Marumi Magnetic Slim - nowe wygodne i niedrogie filtry magnetyczne

Autor: Maciej Luśtyk

28 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Marumi Magnetic Slim to nowa linia filtrów, która radykalnie upraszcza ich montaż i szybką wymianę. Jak zwykle w przypadku japońskiego producenta, robi to w świetnej cenie.

Pierwsze montowane magnetycznie filtry (seria Magnetic Square) Marumi zaprezentowało już 3 lata temu – wtedy jednak były to przeznaczone dla profesjonalistów filtry kwadratowe. Tym razem otrzymujemy rozwiązanie dla każdego. Marumi Magnetic Slim to nowy system okrągłych filtrów z magnetycznym mocowaniem, w skład którego wchodzą filtry ochronne, polaryzacyjne, neutralnie szare oraz magnetyczny dekielek ochronny.

Filtry Marumi Magnetic Slim to wygodne rozwiązanie w przystępnej cenie

Podstawą jest tutaj filtr ochronny, który jednocześnie służy jako adapter dla całego systemu – to jedyny jego element wyposażony w gwint. Filtr chroni obiektyw przed brudem i uszkodzeniami optyki, jednocześnie stanowiąc bazę do montażu wszystkich filtrów dodatkowych. "Nakręcamy go na obiektyw raz… i zapominamy, że istnieje” - pisze producent w informacji prasowej.

Co ważne, Marumi Magnetic Slim pozwala również na wygodne korzystanie z zalet kilku filtrów jednocześnie – nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by magnetycznie przymocować do obiektywu kilka z nich. Dodatkowo cały system zaprojektowano tak, by filtry i akcesoria miały niski profil (3 filtry Magnetic Slim nałożone jednocześnie mają niższy profil niż 2 standardowe filtry.), zaś zastosowane w nich magnesy są na tyle silne, by pewnie utrzymać je na miejscu nawet podczas najbardziej dynamicznych sesji. Mamy też wygodny magnetyczny dekielek.

Wszystkie nowe filtry wyposażono w znane z serii Super DHG i EXUS powłoki oleo- i hydrofobowe, które sprawiają, że powierzchnia filtra jest zaimpregnowana na tłuste odciski palców, a woda nagromadzona na jego powierzchni nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople. Dzięki temu filtry tej linii zachowując swą wysoką jakość i trwałą ochronę są łatwe w utrzymaniu.

Cena i dostępność

Nowe filtry dostępne są do kupienia jako pojedyncze produkty (w cenach od 129 zł do 349 zł) jak i w zestawach dobranych do typowych potrzeb fotografów. Filtry dostępne są wersjach o średnicy 77 oraz 82 mm, wkrótce pojawi się również wariant 67 mm.

Więcej informacji o nowych filtrach znajdziecie na stronie marumi.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda - nowe specjalistyczne plecaki dla najbardziej wymagających
Shimoda to seria wyprawowych plecaków fotograficznych dla najbardziej wymagających użytkowników. W sezonie 2023 firma wprowadza szereg nowości, wśród których znajdziecie nowe modele plecaków,...
42
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn Ultimate 2400 mAh USB-C - zamienniki wydajniejsze niż baterie natywne
Mathorn wprowadza do sprzedaży baterie z nowej linii Ultimate, będące najwydajniejszymi na rynku zamiennikami akumulatorów LP-E6NH, EN-EL15C, NP-W235 oraz BLX-1. Nowe baterie...
4
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newell RGB Kathi II - zaawansowany miecz świetlny LED w świetnej cenie
Newel prezentuje kolejną generację miecza LED. Główne nowości to płynna regulacja temperatury i koloru, więcej efektów specjalnych oraz mocniejsza bateria, która pozwoli na 70 minut...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)