Pelican (Peli) prezentuje gumowe osłony na obiektywy

Autor: Maciej Luśtyk

26 Lipiec 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Firma znana z produkcji kufrów i futerałów zaprezentowała ochronne nakładki na obiektywy, które zabezpieczą optykę w transporcie.

Pamiętacie jeszcze gumowe nakładki ochronne Kuvrd? Teraz z identycznym, choć chyba nieco bardziej dopracowanym rozwiązaniem debiutuje firma Pelican, znana na europejskim rynku pod nazwą Peli.

Osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover ochronią obiektywy przed uszkodzeniami

Idea działania pozostaje taka sama. Rugged Camera Lens Cover to elastyczne, silikonowe nakładki na obiektywy, które mają zapewnić im dodatkową ochronę w przypadku uderzenia - czy to w transporcie czy podczas noszenia aparatu na pasku. Różnicą, przemawiającą na korzyść Pelicana są bardziej zaakcentowane wypustki służące amortyzowaniu uderzeń, a także fakt, że osłonka zdaje się lepiej chronić obiektyw od przodu. Oczywiście to tylko gdybanie na bazie udostępnionych przez producenta zdjęć.

Przeczytaj także:
Kuvrd - nowy sposób na ochronę obiektywu i gubiące się dekielki

Żonglowanie dekielkami to zmora fotografów, którzy w swojej pracy korzystają na zmianę z kilku obiektywów. Nowe podejście do tematu oferują twórcy systemu Kuvrd. [Czytaj więcej]
Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze. [Czytaj więcej]

Gumowe osłony Pelican Rugged Camera Lens Cover wykonane zostały z wysokiej jakości silikonu (Premium 25A Grade Silicone) i dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i piaskowej (Coyote). Nakładki pasować mają do obiektywów o średnicy przedniej soczewki między 67 x 120 mm.

Cena i dostępność

Nakładki dostępne są w cenie 25 dolarów (ok. 100 zł). Na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej cenie pokrowce będą dostępne na polskim rynku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie pelicanoutdoor.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij nagrody o wartości 10 tys. dolarów
Konkurs i promocje na dymiarki PMI. Zrób zdjęcie z użyciem SmokeNINJA lub SmokeGENIE i zgarnij...
Focus Nordic informuje o konkursie dla użytkowników dymiarek PMI. Na czas wydarzenia urządzenia SmokeNINJA i SmokeGENIE objęte zostały także specjalnymi promocjami.
5
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Filtry Hoya ND 25% taniej do końca kwietnia
Doskonała redukcja światła bez wpływu na kolory i ostrość - wysokiej jakości filtry Hoya ND dostępne w cenach niższych o 25% do końca kwietnia! 
4
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun Molus G300 - niewiarygodnie kompaktowy LED o mocy 300 W
Zhiyun robi to kolejny raz. Po modelach X100 i X60 przyszedł czas na światło większego kalibru (choć tylko w przenośni). Lampa Molus G300 oferuje diodę o mocy 300W, będąc jednocześnie...
8
Powiązane artykuły