Obiektywy filmowe Irix Cine teraz z nowym mocowaniem Canon RF

0

Autor: Krzysztof Mularczyk

1 Październik 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Reagując na zmiany w segmencie aparatów bezlusterkowych, firma Irix wprowadza na rynek obiektywy kinematograficzne Cine z mocowaniem Canon RF

Irix Cine to obecnie rodzina czterech modeli kinematograficznych - od ekstremalnie szerokiego kąta, bo zakres tele. Są to pełnoklatkowe konstrukcje o parametrach: 11 mm T4.3, 15 mm T2.6, 45 mm T1.5 i 150 mm T3. Ostatni z nich jest jednocześnie obiektywem makro o odwzorowaniu 1:1. Choć jest ich tylko cztery, tworzą wszechstronny set filmowy, zapewniając wygodną oraz szybką pracę, zarówno na dużych planach filmowych, jak i przy małych produkcjach.

Zaprojektowane do filmowania

Obiektywy Irix Cine powstały po długich konsultacjach z operatorami filmowymi z całego świata. Każdy z modeli oferuje znakomitą jakość optyczną, dostosowaną do filmowania 8K, a także wytrzymałą i ergonomiczną obudowę, odporną na kurz i zachlapania, dzięki wbudowanym uszczelnieniom. To gwarantuje bezpieczeństwo filmowania w trudnych warunkach pogodowych. Każdy z modeli jest też w pełni zgodny ze standardem follow focus. Dzięki zbliżonej wadze oraz ujednoliconemu położeniu pierścieni ostrzenia oraz przysłony, praca z takim zestawem na planie filmowym jest sprawna oraz wygodna.

Nowe mocowanie Irix Cine

Irix nie spoczywa jednak na laurach i stara się na bieżąco reagować na zmiany zachodzące na rynku. Do tej pory obiektywy te były dostępne z mocowaniami Sony E, Canon EF, Mikro 4/3, Arri PL. Z racji rozwoju systemu bezlusterkowego Canon RF, czego wyraźnym sygnałem była niedawna premiera kamery Canon EOS C70, do tego grona dołącza mocowanie Canon RF.

Wszystkie modele Irix Cine z nowym mocowaniem Canon RF dostępne są już w przedsprzedaży na stronie producenta. W regularnej sprzedaży pojawią się w drugiej połowie października.

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang AF 24 mm f/1.8 FE - kompaktowy, uszczelniany szeroki kąt z nową przydatną funkcją
Samyang prezentuje nowy obiektyw 24 mm, który, jeśli zapewnienia producenta okażą się prawdą, może okazać się jednym z najbardziej popularnych szkieł tego typu na...
38
1
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Czy Canon już wygasza system EF? Plotki mówią o wycofaniu EF 70-200 mm f/4L i EF 85 mm f/1.2L
Pojawiły się doniesienia o zaprzestaniu produkcji kolejnych popularnych obiektywów Canon do lustrzanek. Jeśli się to potwierdzi, będzie to już 5 wygaszonych modeli EOS EF od początku roku.
5
6
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do fotografowania i filmowania
Sony FE 24 mm f/2.8 G, FE 40 mm f/2.5 G i FE 50 mm f/2.5 G - trzy poręczne stałki do...
Trzy kompaktowe i lekkie obiektywy pełnoklatkowe zaprezentowała firma Sony. To wszechstronne trio może zaspokoić większość potrzeb podczas fotografowania i filmowania bezlusterkowcami systemu...
4
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)