Mocowane na magnes filtry Irix Magnetic Mount System do obiektywów filmowych

Autor: Redakcja Fotopolis

18 Listopad 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Irix rozszerza system magnetycznych akcesoriów Magnetic Mount System o filtry do obiektywów filmowych.

Materiał partnera

„Jako kinematograf, prawdopodobnie wielokrotnie zastanawiałaś się jak to jest doświadczyć prawdziwej magii, która odmieni Twoją twórczość i usprawni styl pracy. Gonitwa pomiędzy poszczególnymi ujęciami, duble, powtórki, zmiana rekwizytów, ograniczona dyspozycyjność aktorów i pogoda - która jak na złość zawsze płata figle. Po środku Ty, Twój pomysł, Twoja kamera i czas, który tykającymi wskazówkami zegara przypomina, że trzeba sfinalizować projekt w terminie.

Mamy świadomość, że praca na planie filmowym wiąże się z nieustającą presją, a każda chwila jest na wagę złota. Dlatego postanowiliśmy stworzyć rozwiązanie w pewien sposób magiczne, które sprawi, że czas zatrzyma się nie tylko na rejestrowanych wideo-ujęciach, lecz także odciąży wasze czasomierze, a przede wszystkich was samych - kreatorów filmowego świata. Mając na uwadze przyszłość sprytnych rozwiązań, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie Magnetic Mount System projektując linię obiektywów Irix Cine. Rozwiązanie to jest unikalne i pionierskie, zapewniając jednocześnie błyskawiczne i bezpieczne mocowanie akcesorium do frontowej części obiektywu bez konieczności zastosowania dodatkowych elementów.

Dotychczas mogliście poznać magnetyczną osłonę przeciwsłoneczną, a dziś z dumą prezentujemy kolejne akcesorium w standardzie MMS – magnetyczne filtry, których zmiana odbywa się w mgnieniu oka! Filtry Irix Edge Magnetic Mount System (MMS) charakteryzują się mocowaniem kompatybilnym z obiektywami Irix Cine, które pozwala w szybki i prosty sposób dowolnie zmieniać i łączyć filtry podczas nagrań, oszczędzając tym samym cenny czas na planie filmowym.” - czytamy w informacji prasowej.

Ultra-cienka, bezgwintowa konstrukcja

Konstrukcja tych filtrów jest pozbawiona gwintu i oparta na systemie silnych magnesów wysokiej jakości, dzięki czemu profil jest ultra-cienki (zaledwie 5mm) oraz zupełnie płaski. Ułatwia to utrzymanie akcesorium w należytej czystości - już nigdy więcej nie będziesz musiał zmagać się z brudnym lub zapiaszczonym gwintem!

Pewny i bezpieczny montaż

Dzięki konstrukcji dedykowanej obiektywom Irix Cine filtry z serii Magnetic Mount System (MMS) doskonale przylegają do obiektywu, tworząc pewne i bezpieczne połączenie gotowe sprostać każdej scenie.

Łącz je bez przeszkód

Potrzebujesz użyć jednocześnie filtra szarego i polaryzacyjnego? Żaden problem! Filtry MMS zaprojektowane zostały tak, abyś mógł je dowolnie ze sobą łączyć. Przekonaj się sam jak szybko można przyzwyczaić się do wygody i szybkości obsługi filtrów Irix Edge MMS!

Filtry Magnetic Mount System cechują się tymi samymi właściwościami Super Resistant (SR), co najnowsza, udoskonalona generacja filtrów z linii Irix Edge. Ta seria filtrów to gwarancja doskonałej odporności na uszkodzenia – hartowane szkło optyczne powlekane specjalnym nano-tworzywem sprawia, że filtr przetrwa niemalże wszystko. Do ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości szkło o transmitancji światła na poziomie 99,8% co gwarantuje zachowanie neutralności ekspozycji dla nagrywanego filmu. Za sprawą zastosowanego szkła i obustronnych, wielowarstwowych powłok antyrefleksyjnych filtry Irix Edge zapewniają doskonale ostry obraz, pozbawiony flar o wysokim kontraście. Istotna dla zachowania doskonałego obrazu jest również nano-powłoka naniesiona na obie powierzchnie filtra. Jej zadaniem jest odpychanie zabrudzeń od powierzchni filtra, ułatwiając tym samym jego czyszczenie.

Do oferty trafia pełna gama funkcjonalnych filtrów MMS o średnicy 86 mm – zgodnej z całym setem obiektywów kinematograficznych Irix Cine!

Do wyboru są filtry UV, CPL, ND (dostępny w gęstościach: ND4, ND8, ND16, ND32, ND64).

Irix Magnetic Mount System to kompleksowe narzędzie, które usprawni działalność w waszym filmowym świecie, a filtry MMS to najnowszy element tego przemyślnego systemu, który otwiera nowe możliwości, dba o waszą wygodę i pozwala zaoszczędzić czas w trakcie nagrań!

Cena i dostępność

Filtry Irix Edge MMS trafiają do regularnej sprzedaży w dniu 27.11.2020 w cenach od 249 zł do 379 zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj na stronę irixlens.com. Znajdź już teraz swojego najbliższego dealera (irixlens.com/dealers-list) lub odwiedź oficjalny sklep Irix Store.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Irix Matte Box IQ – magnetyczne wrota dla filmowców
Matte Box IQ to narzędzie, które pozwoli w łatwy sposób kontrolować odblaski światła podczas filmowania oraz swobodnie stosować magnetyczne filtry Irix  
1
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Power Station Newell Samra 500 - jeszcze więcej energii w plenerze
Nowa stacja zasilająca marki Newell to aż 532 Wh w poręcznym rozmiarze. Samra 500 to idealne rozwiązanie na długie wędrówki samochodem lub kamperem albo na sytuacje awaryjne.
1
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Macbook Pro i Mac Mini z procesorami M2 Pro i M2 Max - do 96 GB pamięci RAM
Układy M2 Pro i M2 Max, które oferują m.in. kolejno do 32 i 96 GB pamięci operacyjnej oraz lepszą optymalizację poboru mocy stały się bazą dla najnowszej generacji...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)