Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

0
Michał Chrzanowski
23 Październik 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.

O Kuvrd po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Wtedy producent zaproponował światu zupełnie nowe podejście do tematu ochrony obiektywów, a dokładniej ich przednich soczewek. Rozwiązanie Universal Lens Cap było odpowiedzią na potrzeby fotografów, dla których wymiana obiektywów w terenie często kończyła się zagubieniem dekielków. Teraz producent powrócił z drugą generacją swojego flagowego produktu. Wraz z nim mamy otrzymać jeszcze lepszą ochronę oraz funkcjonalność.

Ochrona przed kurzem, wodą, upadkami i nie tylko

Sama idea stojąca za Kuvrd Universal Lens Cap V2 została niezmieniona. Nowa generacja gumowych nakładek ma zabezpieczyć obiektywy przed woda, piaskiem i kurzem, ale także zapewnić dodatkową amortyzację w przypadku uderzenia bądź upuszczenia obiektywu. Producent jednak zdecydował się usprawnić cały projekt, co w pewnym sensie jest spełnieniem propozycji użytkowników pierwszej odsłony rozwiązania.

Modele Universal Lens Cap V2 zostały opracowane z bardziej rozciągliwej gumy (wysokiej jakości silikonu). Do tego góra osłony jest wypukła, co ma zwiększyć funkcjonalność podczas korzystania z większej liczby obiektywów - na przykład ze szkieł mających na stałe przymocowaną osłonę przeciwsłoneczną lub tych posiadających mocno wypukłą przednią soczewkę. Poza tym na froncie nakładek znalazł się biały krzyżyk - w poprzedniku był niebieski. Dzięki tej małej zmianie mocno zwiększyła się użyteczność - zaznacza producent. Teraz użytkownicy będą mogli pomalować krzyżyk na dowolny kolor, dzięki czemu szybciej odróżnią na jaki obiektyw został założony Universal Lens Cap V2.

Jednak największa zmiana to wielkość silikonowych osłon. Teraz wybrać będziemy mogli model Micro o wyjściowej średnicy 54 mm. Jednak dzięki zwiększonej rozciągliwości zwiększymy ten rozmiar do 76 mm. Natomiast Magnum powstał z myślą o dużych obiektywach. Jego średnicę 72 mm zwiększymy do aż 122 mm, dzięki czemu nakładkę założymy na profesjonalne telezoomy, a nawet filmowe konstrukcje optyczne. Co ważne, każdy z nowych modeli Universal Lens Cap V2 zamontujemy zarówno na przód, jak i tył obiektywu, co w przypadku mniejszych szkieł pozwolić ma na ich całkowite zabezpieczenie. Dodatkowy plusem jest także to, że po zdjęciu można zwinąć nakładki, dzięki czemu nie zajmą one wiele miejsca w plecaku lub torbie fotograficznej.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku tego typu projektów firma Kuvrd wystartowała z kampanią w serwisie Kickstarter. Mimo rozpoczęcia akcji już teraz możemy mówić o ogromnym zainteresowaniu i sporym sukcesie. Wymagana kwota 5 tys. dolarów została pobita w mgnieniu oka. Producentowi udało się zebrać już przeszło 65 tys. dolarów, a do końca kampanii pozostało jeszcze 35 dni. Jeśli zainteresował Was projekt Universal Lens Cap V2 to swój własny egzemplarz (plus jeden gratis) możecie mieć już za 35 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w lutym 2019 roku. Po więcej informacji odsyłamy na stronę kuvrdcamera.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
Stało się. Kodak Ektachrome E100 dostępny także w średnim i dużym formacie
O nowych formatach przywróconego do życia slajdu Kodaka słyszymy już od roku. Nareszcie trafiają na rynek.
29
0
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal Magic-Box - jednorazowe zestawy chemii na początek, lub do pracy w terenie
Tetenal 1984, firma założona przez pracowników oryginalnego Tetenala, gdy tamten na początku roku stanął na krawędzi bankructwa zapowiada nowy produkt skierowany do początkujących. Jednorazowa...
14
0
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych. Odświeżona konstrukcja i dwa nowe modele
Peak Design Everyday Line V2 - druga generacja uniwersalnych plecaków i toreb fotograficznych....
Akcesoria Peak Design to zdecydowanie jedne z najlepiej przemyślanych, a przy okazji najlepiej wyglądających toreb i plecaków fotograficznych. Teraz mają być jeszcze...
8
0