NiSi Black Mist - nowe filtry dyfuzyjne, które dodadzą „filmowego” klimatu

0

Autor: Maciej Luśtyk

24 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

NiSi wypuszcza filtry dyfuzyjne, które mają za zadanie zmiękczyć obraz i kontrast, uwydatniając jednocześnie punkty świetlne. Oferowane w 3 wariantach o różnej mocy mają stać się doskonałym wyborem dla filmowców i fotografów.

Filtry dyfuzyjne znajdują główne zastosowanie w kinematografii, dając charakterystyczny efekt mgiełki i zmiękczając oświetlenie, które kojarzymy z kinowym „lookiem”. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca NiSi z serią filtrów kołowych Black Mist, których główną cechą ma być mocna akcentacja punktów świetlnych. Dodatkowo, jak zapewnia producent, filtry Black Mist mają wyróżniać się bardzo niewielką utratą szczegółowości w zestawieniu z innymi filtrami dyfuzyjnymi.

Nowe filtry NiSi Black Mist oferowane są w trzech wariantach o różnej mocy (1/2, 1/4 i 1/8) w rozmiarach 49, 67, 72, 77 i 82 mm. Z kolei mosiężna obudowa zapewnić ma trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Z kolei szkło zostało pokryte powłoką Nano Coating, która ułatwi utrzymanie filtra w czystości.

Filtry NiSi Black Mist w praktyce

Jak to wszystko przekłada się na finalny obrazek możecie zobaczyć na poniższych filmach.

Cena i dostępność

Filtry z serii NiSi Black Mist dostępne są w sprzedaży w cenach od 65 do 109 dolarów (ok. 240-400 zł).

Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach filtry będą dostępne w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nisioptics.com.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Kosmo Foto Agent Shadow - nowy czarno-biały film z kolekcjonerskim twistem
Na rynku filmu debiutuje nowa propozycja twórców „analogowego” bloga Kosmo Foto. Tym razem równie ważne co sam film, jest jego opakowanie.
0
0
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony Airpeak S1 oficjalnie zaprezentowany - droższy od DJI Matrice, ale czy lepszy?
Sony pokazało wreszcie w pełnej krasie swojego pierwszego drona, który będąc kierowanym do zaawansowanych filmowców ma być przy okazji najmniejszym dronem mogącym...
0
0
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Nowy polski sklep internetowy Godox. Do 13 czerwca 7% zniżki
Godox zaktualizował sklep internetowy, żeby zakupy były wygodniejsze i szybsze. Towar wysyłany jest z magazynów w Polsce, a do połowy czerwca 2021 możemy liczyć na...
0
0
Powiązane artykuły