NiSi prezentuje nowe zestawy filtrów do iPhone’a. Dla filmujących i fotografów krajobrazu

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowe filtry pozwolić mają wyciągnąć maksimum możliwości z naszych iPhone’ów. W nowej ofercie znajdziemy holder na filtry prostokątne i wygodny system filtrów kołowych dla filmujących.

Smartfony coraz częściej zastępują nam aparat. Dlaczego by więc w ich przypadku nie stosować profesjonalnych akcesoriów, pozwalających polepszyć uzyskiwane efekty? Nowe zestawy smartfonowych filtrów NiSi to narzędzia dla najbardziej wymagających twórców „mobilnego” contentu.

Kołowe filtry do pracy wideo, lub system filtrów prostokątnych - nowe smartfonowe zestawy NiSi to coś dla każdego

Wśród nowości znajdziemy w sumie trzy zestawy, dostosowane do potrzeb fotografów krajobrazu i filmujących. Wszystkie bazują na nowym holderze NiSi IP-A, który zakrywa cały moduł aparatów iPhone’a i pozwala wygodnie korzystać z danego filtra przy pomocy każdego z aparatów.

Standardowo nowy holder przygotowany jest do obsługi filtrów kołowych, na których bazują dwa z nowych zestawów - stworzone z myślą o filmujących Cinema Kit i Filmmaker Kit. W przypadku tego pierwszego otrzymamy filtr dyfuzyjny 1/4 Black Mist oraz regulowany filtr szary True Color ND-Vario, obniżający ekspozycję w zakresie 1-5 EV. W zestawie Filmmaker Kit, oprócz zawartości zestawu Cinema Kit znajdziemy także dwa dodatkowe filtry Allure-Streak Blue i Allure-Streak Orange, które imitować będą horyzontalne, kolorowe flary, charakterystyczne dla obiektywów anamorficznych.

Trzeci zestaw, Landscape Kit, pomyślany został o fotografujących i oferuje dodatkowy specjalny adapter P2, który pozwala na zamocowanie kilku filtrów jednocześnie. Tym razem są to filtry prostokątne: polaryzacyjny, połówkowy gradacyjny oraz filtr szary ND, obniżający ekspozycje o 6 EV i blokujący podczerwień. Do tego otrzymamy specjalny futerał na wygodne przenoszenie wszystkich akcesoriów.

Cena i dostępność

Nowe zestawy filtrów przygotowane zostały z myślą o wyposażonych w 3 aparaty modelach iPhone 13 i iPhone 12, ale będą kompatybilne ze wszystkimi wcześniejszymi modelami, aż do iPhone’a 6.

Ceny, w zależności od zestawu wahają się od 70 do 199 euro, czyli pomiędzy 330 a 950 zł. Dokładnej polskiej ceny jeszcze nie znamy.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Hoya - specjalne ceny filtrów do 23 czerwca
Hoya - specjalne ceny filtrów do 23 czerwca
Firma Next77 wraz ze sklepem Fotoforma przypomina o ofercie specjalnej na wysokiej jakości filtry Hoya! Do końca tygodnia, pod podaniu kodu rabatowego akcesoria można kupić w niższych...
0
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Nowe kable w ofercie TetherTools - łamane końcówki i bardziej stabilny sygnał
Na polski rynek trafiają nowe kable marki TetherTools. Ofertę po raz pierwszy wzbogacają modele z dwoma łamanymi końcówkami, a także 9-metrowy kabel USB-C z podwójnym wzmacniaczem...
5
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Quadralite SVL 800S - kompaktowy LED ze snootem
Next77, polski dystrybutor marki Quadralite, ogłasza wprowadzenie nowej lampy LED - Quadralite SVL-800S. To pierwsza lampa LED ze zintegrowanym snootem optycznym, która wzbogaca serię...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)