NiSi 15 mm f/4 - manualny szeroki kąt do pełnoklatkowych bezlusterkowców

Autor: Maciej Luśtyk

8 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Pierwszy pełnoklatkowy obiektyw NiSi ma być spełnieniem marzeń fotografów krajobrazowych i wszystkich innych lubujących się w szkłach ultraszerokokątnych. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i Fujifilm X.

O tym, że NiSi planuje wejście na rynek pełnoklatkowej optyki wiedzieliśmy jeszcze przed nowym rokiem. Dziś pierwsze szkło producenta zostało już pokazane w pełnej krasie. NiSi debiutuje z wysokiej klasy szerokim kątem, który dzięki dobrym osiągom zadowolić ma wszystkich używających tego typu szkieł w swoje pracy.

NiSi 15 mm f/4 łączyć ma dobrą optykę i przystępne wymiary

Obiektyw NiSi 15 mm f/4 zbudowano w oparciu o 12 soczewek w 10 grupach, wśród których znajdziemy jedną soczewkę asferyczną i 2 soczewki ED. Producent obiecuje wysoką rozdzielczość na całej powierzchni kadru, praktycznie nieobecną dystorsję i sprowadzone do minimum występowanie aberracji chromatycznej.

Do tego szkło wyposażone zostało w 10-listkową przysłonę o niezaokrąglonych krawędziach, co umożliwić ma lepsze zaakcentowanie punktów świetlnych w formie gwiazd, także przy nominalnym otworze przysłony (f/4).

Mamy też możliwość mocowania filtrów (rozmiar 72 mm), a obiektyw pozwoli na ostrzenie już z odległości 20 cm, co pozwoli na fotografowanie w dużym zbliżeniu. W oczy rzuca się też przystępna waga (470 g) i wymiary (75,6 x 80,5 mm), a także estetyczne wzornictwo. Wedle zapewnień producenta będzie ono szło w parze z funkcjonalnością - pierścień ostrości poruszać ma się gładko i z wyczuwalnym oporem.

Cena i dostępność

Jak na manualny obiektyw szerokokątny o takiej jasności, NiSi 15 mm f/4 nie będzie być może przesadnie tani, ale jeśli spełni oczekiwania, chętnych nie powinno brakować. Szkło debiutuje w cenie 579 dolarów, czyli ok. 2150 zł.

Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Canon RF, Nikon Z, Sony E i Fujifilm X. W przypadku aparatów APS-C, szkło zaoferuje ekwiwalent 22 mm.) Dokładna data wejścia na rynek ani polska cena nie są jeszcze znane.

Więcej informacji znajdziecie na stronie. nisioptics.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
TTArtisan 40 mm f/2.8 Macro 1:1 - uniwersalna i supertania makro portretówka do APS-C
Chiński producent zapowiada premierę nowego obiektywu, który zapewne stanie się pierwszym wyborem osób zaczynających swoją przygodę z fotografią makro i portretem....
10
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
7Artisans 25 mm f/0.95 - najjaśniejszy szeroki kąt do APS-C
Chiński producent prezentuje kolejny obiektyw z serii jasnych stałek do bezlusterkowych systemów APS-C. 7Artisans 25 mm f/0.95 mm to manualny odpowiednik obiektywu 35...
9
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiopt Extremer 28-85 mm T3.2 - nowy chiński gracz na rynku filmowej optyki
Chiński producent rozwiązań optycznych dla przemysłu zaprezentował swój pierwszy obiektyw kinematograficzny. To pełnoklatkowy zoom o uniwersalnym zasięgu, który...
5
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)