Świąteczny fotospacer z obiektywami Irix w krakowskim Ogrodzie Świateł

0

Autor: Redakcja Fotopolis

2 Grudzień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Marka Irix ma przyjemność zaprosić na kolejny w tym roku fotograficzny spacer „Uchwyć ducha Świąt w obiektywie Irix”. Wydarzenie odbędzie się 15 grudnia 2020 (wtorek), o godzinie 18:00 w krakowskim Ogrodzie Świateł – największym lighting show w Polsce.

Materiał partnera

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, a klimat, który tworzą miejskie iluminacje rozświetlające blaskiem ciemne niebo są świetnym motywem do wykonywania niesamowitych kadrów. Podczas świątecznego spaceru przedstawiciele marki Irix pokażą, jak z powodzeniem równoważyć rodzaje światła, aby uchwycić na zdjęciach niepowtarzalny klimat Świąt.

Spacer kierowany jest do wszystkich posiadaczy aparatu typu lustrzanka lub bezlusterkowiec, którzy chcą zdobyć kolejne umiejętności z zakresu fotografii, wykorzystywania obiektywów, pracy ze światłem czy poszukiwania interesujących motywów i kompozycji. Na czas spaceru organizator udostępni uczestnikom obiektywy Irix11mm f/4, Irix 15mm f/2.4 oraz 45mm f/1.4. Dzięki dostępności wielu obiektywów z różnymi mocowaniami, każdy będzie miał możliwość uchwycenia różnych kadrów oraz znalezienia swojego ulubionego stylu fotografowania.

W trakcie spaceru z marką Irix każdy uczestnik nauczy się:

 • ustawiać odpowiedni czas naświetlania oraz balans bieli
 • uważności, czyli zwracania uwagi na detale
 • odpowiedniego ustawiania przysłony
 • kompozycji w fotografii
 • przedstawiania na zdjęciach postaci w korzystny sposób
 • wykorzystywania efektu bokeh
 • eksperymentowania z różnymi rodzajami czułości aparatu
 • wykorzystywania świateł, blików i refleksów świetlnych

Warsztaty odbędą się w Ogrodzie Świateł, w którym znajduje się instalacja świetlna o temacie przewodnim „Alicja w Krainie Czarów”.  Ogród jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce. To nowoczesna, niezwykła sztuka narracji, dzięki której odwiedzający przeniosą się do nowej rzeczywistości. Wszystkie figury świetlne zostały otoczone multimedialnymi iluminacjami, które pobudzają wyobraźnie, gwarantując powstawanie niezwykłych zdjęć, wzruszających swoją kompozycją.

Podczas  wędrówki uczestnicy odwiedzą wszystkie 18 punktów zaznaczonych na mapie Ogrodu. Przejdą m.in. 18-metrowym multimedialnym  tunelem świetlnym, uchwycą pokazy świetlne na choince, która liczy prawie 30 tysięcy punktów LED, spektakularne mappingi,  zmieniającą kolory łąkę czy dwustronny labirynt świetlny. Wszystkie instalacje będą fotografowane z różnych perspektyw i z wykorzystaniem  technik, nadających zdjęciom zachwycającej magii. Każdy uczestnik będzie miał możliwość swobodnego wyrażenia siebie i wypracowania własnego stylu. Spacer będzie także świetną okazją do robienia portretów oraz rodzinnych zdjęć świątecznych.

Po zakończonych warsztatach dla uczestników zostanie stworzona grupa na Facebooku, na której będą omawiane wykonane fotografie. Chętni będą mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu online z prowadzącym, którzy udzielą porad dotyczących wykonanych zdjęć oraz przedstawią możliwości ich obróbki w programie graficznym.

Jeżeli zależy Ci na kreatywnym spędzeniu czasu, doskonaleniu umiejętności fotograficznych, poznaniu pasjonatów fotografowania, którzy zainspirują Cię do robienia zdjęć oraz odnalezieniu  świątecznego klimatu i poczuciu magii świąt – koniecznie weź udział w wydarzeniu!

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Wymagamy jedynie przedpłaty 25zł na pokrycie kosztów biletu wstępu do Ogrodu Świateł. Zapisy możliwe poprzez platformę Evenea.

Podczas warsztatów zapewniamy:

 • bilet wstępu do Ogrodu
 • indywidualne wsparcie doświadczonych fotografów
 • konsultację z zespołem Irix przez cały czas trwania wydarzenia oraz dostęp do produktów marki Irix
 • wypożyczenie obiektywów na czas trwania spaceru

Każdy uczestnik warsztatów powinien mieć ze sobą:

 • aparat typu lustrzanka lub bezlusterkowiec
 • statyw
 • akcesoria fotograficzne według własnego uznania

Harmonogram wydarzenia

 • 18:00 Spotkanie pod Ogrodem Świateł. Krótka rozmowa z uczestnikami, poznanie ich doświadczenia oraz oczekiwań względem spaceru
 • 18:15-19:45 Udanie się do Ogrodu. Omawianie kolejno wszystkich instalacji, prezentowanie możliwości wykorzystania elementów świetlnych oraz swobodne fotografowanie wybranych kadrów
 • 19:45 Zakończenie oraz podsumowanie warsztatów

Fotograficzny spacer odbędzie się w Ogrodzie Doświadczeń im. S. Lema w Krakowie, który położony jest obok hali widowiskowo – sportowej TAURON Kraków Arena, naprzeciw Centrum Handlowego M1, przy Alei Pokoju 68.

Zapisów można dokonywać tutaj.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jak fotografować niebo nocą - bezpłatny webinar Irix
Jak fotografować niebo nocą - bezpłatny webinar Irix
Chcesz poznać tajniki fotografowania nocnego krajobrazu? Weź udział w darmowym webinarze i dowiedz się, jak zacząć przygodę z tą dziedziną fotografii.
0
0
Rusza nabór do TIFF Open 2021 - pokaż swój projekt na festiwalu we Wrocławiu
Rusza nabór do TIFF Open 2021 - pokaż swój projekt na festiwalu we Wrocławiu
Wystartował nabór p do TIFF Open 2021, który odbywa się w ramach 11. Międzynarodowego Festiwalu Fotografii TIFF Festival. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 16...
0
0
Masz pomysł na wystawę lub inne wydarzenie? Kraków Photo Fringe 2021 przedłuża nabór
Masz pomysł na wystawę lub inne wydarzenie? Kraków Photo Fringe 2021 przedłuża nabór
Przedłużono nabór do 9. edycji Kraków Photo Fringe 2021, który odbywa się w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie. Organizatorzy czekają na propozycje wystaw, warsztatów, akcji i happeningów
10
0
Powiązane artykuły