H&Y Revoring Black Mist - filtr dyfuzyjny, który zamocujesz na obiektywy o różnej średnicy

Autor: Maciej Luśtyk

4 Sierpień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Podoba ci się efekt dostarczany przez filtry dyfuzyjne, ale nie chcesz kupować osobnych egzemplarzy na każdy obiektyw ze swojego arsenału? H&Y Revoring Black Mist to filtr o regulowanej średnicy, który zamocujemy na obiektywy o średnicach od 46 do 82 mm.

Filtry dyfuzyjne, pozwalające obniżyć kontrast sceny i rozproszyć punkty świetlne oraz jasne obszary kadru szczególnie chętnie wykorzystywane są przez filmujących, którym pomagają uzyskać „kinowy” look. I choć zwykle nie są przesadnie drogie, w przypadku gdy w naszym arsenale znajdują się obiektywy o różnych średnicach, kupno zestawu filtrów do każdego z nich może okazać się kosztowne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynamy przygodę z filmem.

System Revoring - jeden filtr na wszystkie obiektywy

Problem ten chce rozwiązać firma H&Y, która wprowadza do oferty filtr Revoring Black Mist, który jest połączeniem adaptera z technologią regulacji średnicy (znaną z innych produktów Revoring) z nowym filtrem dyfuzyjnym Black Mist. Jednym słowem wystarczy teraz jeden filtr byśmy charakterystyczną „mgiełkę” mogli zaaplikować na każdy obiektyw z naszej torby, co pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i miejsce.

Co ważne, jeśli zamierzamy korzystać z różnych filtrów system Revoring możemy zamówić osobno i doczepić do niego filtry Black Mist w wersji z magnetycznym mocowaniem (w ofercie dostępne są filtry Black Mist 1/8, 1/4 i 1/2).

Jedyną ewentualną przeszkodą jest to, że adapter nie jest w stanie obsłużyć wszystkich dostępnych średnich filtra, dlatego otrzymujemy dwa warianty - albo regulowany w zakresie 46-62 mm, albo 67-82 mm.

Cena i dostępność

Co najważniejsze, filtr H&Y Revoring Black Mist jest całkiem atrakcyjnie wyceniony. Gotowy system z zamocowanym na stałe wybranym filtrem kupimy już za 109 dolarów (ok. 415 zł). W takiej samej cenie kupimy filtry w wersji magnetycznej. Natomiast zestawy Revoring + filtr magnetyczny startują z poziomu 250 dolarów (ok. 1000 zł), ale razem z nimi otrzymamy także regulowany filtr ND i polaryzacyjny, co także wydaje się niezłą ceną.

Póki co nie wiemy czy filtry trafią na polski rynek i w jakiej cenie będą dostępne, ale prawdopodobnie prędzej czy później będą dostępne do kupienia w Polsce za pośrednictwem Amazona.

Więcej informacji znajdziemy na stronie hyfilters.net.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Godox Knowled C5R - kieszonkowy panel LED RGB do zadań specjalnych
Godox Knowled C5R - kieszonkowy panel LED RGB do zadań specjalnych
Godox prezentuje nową kompaktową lampę LED, która charakteryzuję się dużą wszechstronnością, wysokim współczynnikiem CR, a także oferuje magnetyczne mocowanie,...
5
Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii
Calibrite ColorChecker Passport DUO - jeden wzorzec do filmu i fotografii
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniem współczesnych twórców, Calibrite prezentuje hybrydowy wzorzec kolorystyczny, który zawiera wszystko co niezbędne do poprawnej...
6
Nowe kolory lamp Godox Lux Senior
Nowe kolory lamp Godox Lux Senior
Firma Next77, wyłączny dystrybutor produktów marki Godox w Polsce informuje o nowych wersjach kolorystycznych swojej retro lampy błyskowej Lux Senior.
3
Powiązane artykuły