B+W - nowy dystrybutor i nowe filtry w ofercie

Autor: Redakcja Fotopolis

5 Październik 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Sansa Europe Sp. z o.o., polski dystrybutor akcesoriów foto i wideo, z przyjemnością informuje o oficjalnym włączeniu do swojej oferty, produktów niemieckiej marki B+W. Równolegle z ze zmianą dystrybutora, do sprzedaży został wprowadzony nowy filtr polaryzacyjny HTC Käsemann serii T-Pro oraz cztery modele filtrów połówkowych ND Graduated MRC nano serii Master.

Informacja prasowa:

O marce B+W

B+W to znana i renomowana marka niemieckich filtrów fotograficznych, charakteryzujących się doskonałą jakością optyczną, ponadprzeciętną trwałością oraz znakomitymi właściwościami ochronnymi przedniej soczewki obiektywu. Potwierdzają to sami fotografowie, którzy do dziś z powodzeniem użytkują swoje filtry B+W zakupione kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu i polecają kolejnym pasjonatom fotografii. Od założenia marki w 1947 roku filtry B+W produkowane są w Niemczech, co gwarantuje wysoką jakość wykonania każdego egzemplarza. W 2022 roku marka B+W obchodziła swoje 75 urodziny, które poprzedziło uporządkowanie portfolio i wprowadzenie do oferty nowych serii filtrów Basic i Master oraz akcesoriów przeznaczonych dla entuzjastów marki.

Basic, Master i T-Pro - 3 główne serie filtrów B+W

Portfolio marki B+W jest wyjątkowo bogate i obejmuje ponad 500 produktów. Trzon oferty stanowią trzy aktualnie rozwijane serie filtrów okrągłych, które różnią się kształtem oprawki, wykończeniem powierzchni, zastosowanymi powłokami oraz przeznaczeniem. Są to seria Basic, Master oraz T-Pro, w ramach których dostępne są następujące rodzaje filtrów.

B+W - dostępne rodzaje filtrów:

 • ochronne (Basic, Master, T-Pro),
 • UV-Haze (Basic, Master, T-Pro),
 • UV-IR cut (Basic),
 • polaryzacyjne kołowe (Basic, Master, T-Pro),
 • szare NDx4, NDx8, NDx64 i NDx1000 (Master),
 • szare połówkowe (Basic, Master),
 • szare regulowane (XS-Pro),
 • zmiękczające (Basic),
 • barwne do fotografii czarnobiałej (Basic),
 • podczerwieni (Basic),

Najważniejsze cechy głównych serii filtrowych B+W:

Seria BASIC

 • Lepszy chwyt dzięki nowemu radełkowanemu wykończeniu
 • Łatwe wkręcanie i wykręcanie dzięki specjalnej powłoce oprawki
 • Trwała, solidna oprawka wykonana ze stopu mosiądzu
 • Nadaje się do obiektywów szerokokątnych (od 24 mm) i teleobiektywów
 • Dostępne w średnicach od Ø 37 mm do 105 mm
 • Powłoka MRC (z wyjątkiem filtrów podczerwieni i Soft Pro)
 • Dodatkowy przedni gwint filtrowy

Seria MASTER - czyli ultralekkie i supercienkie filtry dla profesjonalistów

 • Wszystkie zalety serii BASIC
 • Udoskonalona powłoka MRC nano
 • Jeszcze cieńsza i lżejsza oprawka typu slim wykonana ze stopu mosiądzu
 • Dodatkowy przedni gwint filtrowy
 • Nadaje się do obiektywów superszerokokątnych (od 17 mm) i teleobiektywów
 • Dostępne w średnicach od Ø 37 mm do 112 mm

Seria T-PRO - czyli seria dla indywidualistów

 • Wszystkie zalety serii MASTER, w tym powłoka MRC nano
 • Wykończenie oprawki w kolorze tytanowym
 • Dostępne w średnicach od Ø 37 mm do 95 mm
 • 5 lat gwarancji

Szkło Schott i powłoki MRC nano

Podstawą każdego filtra fotograficznego jest szkło optyczne, którego odpowiednio dobrane właściwości optyczne i fizyczne, pozwalają wykorzystać pełen potencjał obiektywu na którym zamontowany jest filtr. W produktach B+W od początku stosowane jest klasy szkło optyczne niemieckiej firmy Schott, które w połączeniu z powłokami MRC i MRC nano, gwarantuje neutralny wpływ na charakterystykę barwną i zachowanie maksymalnej rozdzielczości optycznej obiektywu.

