Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.

Pamiętacie jeszcze gumowe nakładki ochronne Kuvrd? Teraz z identycznym, choć chyba nieco bardziej dopracowanym rozwiązaniem debiutuje firma Pelican, znana na europejskim rynku pod nazwą Peli.

Osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover ochronią obiektywy przed uszkodzeniami

Idea działania pozostaje taka sama. Rugged Camera Lens Cover to elastyczne, silikonowe nakładki na obiektywy, które mają zapewnić im dodatkową ochronę w przypadku uderzenia - czy to w transporcie czy podczas noszenia aparatu na pasku. Różnicą, przemawiającą na korzyść Pelicana są bardziej zaakcentowane wypustki służące amortyzowaniu uderzeń, a także fakt, że osłonka zdaje się lepiej chronić obiektyw od przodu. Oczywiście to tylko gdybanie na bazie udostępnionych przez producenta zdjęć.

Przeczytaj także:
Kuvrd - nowy sposób na ochronę obiektywu i gubiące się dekielki

Żonglowanie dekielkami to zmora fotografów, którzy w swojej pracy korzystają na zmianę z kilku obiektywów. Nowe podejście do tematu oferują twórcy systemu Kuvrd. [Czytaj więcej]
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze. [Czytaj więcej]

Gumowe osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover wykonane zostały z wysokiej jakości silikonu (Premium 25A Grade Silicone) i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i piaskowej (Coyote). Nakładki pasować mają do obiektywów o średnicy przedniej soczewki między 67 x 120 mm.

Cena i dostępność

Nakładki dostępne są w cenie 25 dolarów (ok. 100 zł). Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pokrowce będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pelicanoutdoor.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress Pro-Cinema
Nowości Sandisk Professional - dysk G-Drive Project, stacja G-Raid Mirror i karty CFexpress...
Western Digital zaprezentowało nowości z oferty SanDisk i SanDisk Professional - dwa dyski biurkowe dla wymagających oraz karta pamięci dedykowana profesjonalnym produkcjom wideo.
4
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Newell RGB Cutie Pie - kompaktowa lampka LED z regulacją temperatury, barwy i efektami
Nowa kompaktowa lampa LED Newell Cutie Pie to praktyczne oświetlenie, które wyróżnia się ciekawą budową i mnogością oferowanych funkcji.
1
Do końca września filtry Hoya 20% taniej
Do końca września filtry Hoya 20% taniej
Firma Next77, wyłączny, polski dystrybutor filtrów marki Hoya ogłasza ofertę specjalną Power September. Od dziś do końca miesiąca wszystkie filtry Hoya kupicie z 20-procentowym...
5
Powiązane artykuły