Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu

0

Autor: Maciej Luśtyk

19 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością oferowanych obiektywów.

Nowy teaser obiektywu Irix nie zdradza wiele ponad to, co pokazywała udostępniona w zeszłym tygodniu grafika. Producent utwierdza nas w przekonaniu, że będzie to obiektyw do średnioformatowych aparatów Fujifilm GFX, co już samo w sobie jest godne uwagi, gdyż jak do tej pory w tym systemie dostępność szkieł „zewnętrznych” producentów jest praktycznie zerowa.

Nieco więcej zdradza nam z kolei tytuł filmu. Slogan „We are the fastest” sugeruje, że będziemy mieli do czynienia z obiektywem, który będzie brylował swoją światłosiłą. Czy możliwe, żeby było to najjaśniejsze średnioformatowe szkło zaprezentowane do tej pory? Biorąc pod uwagę, że Mitakon ma w swojej ofercie obiektyw 85 mm f/1.2 - pewnie nie. Być może chodzi wiec o największą jasność w przypadku danej ogniskowej?

Tego dowiemy się już niebawem. Szkło oficjalnie zaprezentowane ma zostać jeszcze w styczniu, co prawdopodobnie zbiegnie się z premierą nowego średnioformatowego aparatu Fujifilm, która według doniesień odbyć ma się 27 stycznia.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych stałek
Nadchodzi niedroga alternatywa dla natywnych szkieł Nikon Z. Viltrox szykuje premierę 6 nowych...
Użytkownicy bezlusterkowców Nikona otrzymują jedną z najlepszych wiadomości od inauguracji systemu. Już niebawem w ofercie mocowania Z pojawi się 6 jasnych i...
11
0
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zenitar 2/35, Zenitar 1.5/50, Zenitar 2.8/60 Macro i Selena 1.9/58 - nowe obiektywy Made in Russia
Zapowiadane w zeszłym roku obiektywy rosyjskiej firmy Zenit weszły do sprzedaży. To cztery ciekawe konstrukcje do lustrzanek Canon i Nikon oraz do bezlusterkowców Sony
10
11
Nikon wstrzymuje  produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Nikon wstrzymuje produkcję siedmiu obiektywów do lustrzanek
Spodziewaliśmy się tego. Wszystko wskazuje na to, że Nikon wycofał z produkcji siedem obiektywów z mocowaniem F do lustrzanek pełnoklatkowych i DX
40
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)