Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością oferowanych obiektywów.

Nowy teaser obiektywu Irix nie zdradza wiele ponad to, co pokazywała udostępniona w zeszłym tygodniu grafika. Producent utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to obiektyw do średnioformatowych aparatów Fujifilm GFX, co już samo w sobie jest godne uwagi, gdyż jak do tej pory w tym systemie dostępność szkieł „zewnętrznych” producentów jest praktycznie zerowa.

Nieco więcej zdradza nam z kolei tytuł filmu. Slogan „We are the fastest” sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z obiektywem, który będzie brylował swoją światłosiłą. Czy możliwe, żeby było to najjaśniejsze średnioformatowe szkło zaprezentowane do tej pory? Biorąc pod uwagę, że Mitakon ma w swojej ofercie obiektyw 85 mm f/1.2 - pewnie nie. Być może chodzi wiec o największą jasność w przypadku danej ogniskowej?

Tego dowiemy się już niebawem. Szkło oficjalnie zaprezentowane ma zostać jeszcze w styczniu, co prawdopodobnie zbiegnie się z premierą nowego średnioformatowego aparatu Fujifilm, która według doniesień odbyć ma się 27 stycznia.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime - filmowa stałka do kamer z matrycami Super 35
Meike Cine 50 mm T2.1 S35 Prime - filmowa stałka do kamer z matrycami Super 35
Firma Meike zaprezentowała nowy obiektyw kinematograficzny 50 mm T2.1 do kamer z matrycami Super 35 i APS-C. Będzie dostępny na mocowaniach PL i Canon EF.
0
0
HD Pentax-FA 31 mm f/1.8, 43 mm f/1.9 i 77 mm f/1.8 Limited - nowe powłoki, ta sama optyka
HD Pentax-FA 31 mm f/1.8, 43 mm f/1.9 i 77 mm f/1.8 Limited - nowe powłoki, ta sama optyka
Ricoh aktualizuje serię lustrzankowych obiektywów Pentax o wersje HD trzech szkieł ze swojej oferty. Otrzymamy lepsze powłoki i zaokrągloną przysłonę, reszta zostaje w...
0
0
Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary - jakość serii ART w kompaktowym wydaniu
Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary - jakość serii ART w kompaktowym wydaniu
Najnowszy obiektyw Sigmy zapowiada się na kolejny hit sprzedażowy. Przeznaczony do bezlusterkowców obiektyw Sigma 28-70 mm f/2.8 DG DN Contemporary zamyka układ...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)