Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.

Pamiętacie jeszcze gumowe nakładki ochronne Kuvrd? Teraz z identycznym, choć chyba nieco bardziej dopracowanym rozwiązaniem debiutuje firma Pelican, znana na europejskim rynku pod nazwą Peli.

Osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover ochronią obiektywy przed uszkodzeniami

Idea działania pozostaje taka sama. Rugged Camera Lens Cover to elastyczne, silikonowe nakładki na obiektywy, które mają zapewnić im dodatkową ochronę w przypadku uderzenia - czy to w transporcie czy podczas noszenia aparatu na pasku. Różnicą, przemawiającą na korzyść Pelicana są bardziej zaakcentowane wypustki służące amortyzowaniu uderzeń, a także fakt, że osłonka zdaje się lepiej chronić obiektyw od przodu. Oczywiście to tylko gdybanie na bazie udostępnionych przez producenta zdjęć.

Przeczytaj także:
Kuvrd - nowy sposób na ochronę obiektywu i gubiące się dekielki

Żonglowanie dekielkami to zmora fotografów, którzy w swojej pracy korzystają na zmianę z kilku obiektywów. Nowe podejście do tematu oferują twórcy systemu Kuvrd. [Czytaj więcej]
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze. [Czytaj więcej]

Gumowe osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover wykonane zostały z wysokiej jakości silikonu (Premium 25A Grade Silicone) i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i piaskowej (Coyote). Nakładki pasować mają do obiektywów o średnicy przedniej soczewki między 67 x 120 mm.

Cena i dostępność

Nakładki dostępne są w cenie 25 dolarów (ok. 100 zł). Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pokrowce będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pelicanoutdoor.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design - sprytny system smartfonowych mocowań
Peak Design, firma znana z produkcji toreb i plecaków fotograficznych, przenosi swoje oryginalne pomysły na rynek smartfonów. Seria Mobile to kompletny system...
7
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft Surface Laptop Studio i Surface Pro 8 - nowe komputery dla twórców
Microsoft zaprezentował nową generację urządzeń z serii Surface. Tableto-komputery otrzymały m.in. lepsze ekrany, ale nie decydując się na...
8
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Konwertery Zitay CS - podłącz do aparatu dysk SSD zamiast karty pamięci
Chciałbyś nagrywać materiał wideo prosto na pojemny dysk SSD? Wystarczy, że użyjesz jednego z adapterów Zitay CS, który zastąpi kartę CFast 2.0 lub CFexpress.
5
Powiązane artykuły