NiSi Black Mist - nowe filtry dyfuzyjne, które dodadzą „filmowego” klimatu

Autor: Maciej Luśtyk

24 Maj 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

NiSi wypuszcza filtry dyfuzyjne, które mają za zadanie zmiękczyć obraz i kontrast, uwydatniając jednocześnie punkty świetlne. Oferowane w 3 wariantach o różnej mocy mają stać się doskonałym wyborem dla filmowców i fotografów.

Filtry dyfuzyjne znajdują główne zastosowanie w kinematografii, dając charakterystyczny efekt mgiełki i zmiękczając oświetlenie, które kojarzymy z kinowym „lookiem”. Swoje trzy grosze w tym temacie dorzuca NiSi z serią filtrów kołowych Black Mist, których główną cechą ma być mocna akcentacja punktów świetlnych. Dodatkowo, jak zapewnia producent, filtry Black Mist mają wyróżniać się bardzo niewielką utratą szczegółowości w zestawieniu z innymi filtrami dyfuzyjnymi.

Nowe filtry NiSi Black Mist oferowane są w trzech wariantach o różnej mocy (1/2, 1/4 i 1/8) w rozmiarach 49, 67, 72, 77 i 82 mm. Z kolei mosiężna obudowa zapewnić ma trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia. Z kolei szkło zostało pokryte powłoką Nano Coating, która ułatwi utrzymanie filtra w czystości.

Filtry NiSi Black Mist w praktyce

Jak to wszystko przekłada się na finalny obrazek możecie zobaczyć na poniższych filmach.

Cena i dostępność

Filtry z serii NiSi Black Mist dostępne są w sprzedaży w cenach od 65 do 109 dolarów (ok. 240-400 zł).

Na razie nie wiemy kiedy i w jakich cenach filtry będą dostępne w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie na stronie nisioptics.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)