Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

Kuvrd Universal Lens Cap V2 - nowa odsłona ochronnych nakładek na obiektywy

Pamiętacie uniwersalny system Kuvrd - rozciągliwe, gumowe nakładki ochronne, które nałożymy na dowolne obiektywy? Teraz producent powraca z drugą odsłoną tego rozwiązania, które ma okazać się jeszcze wydajniejsze i praktyczniejsze.

O Kuvrd po raz pierwszy usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku. Wtedy producent zaproponował światu zupełnie nowe podejście do tematu ochrony obiektywów, a dokładniej ich przednich soczewek. Rozwiązanie Universal Lens Cap było odpowiedzią na potrzeby fotografów, dla których wymiana obiektywów w terenie często kończyła się zagubieniem dekielków. Teraz producent powrócił z drugą generacją swojego flagowego produktu. Wraz z nim mamy otrzymać jeszcze lepszą ochronę oraz funkcjonalność.

Ochrona przed kurzem, wodą, upadkami i nie tylko

Sama idea stojąca za Kuvrd Universal Lens Cap V2 została niezmieniona. Nowa generacja gumowych nakładek ma zabezpieczyć obiektywy przed woda, piaskiem i kurzem, ale także zapewnić dodatkową amortyzację w przypadku uderzenia bądź upuszczenia obiektywu. Producent jednak zdecydował się usprawnić cały projekt, co w pewnym sensie jest spełnieniem propozycji użytkowników pierwszej odsłony rozwiązania.

Modele Universal Lens Cap V2 zostały opracowane z bardziej rozciągliwej gumy (wysokiej jakości silikonu). Do tego góra osłony jest wypukła, co ma zwiększyć funkcjonalność podczas korzystania z większej liczby obiektywów - na przykład ze szkieł mających na stałe przymocowaną osłonę przeciwsłoneczną lub tych posiadających mocno wypukłą przednią soczewkę. Poza tym na froncie nakładek znalazł się biały krzyżyk - w poprzedniku był niebieski. Dzięki tej małej zmianie mocno zwiększyła się użyteczność - zaznacza producent. Teraz użytkownicy będą mogli pomalować krzyżyk na dowolny kolor, dzięki czemu szybciej odróżnią na jaki obiektyw został założony Universal Lens Cap V2.

Jednak największa zmiana to wielkość silikonowych osłon. Teraz wybrać będziemy mogli model Micro o wyjściowej średnicy 54 mm. Jednak dzięki zwiększonej rozciągliwości zwiększymy ten rozmiar do 76 mm. Natomiast Magnum powstał z myślą o dużych obiektywach. Jego średnicę 72 mm zwiększymy do aż 122 mm, dzięki czemu nakładkę założymy na profesjonalne telezoomy, a nawet filmowe konstrukcje optyczne. Co ważne, każdy z nowych modeli Universal Lens Cap V2 zamontujemy zarówno na przód, jak i tył obiektywu, co w przypadku mniejszych szkieł pozwolić ma na ich całkowite zabezpieczenie. Dodatkowy plusem jest także to, że po zdjęciu można zwinąć nakładki, dzięki czemu nie zajmą one wiele miejsca w plecaku lub torbie fotograficznej.

Cena i dostępność

Jak zwykle w przypadku tego typu projektów firma Kuvrd wystartowała z kampanią w serwisie Kickstarter. Mimo rozpoczęcia akcji już teraz możemy mówić o ogromnym zainteresowaniu i sporym sukcesie. Wymagana kwota 5 tys. dolarów została pobita w mgnieniu oka. Producentowi udało się zebrać już przeszło 65 tys. dolarów, a do końca kampanii pozostało jeszcze 35 dni. Jeśli zainteresował Was projekt Universal Lens Cap V2 to swój własny egzemplarz (plus jeden gratis) możecie mieć już za 35 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się w lutym 2019 roku. Po więcej informacji odsyłamy na stronę kuvrdcamera.com.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8