Producent filtrów zabiera się za obiektywy. Wyciekły pierwsze zdjęcia!

Autor: Krzysztof Mularczyk

5 Styczeń 2021
Artykuł na: minutę

Firma Nisi, znana z produkcji filtrów fotograficznych, najprawdopodobniej zaprezentuje niedługo pierwsze obiektywy do bezlusterkowców

W Sieci pojawiły się zdjęcia obiektywów obrandowanych logo firmy Nisi. Ten producent znany jest fotografom, szczególnie krajobrazowym, za sprawą filtrów, które produkuje. Ma też mało znaną linię obiektywów kinematograficznych, ale teraz najprawdopodobniej chce wejść na rynek także z obiektywami do bezlusterkowców.

Na jednym ze zdjęć widać stałoogniskowy obiektyw o jasności f/4 podłączony do korpusu Sony A7 III, na innym do Nikona Z. Jest to więc z pewnością konstrukcja pełnoklatkowa, ale będzie dostępna także do aparatów z mniejszymi matrycami - na kolejnym zdjęciu podpięty jest do aparatu Fujifilm.

Obiektyw nie jest duży, ma w dodatku pierścień przysłony i ostrości z dość dokładną skalą odległości. To sugeruje, że będzie to szkło manualne…

Czekamy z niecierpliwością!

Żródło: www.sonyalpharumors.com | www.diyphotography.net

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Wiosenne ceny Samyang - obiektywy do Sony E i Fujifilm X z dużymi rabatami
Samyang wystartował z wiosennymi rabatami na obiektywy z mocowaniami Sony E i Fujifilm X. Do 30 czerwca 9 modeli z oferty producenta kupicie sporo taniej.
5
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Powiązane artykuły