Marumi Exus Solid - nowe wyjątkowo odporne filtry ochronne

0
Maciej Luśtyk
5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli często fotografujemy w trudnych warunkach, warto wyposażyć naszą optykę w filtry ochronne. To w końcu znacznie mniejszy wydatek niż wymiana soczewki obiektywu. Nowe superodporne filtry Marumi zapewnić mają 7-krotnie większą wytrzymałość niż standardowe rozwiązania.

W tym roku japoński producent filtrów fotograficznych obchodzi swoje 65 urodziny. Z tej okazji zaprezentował linię, która ma być zwieńczeniem dotychczasowych przedsięwzięć firmy na polu filtrów ochronnych i która będzie odpowiedzią na takie produkty jak Hoya HD Nano czy Sigma WR Ceramic Protector.

Wytrzymałe i odporne

 

Seria EXUS Solid została stworzona z myślą o pracy w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki specjalnie hartowanemu szkłu, zapewnić ma 7-krotnie większą wytrzymałość niż tradycyjne filtry fotograficzne, a do tego oferować ma wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła (0,2 %). Ponadto szkło zostało pokryte powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi i oleofobowymi, które zapobiegną osadzaniu się kurzu, wilgoci i ułatwią utrzymanie filtra w czystości.

Oprócz tego, otrzymujemy specjalną cienką ramkę, dzięki której nie będziemy mieli do czynienia z winietowaniem i która utrzyma szkło na miejscu nawet w przypadku silnego uderzenia.

Cena i dostępność

Filtry EXUS Solid dostępne sa wersjach o średnicy 49 mm, 52 mm, 55 mm, 58 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm, 82 mm, 86 mm i 96 mm, w cenach od 200 do około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem marumi-foto.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Powiązane artykuły
Więcej w kategorii: Akcesoria
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
DJI Ronin-SC - lekki, poręczny, funkcjonalny i niedrogi gimbal do bezlusterkowców
Na rynku debiutuje ciekawy konkurent popularnych gimbali Feiyu Tech i Zhiyun. Najlżejszy stabilizator z rodziny DJI Ronin kierowany jest do użytkowników...
0
0
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
Lomography LomoChrome Metropolis - mocno kontrastowy filmy o niecodziennej kolorystyce
LomoChrome Metropolis to najnowszy kolorowy negatyw o „dużej wyrazistości i kontraście oraz mocno stonowanej kolorystyce“. Na dodatek będzie dostępny w kilku wersjach:...
13
7
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Sony prezentuje nowe rozwiązania dla filmowców
Dzisiejsza premiera A7R IV nie była jedyną nowością, którą zaserwowało nam Sony. Producent zaprezentował także akcesoria, które powinny zainteresować filmowców i...
3
0