NiSi 15 mm f/4 - manualny szeroki kąt do pełnoklatkowych bezlusterkowców

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy pełnoklatkowy obiektyw NiSi ma być spełnieniem marzeń fotografów krajobrazowych i wszystkich innych lubujących się w szkłach ultraszerokokątnych. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i Fujifilm X.

O tym, że NiSi planuje wejście na rynek pełnoklatkowej optyki wiedzieliśmy jeszcze przed nowym rokiem. Dziś pierwsze szkło producenta zostało już pokazane w pełnej krasie. NiSi debiutuje z wysokiej klasy szerokim kątem, który dzięki dobrym osiągom zadowolić ma wszystkich używających tego typu szkieł w swoje pracy.

NiSi 15 mm f/4 łączyć ma dobrą optykę i przystępne wymiary

Obiektyw NiSi 15 mm f/4 zbudowano w oparciu o 12 soczewek w 10 grupach, wśród których znajdziemy jedną soczewkę asferyczną i 2 soczewki ED. Producent obiecuje wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru, praktycznie nieobecną dystorsję i sprowadzone do minimum występowanie aberracji chromatycznej.

Do tego szkło wyposażone zostało w 10-listkową przysłonę o niezaokrąglonych krawędziach, co umożliwić ma lepsze zaakcentowanie punktów świetlnych w formie gwiazd, także przy nominalnym otworze przysłony (f/4).

Mamy też możliwość mocowania filtrów (rozmiar 72 mm), a obiektyw pozwoli na ostrzenie już z odległości 20 cm, co pozwoli na fotografowanie w dużym zbliżeniu. W oczy rzuca się też przystępna waga (470 g) i wymiary (75,6 x 80,5 mm), a także estetyczne wzornictwo. Wedle zapewnień producenta będzie ono szło w parze z funkcjonalnością - pierścień ostrości poruszać ma się gładko i z wyczuwalnym oporem.

Cena i dostępność

Jak na manualny obiektyw szerokokątny o takiej jasności, NiSi 15 mm f/4 nie będzie być może przesadnie tani, ale jeśli spełni oczekiwania, chętnych nie powinno brakować. Szkło debiutuje w cenie 579 dolarów, czyli ok. 2150 zł.

Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i Fujifilm X. W przypadku aparatów APS-C, szkło zaoferuje ekwiwalent 22 mm.) Dokładna data wejścia na rynek ani polska cena nie są jeszcze znane.

Więcej informacji znajdziecie na stronie. nisioptics.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Nowe obiektywy Voigtlander - Nokton 75 mm f/1.5 do Sony E i Color Skopar 50 mm f/2.2 do Leica M
Ofertę Voigtlandera rozbudowują nowe manualne obiektywy do aparatów Leica i Sony. Otrzymujemy kolejny wariant Noktona 75 mm, a po raz pierwszy w ofercie pojawia się model Skopar 50 m...
5
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Ulanzi prezentuje swój pierwszy obiektyw. Od razu z autofokusem
Producent akcesoriów Ulanzi dołączył do grona chińskich firm, które mają w swojej ofercie obiektywy. Pierwszym szkłem w katalogu jest wyposażony w system AF, niedrogi model 27 mm f/2.8...
6
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)