Podczas gdy wielu producentów filtrów prześciga się w technologii i liczbie warstw antyrefleksyjnych, B+W od ponad dwudziestu lat potwierdza, że opracowana przez nich w 1996 roku formuła MRC (Multi Resistant Coating) i udoskonalona w 2010 roku MRC nano, wciąż stanowią wzorzec jakości i skuteczności działania powłok antyrefleksyjnych i ochronnych. Stosowane w filtrach B+W oraz w wybranych obiektywach Schneider powłoki MRC i MRC nano, przyczyniają się do wiernego odwzorowania barw i skutecznej eliminacji odblasków, chroniąc jednocześnie szkło filtra i przednią soczewkę obiektywu przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami.

Każdy filtr B+W sygnowany MRC i MRC nano wykonany jest z najwyższej jakości szkła optycznego Schott, pokrytego obustronnie 7 warstwami antyrefleksyjnymi i dodatkową warstwą MRC lub MRC nano (łącznie 16 warstw na filtr), która zapobiega utrzymywaniu się kurzu i kropel wody na powierzchni filtra, jednocześnie chroniąc szkło przed zarysowaniem oraz zabrudzeniami.

Nie tylko szkło czyni filtr doskonałym

Swoje unikalne właściwości mechaniczne filtry B+W zawdzięczają wykorzystaniu stopu mosiądzu, który w porównaniu z powszechnie stosowanymi i tańszymi stopami aluminium jest znacznie bardziej odporny na uderzenia, ma bardzo dobre właściwości ślizgowe oraz nie koroduje w kontakcie z wodą morską. Dzięki temu filtry sygnowane logo B+W zapracowały sobie na miano filtrów pierwszego wyboru przez zawodowych fotografów i filmowców, pracujących nierzadko w najtrudniejszych warunkach klimatycznych.

Nowości w ofercie

Filtr polaryzacyjny HTC Käsemann

Seria T-Pro, wkrótce poszerzy się o filtr polaryzacyjny HTC Käsemann dostępny w średnicach od 37 do 95mm. Wprowadzany do oferty filtr łączyć w sobie będzie najlepsze cechy serii T-Pro, a więc ultracienką mosiężną oprawkę lakierowaną na kolor tytanowy, najwyższej specyfikacji powłokę antyrefleksyjną MRC nano odporną na zarysowania i zabrudzenia, oraz wysokiej transmisji folię polaryzacyjną HTC Käsemann redukującą ekspozycję o zaledwie 1~1,5 stopnia przysłony. Filtr polaryzacyjny HTC Käsemann T-Pro, podobnie jak inne modele tej serii objęty będzie rozszerzoną, 5 letnią gwarancją producenta.

Filtry połówkowe ND Graduated MRC nano Master

Drugą nowością w ofercie B+W są cztery filtry połówkowe: GND2 (0,3), GNDx4 (0,6), GND8 (0,9) i GND16 (1,2) serii Master. W odróżnieniu od obecnie oferowanych filtrów połówkowych serii Basic, nowe modele dostępne będą teraz w 4 gęstościach. Oprócz tego, wyposażone będą w ultracienką, obrotową oprawkę ułatwiającą dopasowanie gradientu do nachylenia horyzontu oraz powłokę MRC nano redukującą odblaski i chroniącą filtr przed zabrudzeniem i zarysowaniem. Filtry połówkowe Master dostępne będą w rozmiarach od 49 do 82 mm i objęte dwuletnią gwarancją producenta.

Dostępność

Filtry marki B+W już wkrótce dostępne będą w dobrych sklepach fotograficznych na terenie całej Polski.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite - 20% zniżki na lampy plenerowe do końca czerwca
Quadralite informuje o promocji dedykowanej miłośnikom fotografii plenerowej! Od 20 do 30 czerwca otrzymamy 20% rabatu na wybrane modele przenośnych lamp i akcesoriów, idealnych do...
2
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Godox wprowadza światła do studiów telewizyjnych i zastosowań estradowych
Wyposażone w soczewkę fresnela lampy Godox F7-120 i panele Godox P120 oraz P200 to nowe lampy LED skierowane do zastosowań transmisyjnych.
5
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell LCD-PB-SD - ładowarka, powerbank i czytnik kart w jednym
Newell prezentuje kolejne praktyczne akcesorium dla fotografów. Newell LCD-PB-SD to ładowarka pełniąca również rolę czytnika kart SD, a...
4
Powiązane artykuły