B+W UV PRO - pozbądź się grzyba z obiektywów i aparatów

Autor: Maciej Luśtyk

5 Maj 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Przechowywanie sprzętu fotograficznego w złych warunkach może sprawić, że pojawi się na nim grzyb. Z pomocą przychodzi firma B+W, która twierdzi, że jej nowe urządzenie jest w stanie skutecznie wyeliminować bakterie odpowiadające za jego powstawanie.

Problem zagrzybienia pojawia się często w przypadku starych, źle przechowywanych przez lata obiektywów i aparatów, ale jest dosyć istotnym problemem także dla fotografów przebywających i pracujących w wilgotnym środowisku.

Rozwiązaniem tego problemu ma być urządzenie UV-PRO Premium, stworzone przez firmę B+W, które za pomocą światła ultrafioletowego wysterylizuje sprzęt fotograficzny. Akcesorium emituje fale krótsze niż 300 nm, które według producenta są w stanie wyeliminować bakterie i grzyby znajdujące się na soczewkach i we wnętrzach aparatów.

UV-PRO, dzięki zestawowi adapterów, możemy podłączyć zarówno na przednią, jak i tylną soczewkę obiektywów oraz do mocowania w aparacie. Aby uchronić nasz wzrok przed szkodliwym działaniem promieni UV, urządzeni automatycznie wyłączy się pod odłączeniu od czyszczonego sprzętu.

Sam proces czyszczenia ma nie zająć dłużej niż 2 minuty, a według danych producenta ładowanie urządzenia zajmuje około 2-3 godzin.

 

Wydaje się, że UV-PRO może być ciekawym narzędziem, które pozwoli zachować nasz sprzęt w dobrym stanie przez lata. Osobną kwestią jest jego skuteczność. Na forach pojawiają się opinie twierdzące, że promienie UV mogą wypaczyć plastiki, a podobne efekty uzyskamy wystawiając od czasu do czasu sprzęt fotograficzny na działanie słońca.

Jeśli jednak chcecie wypróbować działanie akcesorium na własną rękę, możecie je kupić w cenie $183 za pośrednictwem sklepu digitalrev.com. Na razie w sprzedaży dostępne są tylko wersje z mocowaniem Canon EF i Nikon F.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend - nowa marka profesjonalnych kart pamięci na polskim rynku
Exascend, uznany producent kart pamięci, czytników oraz dysków SSD, wchodzi na polski rynek. Markę reprezentuje Foto7, firma znana z dystrybucji renomowanych producentów, jak np. Manfrotto czy...
2
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
AOC Graphic Pro U3 - nowe monitory graficzne na każdą kieszeń
Niska cena, kalibracja sprzętowa i dobre pokrycie kolorów - marka AOC wprowadza nową serię niedrogich monitorów 4K i QHD kierowanych do twórców fotografii, wideo i grafiki.
5
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox Lux Master - retro flash na całego
Godox prezentuje najnowszą i najbardziej zaawansowaną lampę błyskową ze stylizowanej serii Lux. Wyglądający jak flash z pierwszej połowy XX wieku, model Master łączy klasyczny design z...
7
Powiązane artykuły