Marumi Exus Solid - nowe wyjątkowo odporne filtry ochronne

Autor: Maciej Luśtyk

5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli często fotografujemy w trudnych warunkach, warto wyposażyć naszą optykę w filtry ochronne. To w końcu znacznie mniejszy wydatek niż wymiana soczewki obiektywu. Nowe superodporne filtry Marumi zapewnić mają 7-krotnie większą wytrzymałość niż standardowe rozwiązania.

W tym roku japoński producent filtrów fotograficznych obchodzi swoje 65 urodziny. Z tej okazji zaprezentował linię, która ma być zwieńczeniem dotychczasowych przedsięwzięć firmy na polu filtrów ochronnych i która będzie odpowiedzią na takie produkty jak Hoya HD Nano czy Sigma WR Ceramic Protector.

Wytrzymałe i odporne

 

Seria EXUS Solid została stworzona z myślą o pracy w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki specjalnie hartowanemu szkłu, zapewnić ma 7-krotnie większą wytrzymałość niż tradycyjne filtry fotograficzne, a do tego oferować ma wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła (0,2 %). Ponadto szkło zostało pokryte powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi i oleofobowymi, które zapobiegną osadzaniu się kurzu, wilgoci i ułatwią utrzymanie filtra w czystości.

Oprócz tego, otrzymujemy specjalną cienką ramkę, dzięki której nie będziemy mieli do czynienia z winietowaniem i która utrzyma szkło na miejscu nawet w przypadku silnego uderzenia.

Cena i dostępność

Filtry EXUS Solid dostępne sa wersjach o średnicy 49 mm, 52 mm, 55 mm, 58 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm, 82 mm, 86 mm i 96 mm, w cenach od 200 do około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem marumi-foto.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)