Filtry Black Mist w ofercie Irix

Autor: Redakcja Fotopolis

26 Czerwiec 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Ofertę filtrów kołowych Irix Edge wzbogacają filtry dyfuzyjne z serii Black Mist - chętnie używane przez filmowców ze względu na efekt rozproszenia światła i obniżenie kontrastu. Dostępne w rozmiarach od 49 mm do 95 mm.

Filtry typu Black Mist są narzędziem chętnie używanym w branży filmowej oraz fotograficznej do tworzenia efektu delikatnego zamglenia lub rozmycia obrazu. Są popularne wśród twórców filmowych, którzy chcą nadać swoim produkcjom specyficzną atmosferę lub romantyczny nastrój.

Filtry Black Mist działają poprzez rozpraszanie światła oraz obniżenie kontrastu, baz nadmiernej ingerencji w ciemniejsze partie obrazu. Powoduje to powstanie charakterystycznego efektu. Tworzą one subtelne halo wokół źródeł światła, takich jak lampy lub słońce. Efekt ten jest osiągany dzięki specjalnej budowie filtra, która skutecznie rozprasza światło, jednocześnie zachowując ostrość obrazu.

Irix Black Mist - cechy kluczowe:

  • zaprojektowane w celu obniżenia kontrastu i ogólnej intensywności świateł
  • zmniejszają widoczność defektów skóry podczas wykonywania portretów
  • wykonane z wysokiej jakości szkła optycznego z ramką ze stopu aluminium
  • Nanopowłoka: 18 warstw antyrefleksyjnych z każdej strony z wodoodporną, olejoodporną i antystatyczną warstwą wierzchnią
  • Seria SR – wzmocnione szkło hartowane zapewniające niezwykłą odporność

Dostępne są trzy różne stopnie intensywności (1/2, 1/4 oraz 1/8), co pozwala twórcom na wybór pożądanego efektu w zależności od ich wizji artystycznej. Mogą one być stosowane z różnymi obiektywami, zarówno w fotografii, jak i w filmowaniu, zapewniając kreatywną kontrolę nad atmosferą i nastrojem obrazu.

Zastosowanie najwyższej jakości szkła optycznego pokrytego dodatkowo osiemnastoma powłokami antyrefleksyjnymi z każdej ze stron pozwala na zachowanie najwyższej możliwie jakości obrazu. Jednocześnie technologia hartowania szkła (SR) sprawia, że jest ono niezwykle odporne na uszkodzenia. Dodatkowa wodoodporna i olejoodporna powłoka NANO zapobiega powstawaniu plam, odcisków palców i umożliwia użytkowanie w ekstremalnych warunkach pogodowych.

Filtry Black Mist marki Irix Edge dostępne są zarówno w tradycyjnej, wkręcanej wersji o średnicach od 49 mm do 95 mm jak i wersji magnetycznej MMS - dedykowanej do obiektywów filmowych Irix.

Więcej informacji na ich temat znaleźć można na stronie internetowej marki Irix.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman Phoenix 200 - zupełnie nowy film kolorowy wchodzi na rynek
Harman, producent jednych z najlepszych filmów czarno-białych, prezentuje swój pierwszy materiał kolorowy. Film Phoenix 200 charakteryzuje się dużym kontrastem, mocno nasyconymi...
6
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
Lensgo Smoke B - wydajny generator dymu w mobilnej odsłonie
To bezprzewodowa wytwornica dymu oferująca imponującą wydajność. Lensgo Smoke B z powodzeniem sprawdzi się wśród osób robiących zdjęcia, nagrywających filmy lub koordynujących występy sceniczne...
16
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox Lux Cadet - amatorski flash w stylu retro
Godox rozbudowuje katalog stylizowanych lamp błyskowych o nowych model Lux Cadet. Nowy flash oferuje oryginalną budowę i specyfikację skrojoną na potrzeby hobbystów.
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)