testy wytrzymałościowe, porównując nowy produkt z filtrami konkurencji. Na filtry z wysokości 127 cm zostaje spuszczona metalowa kulka o wadze 49 g. Jak nietrudno się domyśleć, jedynym filtrem, który pozytywnie przeszedł test jest filtr Sigmy, mimo wszystko jego wytrzymałość budzi wrażenie.Jesteśmy ciekawi jak wytrzymałość nowych filtrów Sigmy prezentuje się na tle zaprezentowanej w sierpniu serii Hoya HD3. W tamtym wypadku również słyszeliśmy o najmocniejszych filtrach na rynku.O tym będziemy mogli przekonać się już niebawem. Filtry właśnie wprowadzane są na rynek. Dostępne będą w wersjach o średnicy od 67 do 105 mm, a ich cena, w zależności od rozmiaru będzie wahać się między $130 a $440.Więcej informacji znajdziecie na stronie sigmaphoto.com.

]

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)