Marumi Exus Solid - nowe wyjątkowo odporne filtry ochronne

Autor: Maciej Luśtyk

5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli często fotografujemy w trudnych warunkach, warto wyposażyć naszą optykę w filtry ochronne. To w końcu znacznie mniejszy wydatek niż wymiana soczewki obiektywu. Nowe superodporne filtry Marumi zapewnić mają 7-krotnie większą wytrzymałość niż standardowe rozwiązania.

W tym roku japoński producent filtrów fotograficznych obchodzi swoje 65 urodziny. Z tej okazji zaprezentował linię, która ma być zwieńczeniem dotychczasowych przedsięwzięć firmy na polu filtrów ochronnych i która będzie odpowiedzią na takie produkty jak Hoya HD Nano czy Sigma WR Ceramic Protector.

Wytrzymałe i odporne

 

Seria EXUS Solid została stworzona z myślą o pracy w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki specjalnie hartowanemu szkłu, zapewnić ma 7-krotnie większą wytrzymałość niż tradycyjne filtry fotograficzne, a do tego oferować ma wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła (0,2 %). Ponadto szkło zostało pokryte powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi i oleofobowymi, które zapobiegną osadzaniu się kurzu, wilgoci i ułatwią utrzymanie filtra w czystości.

Oprócz tego, otrzymujemy specjalną cienką ramkę, dzięki której nie będziemy mieli do czynienia z winietowaniem i która utrzyma szkło na miejscu nawet w przypadku silnego uderzenia.

Cena i dostępność

Filtry EXUS Solid dostępne sa wersjach o średnicy 49 mm, 52 mm, 55 mm, 58 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm, 82 mm, 86 mm i 96 mm, w cenach od 200 do około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem marumi-foto.pl.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
To nie aparat. Hobolite Iris to prawdopodobnie najbardziej wszechstronny mini LED jaki widzieliście
Czy w temacie kieszonkowych lamp LED można powiedzieć coś nowego? Hobolite udowadnia, że tak i prezentuje model Iris, który pozwala na znacznie bardziej kreatywną zabawę niż większość...
2
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
Do 20 maja wszystkie lampy Quadralite 20% taniej
W ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Światła, marka Quadralite ogłasza specjalną promocję, która rozświetli Twoje profesjonalne i osobiste projekty! Do 20 maja wszystkie lampy z...
5
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Letnie okazje - Manfrotto i JOBY nawet z 20% rabatem
Dystrybutor akcesoriów fotograficznych Foto7 informuje o promocji na wybrany asortyment marek Manfrotto i JOBY. Kultowe statywy, plecaki i zestawy wideo zostały przecenione nawet o...
2
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)