Marumi Exus Solid - nowe wyjątkowo odporne filtry ochronne

0
Maciej Luśtyk
5 Wrzesień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Jeżeli często fotografujemy w trudnych warunkach, warto wyposażyć naszą optykę w filtry ochronne. To w końcu znacznie mniejszy wydatek niż wymiana soczewki obiektywu. Nowe superodporne filtry Marumi zapewnić mają 7-krotnie większą wytrzymałość niż standardowe rozwiązania.

W tym roku japoński producent filtrów fotograficznych obchodzi swoje 65 urodziny. Z tej okazji zaprezentował linię, która ma być zwieńczeniem dotychczasowych przedsięwzięć firmy na polu filtrów ochronnych i która będzie odpowiedzią na takie produkty jak Hoya HD Nano czy Sigma WR Ceramic Protector.

Wytrzymałe i odporne

 

Seria EXUS Solid została stworzona z myślą o pracy w najbardziej wymagających warunkach. Dzięki specjalnie hartowanemu szkłu, zapewnić ma 7-krotnie większą wytrzymałość niż tradycyjne filtry fotograficzne, a do tego oferować ma wyjątkowo niski współczynnik odbicia światła (0,2 %). Ponadto szkło zostało pokryte powłokami antystatycznymi, hydrofobowymi i oleofobowymi, które zapobiegną osadzaniu się kurzu, wilgoci i ułatwią utrzymanie filtra w czystości.

Oprócz tego, otrzymujemy specjalną cienką ramkę, dzięki której nie będziemy mieli do czynienia z winietowaniem i która utrzyma szkło na miejscu nawet w przypadku silnego uderzenia.

Cena i dostępność

Filtry EXUS Solid dostępne sa wersjach o średnicy 49 mm, 52 mm, 55 mm, 58 mm, 62 mm, 67 mm, 72 mm, 77 mm, 82 mm, 86 mm i 96 mm, w cenach od 200 do około 600 zł.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem marumi-foto.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Lowepro Pro Trekker AW II - plecaki fotograficzne dla najbardziej wymagających
Trekker AW II specjalnie przygotowana seria plecaków Lowepro dla profesjonalnych fotografów, którzy wymagają dobrej organizacji i ochrony sprzętu, niezależnie czy...
2
0
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich możliwościach
Profoto C1 i C1 Plus to nie pierwsze zewnętrzne lampy do smartfona. Ale pierwsze o takich...
Do tematu zewnętrznych smartfonowych fleszów podchodzono już kilkukrotnie. Wygląda jednak na to, że Profoto zrobiło to jak na razie najlepiej.
2
0
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Monogram - nowa modułowa konsola twórców Palette Gear
Moduły Monogram mają oferować jeszcze większą wygodę i funkcjonalność podczas pracy w programach graficznych. Czy to dobry wybór dla fotografa?
3
0
Powiązane artykuły